Reklama

Niedziela Małopolska

Raba Wyżna

Każdy zasługuje na życie

Lekcja religii poświęcona ochronie życia oraz konkurs pro-life wpisały się w przedwakacyjne zajęcia w Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej.

Niedziela małopolska 27/2022, str. III

[ TEMATY ]

życie

pro‑life

Raba Wyżna

archiwum organizatorów

Przykłady nagrodzonej pracy konkursowej

Przykłady nagrodzonej pracy konkursowej

Jak informuje prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej Maria Chromy, w odpowiedzi na apel proboszcza parafii św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej, ks. Dariusza Ostrowskiego miejscowy oddział AK zorganizował wystawę przybliżającą temat obrony życia. Gotowe plansze ekspozycji pt.: Kocham każde życie udostępniło Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Aby zainteresować uczniów kl. VI-VIII tematem, zarząd AK zaproponował katechetom pracującym w tutejszej szkole podstawowej – Agnieszce Dziedzic oraz ks. Krzysztofowi Borysowi – przeprowadzenie lekcji poświęconej problematyce poruszonej na wystawie. Zasugerowano także zorganizowanie konkursu prac plastycznych i literackich, by zmotywować młodzież do refleksji na temat życia jako najcenniejszego daru. Prezes Maria Chromy informuje: – Lekcje takie odbyły się niewątpliwie z wielkim pożytkiem duchowym, a ich owocem materialnym jest ponad 30 prac konkursowych wykonanych różną techniką, bo nie było tu ograniczeń.

Jurorzy: Agnieszka Dziedzic, ks. Krzysztof Borys, Maria Chromy, Antoni Antolak, Filomena Luberda i Tadeusz Możdżeń ocenili prace o tematyce pro-life. Najlepsze zdobyły premiowane miejsca i nagrody, a pozostałe – wyróżnienia za zaangażowanie. Ponadto katecheci docenili wszystkich, którzy zgłosili prace konkursowe, wyższą oceną z religii.

Autorka jednej z nagrodzonych prac, Anna Kosek z kl. VIII napisała m.in.: „Można stwierdzić, iż każdy z nas zasługuje na życie. Powinniśmy dbać o siebie i innych. Musimy pracować nad sobą nieustannie i szukać motywacji, chęci do dalszego żywotu, rozwijać się i nie zapominać, że Bóg nad nami czuwa (…). Powinniśmy również patrzeć na innych i w razie potrzeby z nimi rozmawiać, wspierać. Każdy odnajdzie swoje szczęście, pomimo chorób, straty, smutku, niepowodzenia, ciężkich chwil. Bóg nam dopomoże. Musimy kochać życie”.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież pozdrowił Marsz Życia

[ TEMATY ]

marsz

życie

razem.tv

Kilka tysięcy osób wzięło udział w Marszu Świętości Życia, który był okazją do manifestacji wartości rodzinnych i pro-life

CZYTAJ DALEJ

Szwedzki biolog Svante Paabo laureatem Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny 2022

2022-10-03 12:12

[ TEMATY ]

nagroda Nobla

PAP/EPA/Henrik Montgomery

Svante Paabo, szwedzki biolog specjalizujący się w genetyce ewolucyjnej, został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny 2022 za "odkrycia dotyczące genomów wymarłych homininów i ewolucji człowieka" - ogłosił w poniedziałek Komitet Noblowski.

Jak wyjaśnił Komitet Noblowski w swoim uzasadnieniu, dzięki swoim pionierskim badaniom szwedzki biolog Svante Paabo dokonał czegoś pozornie niemożliwego - zsekwencjonował genom Neandertalczyka, wymarłego krewnego ludzi współczesnych. Dokonał również sensacyjnego odkrycia nieznanego wcześniej, kopalnego gatunku człowieka z Denisowej Jaskini, denisowianina.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: „Błogosławiona jesteś między niewiastami!’”

2022-10-03 21:30

[ TEMATY ]

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Graziako

Dzisiejsze słowa Pozdrowienia Anielskiego, które chcemy rozważyć nie były jedynymi i pierwszymi wypowiedzianymi na kartach Pisma Świętego. Już w Starym Testamencie słyszymy słowa błogosławieństwa wypowiedziane wobec dwóch kobiet.

WSPÓLNA MODLITWA
4 października
RÓŻANIEC - TAJEMNICE BOLESNE

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję