Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

By powstrzymać zło

Mieszkańcy Biłgoraja zjednoczyli się na całonocnej modlitwie w ramach akcji „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 12/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

adoracja

czuwanie modlitewne

Joanna Ferens

Głównym punktem czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu

Głównym punktem czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu

Modlitewne czuwanie odbyło się w kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju. – Ta inicjatywa, wspólna modlitwa za naszą ojczyznę, o pokój dla Ukrainy, całej Europy i świata, które wyszły od wiernych, są nam wszystkim bardzo potrzebne w tym trudnym czasie – podkreślił w rozmowie proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju, ks. prał. Józef Flis i dodał: – Dziś, gdy widzimy, co dzieje na Ukrainie, gdy giną niewinni ludzie, to nie możemy być obojętni. Musimy się w tych trudnych czasach wspierać zarówno darami materialnymi, jak i modlitwą, gdyż wiara góry przenosi.

Intencja modlitwy

Chcemy naszą modlitwą wesprzeć mieszkańców Ukrainy, zarówno tych, którzy walczą, jak i tych, którzy zmuszeni są uciekać i szukać pomocy w innych państwach – zaznaczył ks. Krystian Bordzań. – Sytuacja, w której się obecnie znajdujemy, i której sami też doświadczamy, pokazuje nam jasno, że człowiek składa się z ciała i ducha. Widzimy to ogromne wsparcie dla ciała, czyli różnego rodzaju pomoc materialną, żywność, środki czystości, materace, koce itp., ale potrzebna nam wszystkim jest również pomoc duchowa. I dlatego gromadzimy się dzisiaj, dosłownie na walce o błogosławieństwo dla Polski. Sam Pan Jezus mówił, że ten rodzaj złego ducha można pokonać tylko modlitwą i postem, dlatego chcemy złego ducha wojny i nienawiści pokonać przez naszą modlitwę, ale także dzięki niej pragniemy wesprzeć tych, którzy tam, na Ukrainie walczą i bronią swojego kraju oraz tych, którzy z niego uciekają. Wielokrotnie w Piśmie Świętym słyszymy słowa: „Nie bójcie się, nie lękajcie się, zaufajcie Bożemu Miłosierdziu” i dlatego przez tę modlitwę chcemy dodać takiej mocy ducha, aby mieć świadomość, że jeżeli Pan Bóg będzie obecny w naszym życiu, a Jego błogosławieństwo będzie nam towarzyszyć to, mimo że człowiek czasem będzie tracił nadzieję i siłę, znajdzie w sobie tę wewnętrzną moc, aby pokonać lęk, strach i zwyciężyć – tłumaczył.

Reklama

Dar pokoju

Słowo Boże wygłosił do zgromadzonych w świątyni ks. Henryk Stec, który w szczególny sposób mówił o potrzebie modlitwy o pokój. – Musimy modlić się o to, aby ocalić pokój, pokój na Ukrainie, ale także pokój w Europie i na świecie. Święty Jan Paweł II wielokrotnie wzywał do pokoju, gdyż sam widział i wiedział, co przyniosły reżimy totalitarne XX wieku, tragiczne doświadczenia wojen, terroru politycznego i lekceważenie autorytetu Boga. Wszyscy czujemy, że pokój jest wielkim darem dla człowieka i dla społeczeństw wszystkich czasów. A dzisiaj widzimy, że wojna jest wielkim zagrożeniem i może zniszczyć dotychczasowy dorobek wielu pokoleń budujących pokojowy ład. Wojna niszczy teraźniejszość i zagraża przyszłości ludzi. Przez pokój nic nie ginie, a przez wojnę można utracić wszystko. Wierzymy, że wiara i modlitwa mogą powstrzymać zło, stać się tamą, zaporą na drodze tego chaosu, obłędu i szaleństwa wojny. Królowo Pokoju – módl się za nami! – zaznaczył.

Modlitwa rozpoczęła się od odśpiewania Apelu Jasnogórskiego, wystawienia Najświętszego Sakramentu i Aktu zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Czuwanie zakończyło się poranną Mszą św.

2022-03-15 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

II Forum Krajowe Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach

[ TEMATY ]

parafia

adoracja

Ks. Roman Rataj

10 lat wieczystej adoracji u św. Jana Kantego w Czestochowie

W jakim stopniu adoracja Najświętszego Sakramentu może wpływać na wzrost pobożności? Jak uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, by chcieć Jej więcej? Kiedy Eucharystia staje się źródłem życia? - na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć duchowni i świeccy prelegenci oraz uczestnicy II Forum Krajowego Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w parafiach.

CZYTAJ DALEJ

Elbląg: będzie proces beatyfikacyjny Aleksandry Gabrysiak – lekarki zamordowanej w 1993 r.

2023-02-06 18:19

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Karol Porwich/Niedziela

6 lutego 2023 r. mija 30. rocznica zabójstwa lek. med. Aleksandry Gabrysiak z Elbląga. Bp Jacek Jezierski poinformował dziś, że podjął decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego zamordowanej lekarki. Uczynił to podczas Mszy św. sprawowanej w Hospicjum Elbląskim, w której uczestniczyli przedstawiciele: Oddziału Pomorskiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, Stowarzyszenia Przyjaciół Doktor Oli, a także elbląskiego środowiska medycznego. Mszę koncelebrowali kapelani szpitali z Gdańska i Elbląga.

Podczas kazania bp Jezierski przypomniał bieg życia i działalność dr Aleksandry Gabrysiak. Po ukończeniu studiów w Akademii Medycznej w Gdańsku pracowała w Tczewie i Elblągu. Dała się poznać jako ofiarny lekarz i opiekun chorych, którym służyła mimo swojej niepełnosprawności fizycznej. Motywacją jej działania była wiara i życie duchowe. 6 lutego 1993 r. została zamordowana przez przebywającego na przepustce więźnia, którym się opiekowała.

CZYTAJ DALEJ

Odblokujcie ustawę o hospicjach perinatalnych - petycja Fundacji Grupa Proelio

2023-02-07 17:06

[ TEMATY ]

pro life

Robert Skupin/Fotolia.com

Wiele matek dzieci ze zdiagnozowaną wadą letalną nie wie, że może otrzymać pomoc w hospicjum perinatalnym. Lekarze powinni być zobligowani, by o tym informować - przekonują członkowie Fundacji Grupa Proelio, którzy przygotowali petycję w sprawie odblokowania projektu ustawy o hospicjach perinatalnych. Petycja powstała m.in. w związku ze zmniejszeniem się liczby hospicjów perinatalnych w ostatnim roku oraz ze znaczącym spadkiem liczby pacjentek, które z nich korzystają.

Jak informował ostatnio "Dziennik Gazeta Prawna" w 2022 roku spadła liczba hospicjów perinatalnych z 16 do 13 oraz liczba pacjentek hospicjów z 459 do 257.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję