Reklama

Niedziela Podlaska

Diecezja na szachownicy

W Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim po raz piętnasty rozegrano mistrzostwa diecezji drohiczyńskiej w szachach.

Niedziela podlaska 25/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Drohiczyn

szachy

Flaziński

Pamiątkowe zdjęcie organizatorów i uczestników

Pamiątkowe zdjęcie organizatorów i uczestników

W jubileuszowych mistrzostwach 4 czerwca zagrało 35 zawodników, mieszkańców diecezji drohiczyńskiej. Organizatorami mistrzostw byli: UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe, Zespół Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim i Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu Diecezji Drohiczyńskiej. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli: biskup drohiczyński Piotr Sawczuk, senator Waldemar Kraska, poseł Marek Sawicki, burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula i starosta sokołowski Elżbieta Sadowska. Uroczystego otwarcia dokonali: Józef Flaziński – prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego, ks. Krzysztof Domaraczeńko – diecezjalny duszpasterz sportu diecezji drohiczyńskiej i ks. Stanisław Stachal – dyrektor szkoły salezjańskiej.

Szachiści zagrali siedmiorundowy turniej szachów szybkich z tempem 15 min dla zawodnika w jednej grupie z późniejszym podziałem na kategorie wiekowe. W turnieju najliczniej reprezentowana była kategoria najmłodszych zawodników, bo aż 16 graczy nie przekroczyło 12 roku życia, a najmłodszym graczem był 6-letni Franek Bańkowski z Siemiatycz. W tym roku swoich reprezentantów miało także drohiczyńskie seminarium, zagrali alumni Łukasz Hryniewicki i Sylwester Drużba. Zawodników podczas zawodów odwiedził poseł Marek Sawicki. Gracze walczyli o tytuły szachowych mistrzów diecezji w trzech kategoriach wiekowych: seniorów, juniorów do lat 18 i juniorów do lat 12. W kategorii seniorów, jak i w całym turnieju zwyciężyli: Janusz Dzienisiuk z Siemiatycz przed Jakubem Żurawickim z Węgrowa – obaj zdobyli po 6 punktów. Trzecie miejsce zajął Józef Flaziński, a czwarte ks. Kszysztof Domaraczeńko – obaj uzyskali po 5 punktów. W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężył Paweł Nasiłowski z Sokołowa Podlaskiego przed Kornelem Konobrockim z Czeremchy i Aleksandrą Żurawicką z Węgrowa. Wśród juniorów do lat 12 najlepszy był aktualny mistrz Mazowsza do lat 11, Mateusz Strus przed swym bratem Tadeuszem – obaj zdobyli po 5 punktów. Brązowy medal w tej kategorii zdobył Mateusz Zgierun z Siemiatycz z dorobkiem 4 punktów.

Uroczysty charakter miała ceremonia zakończenia jubileuszowych mistrzostw. Przedstawicielom sponsorów pamiątkowe statuetki wręczył prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński. Natomiast senator Waldemar Kraska, który wyjątkowo nie mógł osobiście przybyć, za pośrednictwem dyrektor swego biura – pani Joanny Malinowskiej, przekazał okolicznościowe podziękowania organizatorom mistrzostw: ks. Krzysztofowi Domaraczeńce, ks. Stanisławowi Stachalowi i Józefowi Flazińskimu. Przedstawiciele sponsorów: Joanna Malinowska, Andrzej Sarna – dyrektor biura posła Marka Sawickiego i Mieczysław Sobieszczak, naczelnik Wydziału Oświaty UM, wręczyli zwycięzcom puchary i medale, a wszystkim pozostałym zawodnikom dyplomy i nagrody rzeczowe. Mistrzostwa wsparli: senator Waldemar Kraska, poseł Marek Sawicki, Urząd Miasta Sokołów Podlaski, Powiat Sokołowski, Polsero, Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Komunalnych i Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim.

2022-06-14 11:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa

Niedziela zamojsko-lubaczowska 11/2015, str. 7

[ TEMATY ]

szachy

Archiwum o. Grzegorza Wiejaka

Kapłani nagrodzeni w Mistrzostwach Polski Duchowieństwa w szachach szybkich i błyskawicznych

Kapłani nagrodzeni w Mistrzostwach Polski Duchowieństwa w szachach szybkich i błyskawicznych

Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie cieszy się dużą popularnością wśród pielgrzymów i turystów, co jest czymś naprawdę niezwykłym, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w latach 60. ubiegłego stulecia nie było w tym miejscu nawet kaplicy. Dookoła znajdowały się pola uprawne, całe piękno tej ziemi. Dzisiaj jest to ogromny kompleks obiektów sakralnych, patriotycznych i dzieł charytatywnych, których twórcą jest jeden człowiek ks. Czesław Wala. Najlepszą rekomendacją tego niezwykłego miejsca są słowa Kardynała Prymasa Józefa Glempa: „Jeżeli księża biskupi pragną zobaczyć parafię, w której harmonijnie rozwija się życie religijne i patriotyczne, to niech zechcą udać się do sanktuarium w Kałkowie-Godowie”.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Wzrasta liczba ofiar współczesnego niewolnictwa

2022-12-02 20:27

[ TEMATY ]

Watykan

niewolnictwo

PublicDomainPictures/pixabay.com

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień na rzecz Zniesienia Niewolnictwa. Papież napisał na Twitterze, że wszyscy jesteśmy wezwani, do budowania odnowionego społeczeństwa zorientowanego na wolność, sprawiedliwość i pokój, aby przezwyciężyć wszelkiego rodzaju nierówności i dyskryminację, aby żaden człowiek nie zniewalał drugiego człowieka.

W ostatnich pięciu latach znacznie wzrosła liczba wymuszonych małżeństw oraz ilość niewolniczej pracy – podkreśla Międzynarodowa Organizacja Pracy. Agenda ONZ zaznacza, że zjawisko to dotyka całego globu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję