Reklama

Niedziela Małopolska

Raba Wyżna

Każdy zasługuje na życie

Lekcja religii poświęcona ochronie życia oraz konkurs pro-life wpisały się w przedwakacyjne zajęcia w Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej.

Niedziela małopolska 27/2022, str. III

[ TEMATY ]

życie

pro‑life

Raba Wyżna

archiwum organizatorów

Przykłady nagrodzonej pracy konkursowej

Przykłady nagrodzonej pracy konkursowej

Jak informuje prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej Maria Chromy, w odpowiedzi na apel proboszcza parafii św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej, ks. Dariusza Ostrowskiego miejscowy oddział AK zorganizował wystawę przybliżającą temat obrony życia. Gotowe plansze ekspozycji pt.: Kocham każde życie udostępniło Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Aby zainteresować uczniów kl. VI-VIII tematem, zarząd AK zaproponował katechetom pracującym w tutejszej szkole podstawowej – Agnieszce Dziedzic oraz ks. Krzysztofowi Borysowi – przeprowadzenie lekcji poświęconej problematyce poruszonej na wystawie. Zasugerowano także zorganizowanie konkursu prac plastycznych i literackich, by zmotywować młodzież do refleksji na temat życia jako najcenniejszego daru. Prezes Maria Chromy informuje: – Lekcje takie odbyły się niewątpliwie z wielkim pożytkiem duchowym, a ich owocem materialnym jest ponad 30 prac konkursowych wykonanych różną techniką, bo nie było tu ograniczeń.

Jurorzy: Agnieszka Dziedzic, ks. Krzysztof Borys, Maria Chromy, Antoni Antolak, Filomena Luberda i Tadeusz Możdżeń ocenili prace o tematyce pro-life. Najlepsze zdobyły premiowane miejsca i nagrody, a pozostałe – wyróżnienia za zaangażowanie. Ponadto katecheci docenili wszystkich, którzy zgłosili prace konkursowe, wyższą oceną z religii.

Autorka jednej z nagrodzonych prac, Anna Kosek z kl. VIII napisała m.in.: „Można stwierdzić, iż każdy z nas zasługuje na życie. Powinniśmy dbać o siebie i innych. Musimy pracować nad sobą nieustannie i szukać motywacji, chęci do dalszego żywotu, rozwijać się i nie zapominać, że Bóg nad nami czuwa (…). Powinniśmy również patrzeć na innych i w razie potrzeby z nimi rozmawiać, wspierać. Każdy odnajdzie swoje szczęście, pomimo chorób, straty, smutku, niepowodzenia, ciężkich chwil. Bóg nam dopomoże. Musimy kochać życie”.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka życia

Życie to nieustanna wędrówka. Na Jasną Górę można chodzić co roku, ale życie ziemskie więcej się nie powtórzy. Warto więc pytać siebie o jakość swojego dzisiaj.
Czy cele przybliżają mnie do upragnionej mety?

W sierpniu wszystkie polskie drogi prowadzą do Częstochowy. Młodzi, starsi, zdrowi, chorzy, na wózkach, w sandałach czy w adidasach (a nawet boso!) – mimo różnych niedogodności pokonują wyznaczoną trasę, dzielnie dążąc do celu.

CZYTAJ DALEJ

Rosja oburzona słowami papieża o okrucieństwie jej wojsk na Ukrainie

2022-11-29 12:48

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Ambasador Rosji przy Watykanie Aleksander Awdiejew powiedział agencji Ria Novosti, że wyraził Stolicy Apostolskiej „oburzenie” Moskwy z powodu słów papieża w wywiadzie dla jezuickiego magazynu „America” dotyczących aktów okrucieństwa wojsk rosyjskich na Ukrainie, zwłaszcza Buriatów i Czeczenów – podała agencja ANSA.

„Wyraziłem oburzenie takimi insynuacjami i podkreśliłem, że nic nie może zachwiać spójności i jedności wielonarodowego narodu rosyjskiego” - powiedział ambasador.

CZYTAJ DALEJ

Premier: zerowy VAT na żywność przynajmniej przez pierwsze półrocze przyszłego roku

2022-11-29 14:26

[ TEMATY ]

gospodarka

Monika Jaworska

Potrzebne są między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

Potrzebne są  między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

Zerowy VAT na żywność - kontynuujemy tę tarczę w takim kształcie, w jakim była do tej pory, przynajmniej przez pierwsze półrocze przyszłego roku - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej, że cały świat zmaga się z "konsekwencjami dwóch wirusów" - jeden to koronawirus, a drugi to wirus rosyjskiego imperializmu. "Mamy do czynienia z energetycznym szantażem, który został zastosowany nie tylko wobec Ukrainy, Polski, ale wobec całej Europy" - mówił Morawiecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję