Reklama

Niedziela Przemyska

Ku czci Maryi Królowej Polski

W Przemyślu, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski abp Adam Szal w obecności abp. Eugeniusza Popowicza przewodniczył Eucharystii w intencji Ojczyzny.

2022-05-11 09:07

Niedziela przemyska 20/2022, str. I

[ TEMATY ]

Msza za Ojczyznę

Łukasz Sztolf

W Eucharystii uczestniczyli także żołnierze

W Eucharystii uczestniczyli także żołnierze

W homilii metropolita przemyski odniósł się do tekstu Ślubów Jasnogórskich: – W Komańczy w 1956 r. uwięziony wówczas kard. Wyszyński ułożył tekst Ślubów Jasnogórskich. Tekst rozpoczyna się bardzo dobrze znanymi nam słowami: „Wielka Boga Człowieka Matko. Bogarodzico Dziewico, Bogiem sławiona Maryjo. Królowo Świata i Polski Królowo”. Te słowa, które dobrze znamy, są powtarzane każdego roku i nawiązują one do ślubów Jana Kazimierza. Tak prawdopodobnie rozpoczął on swoje śluby, powierzenie Królestwa Polskiego pod opiekę Maryi – powiedział kaznodzieja.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 20/2022 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kustosz sanktuarium bł. ks. Popiełuszki: To jest czas próby naszej wiary i zaufania Bogu

W kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu odprawiona została Msza św. za Ojczyznę w 40. rocznicę pierwszej Eucharystii w tej intencji sprawowanej przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.

Mszy św., w której uczestniczyli m.in. brat, bratanek oraz najbliższa rodzina bł. ks. Popiełuszki, przewodniczył ks. dr Marcin Brzeziński, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki.

CZYTAJ DALEJ

Matka Boża w Bazylice św. Piotra w Watykanie

2022-05-24 07:02

[ TEMATY ]

Watykan

Bazylika

Włodzimierz Rędzioch/Niedziela

Miesiąc maj w sposób szczególny poświęcony jest kultowi maryjnemu. I właśnie z tej okazji Wikariat Państwa Watykańskiego i parafia św. Piotra organizują w Bazylice szereg uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny, która tutaj jest czczona jako „Mater Ecclesiae” – Matka Kościoła.

Wizerunek Maryi, którą dziś czcimy jako „Mater Ecclesiae”, został namalowany na kolumnie starożytnej bazyliki konstantyńskiej na początku XV w. i przez wieki znany był jako „Madonna Kolumny”, do czasu, gdy św. Paweł VI nadał jej nowy tytuł – Matki Kościoła. Ołtarz z freskiem Madonny, zaprojektowany przez Giacomo della Porta, ozdobiony jest cennymi marmurami i pięknymi kolumnami z alabastru. Św. Jan Paweł II w 1981 r., kilka miesięcy po zamachu, pobłogosławił mozaikę inspirowaną freskiem „Mater Ecclesiae” umieszczoną na bocznej fasadzie Pałacu Apostolskiego – dominuje ona dziś nad placem św. Piotra.

CZYTAJ DALEJ

Zakończyła się Ogólnopolska Konferencja "Pedagogika Duszy i Ciała"

2022-05-24 15:59

ks. Łukasz Romańczuk

dr Agnieszka Lisiecka - Bednarczyk wygłosiła wykład: "Budowanie relacji jako cel i metoda wychowawcza

dr Agnieszka Lisiecka - Bednarczyk wygłosiła wykład:

W sali wykładowej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Pedagogika Duszy i Ciała”. W prelekcjach stacjonarnie i online uczestniczyli studenci oraz wykładowcy z całej Polski.

Na początku konferencji głos zabrał ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, rektor PWT we Wrocławiu. W część wykładową wprowadził ks. dr Bartosz Mitkiewicz, koordynator wydarzenia oraz dr Agnieszka Lisiecka-Bednarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję