Reklama

Niedziela Kielecka

Kongres Eucharystyczny Diecezji Kieleckiej

Diecezja Wydarzenie zapowiedział bp Jan Piotrowski w liście do wiernych „Mocą Chrystusa Eucharystycznego jesteś świadkiem wiary”.

Niedziela kielecka 12/2022, str. II

[ TEMATY ]

Dziecezjalny Kongres Eucharystyczny

TER

Centralnym wydarzeniem Kongresu będzie uroczystość Bożego Ciała

Centralnym wydarzeniem Kongresu będzie uroczystość Bożego Ciała

Celem kongresu jest rozbudzenie na nowo pobożności eucharystycznej. Biskup tak tłumaczy istotę „prawdziwego życia eucharystycznego Kościoła kieleckiego”: – To codzienna Eucharystia w naszych kościołach parafialnych, kaplicach szpitalnych i zakonnych, a także w domach rekolekcyjnych, Domach Pomocy Społecznej czy nawet w Areszcie Śledczym – napisał. Zachęca wszystkich diecezjan, zwłaszcza wspólnoty i grupy parafialne, do wspólnego przebywania na modlitwie i adoracji Najświętszego Sakramentu. – Proszę was, niech każda świątynia parafialna zamienia się w Wieczernik, a nasze częstsze zjednoczenie z Jezusem w Komunii św. uczyni nas świadkami Jego odkupieńczej miłości – apeluje bp Jan. Głównym świętem 3. Kongresu Eucharystycznego w diecezji będzie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Biskup wezwał kapłanów do duchowych przygotowań wiernych, w których ma znaleźć się „eucharystyczne przepowiadanie, sakrament pokuty i pojednania oraz adoracja Najświętszego Sakramentu i pełne troski prowadzenie dzieci do I Komunii św.”.

2022-03-15 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zamieszkał pośród nas

[ TEMATY ]

Dziecezjalny Kongres Eucharystyczny

diecezja kielecka

Agnieszka Dziarmaga

Uroczystość Bożego Ciała w parafii katedralnej w Kielcach

Uroczystość Bożego Ciała w parafii katedralnej w Kielcach

W dniach 9-23 czerwca Kościół kielecki będzie przeżywał Diecezjalny Kongres Eucharystyczny, którego celem jest rozbudzenie w sercach wiernych na nowo pragnienia Jezusa Eucharystycznego.

Kongres oficjalnie otworzy bp Jan Piotrowski 9 czerwca w Dzień Kapłański, obchodzony w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Głównym świętem Kongresu będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa jako „Statio Orbis” w bazylice katedralnej i w parafiach - z uroczystą Eucharystią i procesją Bożego Ciała. Dopełnieniem Kongresu będzie Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, a zostanie zamknięty we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

CZYTAJ DALEJ

Rycerze Kolumba przygotowują nowe wsparcie dla Ukrainy

2022-12-03 10:40

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

pomoc dla Ukrainy

Family News Service

Rycerze Kolumba uruchamiają kolejną inicjatywę pomocy dla Ukrainy. Przed Świętami Bożego Narodzenia dotrą tam specjalne paczki pomocy przygotowane przez największą bratnią organizację katolicką na świecie. - Do tej pory udało się przekazać już 100 tysięcy paczek dla rodzin w Ukrainie. To dla nas istotny kamień milowy w tym, co możemy zrobić, by złagodzić ból mieszkańców Ukrainy – mówi Family News Service Patrick E. Kelly, Najwyższy Rycerz Rycerzy Kolumba.

Paczki świąteczne to jedna z najnowszych inicjatyw pomocy dla Ukrainy. Już wcześniej pomoc była niesiona nie tylko potrzebującym na terenie Ukrainy, ale również uchodźcom, którzy znaleźli schronienie w innych państwach. Teraz kolejne wsparcie przygotowano w Parafii św. Klemensa na Warszawskiej Woli, gdzie działa Rada 17050 Zakonu Rycerzy Kolumba.

CZYTAJ DALEJ

Bp Muskus: w Kościele potrzebna jest ekologiczna praca u podstaw

Jest wielka potrzeba pogłębiania świadomości ekologicznej w parafiach, zaktywizowania ich i działalności blisko ludzi – mówił bp Damian Muskus OFM w Krakowie podczas konferencji „Creatio Continua. Czas przełomu”. Krakowski biskup podkreślał, że nauczanie papieża Franciszka nie przekłada się na zaangażowanie Kościoła „w terenie”.

Organizatorami międzynarodowego wydarzenia są Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję