Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Czuwania w Jaroszowcu rozpoczęte

Na maryjne czuwania w sanktuarium NMP Wspomożycielki Wiernych przybywa coraz więcej wiernych.

Niedziela sosnowiecka 24/2022, str. V

[ TEMATY ]

czuwanie modlitewne

Piotr Lorenc/Niedziela

Wieczorna Eucharystia na rozpoczęcie czuwań

Wieczorna Eucharystia na rozpoczęcie czuwań

Eucharystię pod przewodnictwem ks. prał. Stanisława Puchały – emerytowanego proboszcza parafii katedralnej Chrystusa Króla w Katowicach, a obecnie kapelana kaplicy św. Barbary w kopalni „Guido” w Zabrzu, koncelebrowało ponad trzydziestu kapłanów z różnych stron naszej diecezji. Licznie przybyli także wierni nie tylko z Jaroszowca, lecz także z sąsiednich miast i wsi. Majowe spotkanie poświęcone było Matce Bożej i wszystkim mamom z racji ich święta przypadającego dzień przed czuwaniem. Po Mszy św., jak to jest w zwyczaju, odmówione zostały Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i nowenna do Matki Bożej. Całość modlitewnego spotkania zwieńczyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Maryjne czuwania w Jaroszowcu cieszą się wśród wiernych dużym powodzeniem. Są organizowane od dwudziestu ośmiu lat. Zapoczątkował je pierwszy proboszcz i budowniczy świątyni śp. ks. Stanisław Fert. Obecnie dzieło poprzednika z powodzeniem kontynuuje ks. Jan Wieczorek, proboszcz parafii w Jaroszowcu. Na czuwania maryjne regularnie przyjeżdżają do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych czciciele Matki Bożej z Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Siewierza, Klucz, Czeladzi, Pilicy, Sosnowca, Bobrownik, Olkusza oraz pobliskich miejscowości, jak Rodaki, Kwaśniów, Chechło czy Cieślin. Co ciekawe, czuwania maryjne mają także rangę gminną i od kilku lat uczestniczą w nich władze gminy, przedstawiciele instytucji publicznych, urzędów i szkół.

Jak powiedział ks. Jan Wieczorek – proboszcz parafii w Jaroszowcu, a zarazem kustosz sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, Matka Boża ma wiele tytułów, ale w jaroszowieckiej świątyni w wyjątkowy sposób wybrzmiewa wezwanie Wspomożenia Wiernych. – Przychodzimy do Maryi Wspomożycielki prosząc o pomoc, ratunek, obronę. Przychodzimy z nadzieją, że nasze prośby będą wysłuchane, bo przychodzimy do Kogoś, kto chce nam pomóc. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że nasze sanktuarium to wyjątkowe miejsce Kościoła sosnowieckiego, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Maryi, a przez Nią wielbimy Jezusa. Każde z czuwań, które rozpoczyna się o godz. 20.00, ma swój podniosły charakter i niezwykły klimat, każde sprawia, że modlący się tutaj czują się jak w rodzinie – zaznaczył ks. proboszcz Jan Wieczorek.

Kolejne czuwanie maryjne w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Jaroszowcu odbędzie się 24 czerwca, początek o godz. 20.00.

2022-06-07 12:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z różańcem w ręku

Niedziela podlaska 45/2022, str. VII

[ TEMATY ]

czuwanie modlitewne

Renata Przewoźnik

Uroczystościom w Miedznie przewodniczył ks. Jarosław Rzymski

Uroczystościom w Miedznie przewodniczył ks. Jarosław Rzymski

Czuwania modlitewne to dla członków Kół Żywego Różańca ważne cykliczne wydarzenia. W tym roku odbywały się w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach oraz w Sanktuarium Maryjnym w Miedznie.

Program spotkań modlitewnych 15 i 22 października obejmował: Mszę św., Różaniec, konferencję zatytułowaną „Różaniec skuteczną modlitwą o pokój”, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu. W obu miejscach spotkanie rozpoczynało się o godz. 16, a kończyło Apelem Jasnogórskim. Do Ostrożan przybyli członkowie Kół Różańcowych z dekanatów: bielskiego, brańskiego, ciechanowieckiego, drohiczyńskiego, hajnowskiego, siemiatyckiego i sarnackiego, natomiast do Miedzny: z łochowskiego, sokołowskiego, sterdyńskiego i węgrowskiego.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Gotowe podjąć wyzwanie

2023-02-02 23:30

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Marek Mendyk

zakony

ks. Marek Korgul

święto Ofiarowania Pańskiego

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

ks. Mirosław Benedyk

Siostry zakonne z różnych zgromadzeń przed katedrą świdnicką

Siostry zakonne z różnych zgromadzeń przed katedrą świdnicką

W święto Ofiarowania Pańskiego Kościół obchodził Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, otaczając modlitwą siostry i braci zakonnych, a także osoby skupione w instytutach świeckich.

Z tej okazji 2 lutego uroczystej celebrze w katedrze świdnickiej przewodniczył bp Marek Mendyk. Liturgię, która zgromadziła osoby życia konsekrowanego z terenu diecezji, rozpoczęła procesja ze świecami, które na początku pobłogosławił biskup świdnicki.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zmienia letnią rezydencję papieską Castel Gandolfo w centrum ekologiczne

2023-02-03 11:01

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek zlecił przebudować letnią rezydencję papieską Castel Gandolfo w centrum edukacji ekologicznej i rolnictwa. Władze Państwa Watykańskiego poinformowały 2 lutego, że przebudowa ogrodów i budynków nad jeziorem Albano będzie się odbywać w najbliższych miesiącach.

55-hektarowy kompleks służył papieżom jako letnia rezydencja od początku XVII wieku. Oprócz dwóch pałaców i terenów parkowych obejmuje również grunty rolne i zabudowania gospodarcze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję