Reklama

Kultura

Zrozumieć istotę Ducha Świętego

O bierzmowaniu mówi się szyderczo, że jest sakramentem pożegnania z Kościołem. Nowa książka ks. prof. Janusza Królikowskiego pokazuje, że jest wręcz odwrotnie.

Bierzmowanie jest chyba najmniej zrozumianym sakramentem, tymczasem stanowi ono – zwłaszcza dobrze przeżyte, po odpowiednim przygotowaniu – ważny etap na drodze dojrzałości chrześcijańskiej i coraz bardziej świadomego podążania za głosem Boga ku zbawieniu.

Moc Ducha Świętego to nowa książka ks. prof. Janusza Królikowskiego, która ma pomóc w budowaniu gmachu wiary dojrzałej, niezachwianej i rozumnej. Stanowi rodzaj duchowego poradnika zarówno dla tych, którzy do sakramentu bierzmowania dopiero się przygotowują, jak i dla tych, którzy już go otrzymali i pragną nadal owocnie rozwijać się w wierze. Poznawszy podstawy, powinniśmy stale odnawiać i pogłębiać znajomość prawd wiary i słowa Bożego, by oprzeć swoje życie na trwałych i nienaruszalnych fundamentach.

Autor Mocy Ducha Świętego nie ogranicza się jedynie do wykładania suchych formułek, lecz wielokrotnie korzysta z cennego świadectwa wielkich świętych, w tym papieża Polaka Jana Pawła II. Książka ta powstała w odpowiedzi na codzienne potrzeby katechetów i katechizowanych, którzy byli też jej pierwszymi krytycznymi czytelnikami. Ksiądz profesor w przystępny sposób objaśnia, czym jest bierzmowanie, i poucza, w jaki sposób żyć na co dzień otrzymanymi w tym sakramencie darami, aby coraz bardziej doskonalić się w życiu chrześcijańskim. Dodatkowym atutem jest zamieszczony w publikacji wybór modlitw do Ducha Świętego.

Co ważne, Moc Ducha Świętego jest książką oficjalnie dopuszczoną do nauczania religii, ale jest to lektura przeznaczona do stałego z nią obcowania – czytania, rozmyślania, zastanawiania się – i korzystania z niej w codziennym życiu. Wyznawane od ponad 2 tys. lat prawdy Chrystusowej wiary nie mogą ulec zapomnieniu lub zubożeniu. Trzeba być jak często przywoływany w tej pięknie wydanej, bogato ilustrowanej książce św. Jan Paweł II – bardziej podobać się Panu Bogu, który ustanowił prawa niezmienne i sprawdzone, aniżeli ludziom, którzy są chwiejni i skłonni do ulegania szybko przemijającym modom.

Reklama

Moc Ducha Świętego
Ks. Janusz Królikowski
Ilość stron: 264 + 73 ilustracje
Format: 14 cm x 20 cm
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Biały Kruk

Specjalna promocja dla czytelników Niedzieli:

Jeden egzemplarz książki Moc Ducha Świętego – 47 zł (zamiast 59 zł), a dwa egzemplarze – 88 zł. Pakiet książek: Moc Ducha Świętego oraz Osiem błogosławieństw ks. prof. Waldemara Chrostowskiego – 67 zł (zamiast 91 zł).

Proszę dzwonić pod numery tel.: 12 254 56 02, 12 260 32 90 lub wysłać wiadomość na adres: dystrybucja@bialykruk.pl .

Do zamówienia należy doliczyć koszt wysyłki (16 zł).

2022-06-14 11:17

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolbe: triumf miłości

Tylko jeden święty może się równać ze św. Maksymilianem Kolbe w swoim radykalizmie wiary - św. Franciszek z Asyżu - udowadnia Raffaele Di Muro w swojej najnowszej książce pt. „Maksymilian Kolbe. Triumf miłości”.

O prawdziwy obraz Świętego

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Paryż: ataki na trzy kościoły w ciągu tygodnia

2023-01-27 14:36

[ TEMATY ]

Francja

Adobe.Stock

W ciągu tygodnia w Paryżu doszło do ataków na trzy kościoły katolickie. Każdą ze świątyń próbowano podpalić. Najnowszym przykładem takich działań jest uszkodzenie ogniem lewej strony portalu kościoła św. Wawrzyńca w nocy z 24 na 25 stycznia. Sprawca tego czynu, 47-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol policji, który wezwał na miejsce straż pożarną.

Wcześniej, 17 i 22 stycznia dwukrotnie oblano łatwopalnym płynem drzwi kościoła Matki Bożej Fatimskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję