Reklama

Niedziela plus

Licheń

Powstań i świeć

IV Kongres Młodych Osób Konsekrowanych ma służyć wzajemnemu poznaniu się, pogłębieniu daru powołania, wymianie doświadczeń i uwielbieniu Boga.

Niedziela Plus 22/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Licheń

Adobe Stock

Młode osoby konsekrowane to zakonnicy oraz członkowie świeckich instytutów życia konsekrowanego po ok. 5 latach życia w zakonie, zgromadzeniu lub instytucie świeckim, licząc od dnia wstąpienia do wspólnoty, albo co najmniej roku po przyrzeczeniach czy profesji zakonnej. Wydarzenie ma wymiar ogólnopolski. W poprzednich trzech kongresach wzięło udział od 600 do ponad 900 uczestników. Temat przewodni został wzięty z Pisma Świętego i brzmi: „Powstań i świeć” (Iz 60, 1a). Nawiązuje do energii, radości i pasji młodych konsekrowanych.

IV Kongres Młodych Osób Konsekrowanych odbędzie się w Licheniu Starym w dniach 22-25 września i będzie miał charakter modlitewno-formacyjny. Planowane są: codzienne konferencje, wspólne modlitwy brewiarzowe, Msze św., czas na modlitwę osobistą, wieczór świadectw, dzielenie się przeżyciami w grupach oraz możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały czas trwania kongresu. Chętni będą mogli zwiedzić Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego i sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Zapisy trwają do 4 czerwca 2022 r. Posiłki będą zapewnione od kolacji w czwartek (22 września) do obiadu w niedzielę (25 września) włącznie. Noclegi – tuż przy sanktuarium, w domach pielgrzyma „Arka” i „Betlejem”.

2022-05-24 12:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Solidarność drogą pokoju

Po 2 latach przerwy spowodowanych pandemią odbyła się XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Wspotkaniu pod hasłem: „Matko Miłości, obdarz nas pokojem”, w dniach 23-24 kwietnia wzięło udział ok. 3 tys. związkowców reprezentujących różne zawody, m.in.: górnicy, energetycy, stoczniowcy, hutnicy czy kolejarze, oraz ponad sto pocztów sztandarowych NSZZ „Solidarność” z całej Polski.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Sól, światło i miasto na górze – Co zrobić by życie było pełne smaku, nadziei i Boga?

2023-02-04 12:13

V Niedziela zwykła, Rok A
5 lutego 2023
Ewangelia: Mt 5,13-16 Zobacz www.niezbednik.niedziela.pl

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję