Reklama

Aspekty

Czas modlitwy i radości

W Paradyżu 7 maja odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Jej tegoroczne hasło brzmiało „Przyjdź do źródła, wejdź na szczyt” i nawiązywało do Eucharystii.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 20/2022, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Liturgiczna Służba Ołtarza

Karolina Krasowska

W czasie uroczystej Mszy św. polowej pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński udzielił błogosławieństwa do pełnienia posługi lektora 96 kandydatom

W czasie uroczystej Mszy św. polowej pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński udzielił błogosławieństwa do pełnienia posługi lektora 96 kandydatom

Cieszę się, że po tych dwóch latach naszej nieobecności w Paradyżu, możemy tutaj powrócić. Dzisiejsza piękna pogoda i w ogóle aura Paradyża oddziaływują dzisiaj bardzo pozytywnie, a przede wszystkim obecność wspólnoty młodego Kościoła i Służby Liturgicznej – powiedział diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży ks. Łukasz Malec. – Mieliśmy czas katechez w temacie pielgrzymki „Przyjdź do źródła, wejdź na szczyt”, w odniesieniu do Eucharystii, która jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego. Przed nami również konkurencje sportowe, finały ligi ministranckiej i różne inne rozgrywki sportowe. Myślę, że jest to czas i modlitwy i radości, a przede wszystkim bycia razem ze sobą.

W czasie uroczystej Mszy św. polowej pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński udzielił błogosławieństwa do pełnienia posługi lektora 96 kandydatom. Homilię wygłosił ks. Tomasz Nowicki z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Gubinie. – Dzisiaj zostaniecie ustanowieni heroldami słowa Bożego, będziecie przekazywać to słowo. Jesteście zaproszenie do tego, aby czynić to z wiarą, aby mieć świadomość kim jesteście i czyje słowo przekazujecie dalej – mówił w homilii w czasie Pielgrzymki Służby Liturgicznej do Paradyża ks. Tomasz Nowicki. Do Paradyża przyjechali Aleksander Gąsior i Stanisław Miechowicz z parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie. – Dzięki temu, że jesteśmy przy ołtarzu, jesteśmy bliżej Pana Boga, daje nam to umocnienie w wierze. Dzięki temu, że służę przy ołtarzu bardziej czuję Eucharystię, mogę się bardziej w nią włączyć niż zwykły wierny – powiedział Aleksander Gąsior. – Warto wierzyć, daje to wewnętrzny spokój i lepsze zrozumienie świata – dodał Stanisław Miechowicz.

W części konkursowo-sportowej zaplanowano finał ligi ministranckiej, mecz towarzyski Polska – Ukraina, konkurs liturgiczny, grę terenową przygotowaną przez ZHR, konkurencje sportowe przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz paradę motocykli.

2022-05-11 09:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznali lepiej Eucharystię

2022-06-21 13:48

Niedziela świdnicka 26/2022, str. IV

[ TEMATY ]

ministranci

Liturgiczna Służba Ołtarza

Hubert Gościmski

reprezentanci diecezji świdnickiej z biskupami oraz ks. Krzysztofem Orą i ks. Jakubem Klimontowskim

reprezentanci diecezji świdnickiej z biskupami oraz ks. Krzysztofem Orą i ks. Jakubem Klimontowskim

Blisko 500 członków służby liturgicznej mogło w praktyce zobaczyć, że „Eucharystia jest autostradą do nieba”.

Te słowa często powtarzał bł. Karol Acutis, który patronował IX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ministrantów i Lektorów. Członkowie służby liturgicznej tym razem spotkali się w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto, niewielkiej miejscowości w diecezji warszawsko-praskiej.

CZYTAJ DALEJ

Kolejny koncert Il Divo w Polsce

2022-07-01 20:37

[ TEMATY ]

koncerty

Il Divo

Prestige MJM

Il Divo

Il Divo

Il Divo - uwielbiany zespół pop-operowy ogłasza już drugi w tym roku koncert w Polsce. Fani w naszym kraju będą mieli okazję zobaczyć swoich idoli dodatkowo 17 października w COS Torwar w Warszawie. Poza tym Il Divo wystąpi w Polsce także 12 listopada w TAURON Arenie Kraków.

Będzie to siódma i ósma wizyta Il Divo nad Wisłą, jednak pierwszy raz bez Carlosa Marina, który odszedł z końcem 2021 roku. Nadchodząca trasa „Greatest Hits Tour” poświęcona zmarłemu członkowi zespołu zapowiada się jako najbardziej wzruszająca w historii Il Divo. Organizatorem koncertów jest agencja Prestige MJM.

CZYTAJ DALEJ

Argentyna: jutro w Nueva Orán odbędzie się beatyfikacja dwóch męczenników z XVII wieku

2022-07-01 20:53

[ TEMATY ]

męczennicy

beatyfikacja

Argentyna

vaticannews.va

W sobotę 2 lipca w Parku Rodziny w San Ramón de la Nueva Orán na północy Argentyny prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionymi dwóch kapłanów: Piotra Ortiza de Zárate i Jana Antoniego Solinasa. Obaj pracowali kilka lat na tej ziemi i tam ponieśli śmierć męczeńską z rąk tubylców 27 października 1683 roku. Wraz z nimi zginęło jeszcze 18 świeckich, co do których nie ma jednak wystarczającej dokumentacji, toteż beatyfikacja ich nie obejmie. W uroczystości weźmie udział m.in. nuncjusz apostolski w Argentynie Polak abp Mirosław Adamczyk.

Oto krótkie życiorysy nowych błogosławionych:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję