Reklama

Niedziela plus

Koszalin

Ewangelizatorzy wracają

Po dwuletniej przerwie ruszają ewangelizacje letnie: nadmorska, wioskowa i osiedlowa oraz Karawana Miłosierdzia Bożego.

Niedziela Plus 23/2022, str. XI

[ TEMATY ]

Koszalin

Adobe Stock

Pandemia zablokowała wiele akcji ewangelizacyjnych, w tym znane w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ewangelizacje letnie, realizowane przez Dom Miłosierdzia Bożego.

– Jesteśmy po rozmowach z biskupem ordynariuszem i bardzo się cieszymy, że znowu posyła nas z Ewangelią na drogi naszej diecezji – powiedział ks. Radosław Siwiński, szef Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie, i dodał: – Czujemy entuzjazm i radość powrotu do tego, do czego jesteśmy powołani. Nie możemy zapomnieć o tym, zwłaszcza w czasie jubileuszu 10-lecia naszego domu, że zrodził się on z ewangelizacji. To jest źródło naszego życia i pierwsze posłanie Kościoła: iść i głosić Pana.

Ewangelizację nadmorską, planowaną na 16-31 sierpnia, podejmą trzy ekipy, które ruszą do miasteczek i nadmorskich kurortów, na place, plaże i do kościołów.

Reklama

Przez całe wakacje potrwa ewangelizacja wioskowa. Ekipę ewangelizacyjną zaprosiły już dwie parafie. Jeśli jakieś parafie są zainteresowane tym, by przez kilka dni ewangelizatorzy głosili w nich Ewangelię, modlili się z ludźmi, bawili się z dziećmi i spotkali się na biesiadzie przy ognisku, mogą zgłaszać się w tej sprawie do organizatorów.

Odmienną formę przyjmie Karawana Bożego Miłosierdzia. Już nie jak w ubiegłych latach – na wozie zaprzężonym w konie czy na rowerach, lecz pieszo. Grupa uczestników karawany będzie szła drogami diecezji, kierując się modlitewnym rozeznaniem, dokąd należy się udać, by w osobistym spotkaniu z mieszkańcami porozmawiać o Bogu i pomodlić się za napotkanych ludzi. Taka piesza karawana wyruszy latem dwukrotnie: w dniach 9-19 lipca oraz 8-18 sierpnia.

Ewangelizatorzy pojawią się też na koszalińskich osiedlach, by śpiewać i głosić Boże orędzie.

Ekipa ewangelizatorów to Bracia i Siostry Miłosiernego Pana oraz wolontariusze. Łącznie – ok. 30 osób. Zapraszamy w swoje szeregi chętnych z diecezji i innych regionów kraju. Wymogiem jest przedstawienie świadectwa duszpasterskiego od swojego proboszcza. Mile widziani są także księża, zakonnicy i zakonnice.

2022-05-31 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ruszyły zapisy na pielgrzymkę rowerową

Niedziela Plus 20/2022, str. X

[ TEMATY ]

Koszalin

Karol Porwich/Niedziela

13. Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa z Koszalina do Częstochowy odbędzie się w pierwszych dniach lipca.

Rozpoczęły się już przygotowania do kolejnej rowerowej pielgrzymki do Częstochowy, która w tym roku wyruszy z Koszalina 2 lipca, by 9 lipca dotrzeć na Jasną Górę. Organizatorzy zaczęli przyjmować zapisy do grup rowerowych.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Putin: podjęliśmy decyzję o włączeniu zajętych terytoriów Ukrainy w skład Federacji Rosyjskiej

2022-09-30 14:48

[ TEMATY ]

Rosja

PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROVSPUTNIK/KREMLIN POOL

Podjęliśmy decyzję o włączeniu Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, a także obwodów chersońskiego i zaporoskiego w skład Federacji Rosyjskiej; jestem przekonany, że Zgromadzenie Federalne (połączone izby parlamentu) poprze to postanowienie - ogłosił w piątek prezydent Rosji Władimir Putin w propagandowym wystąpieniu na Kremlu. Tym samym Rosja łamie prawo międzynarodowe.

"Takiego rozwiązania chcą miliony ludzi" - dodał Putin.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję