Reklama

Niedziela Rzeszowska

W kościele i na pikniku

Niech z naszych serc płynie żarliwa prośba o odnowienie, odrodzenie naszych rodzin, a także o to, by te rodziny były święte i Bogiem silne – powiedział bp Jan Wątroba w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Niedziela rzeszowska 27/2022, str. V

[ TEMATY ]

Rzeszów

piknik

międzynarodowy dzień rodziny

Tadeusz Poźniak

Uczestnicy Dnia Rodziny w drodze z kościoła do Parku Papieskiego

Uczestnicy Dnia Rodziny w drodze z kościoła do Parku Papieskiego

Msza św. pod przewodnictwem biskupa rozpoczęła 19 czerwca diecezjalne obchody Dnia Świętości Małżeństw i Rodzin. Homilię wygłosił ks. Nikodem Rybczyk. – Dom rodzinny, wspólnota rodzinna to pierwsze i najważniejsze miejsce przekazu wiary, a więc także świętości. Rodzina to domowy Kościół, a więc miejsce, dom, w którym możemy spotkać i spotykamy samego Chrystusa, dom, w którym Chrystus mieszka. Ale nie gdzieś i nie wiemy do końca jak, ale mieszka w sercach rodziców, dzieci, małżonków – powiedział diecezjalny duszpasterz rodzin.

Podczas Eucharystii odbył się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, a także błogosławieństwa dzieci i kobiet w stanie błogosławionym.

Następnie rodziny przeszły w radosnym marszu do Parku Papieskiego, gdzie zorganizowano piknik. Duszpasterstwo Rodzin przygotowało tam strefy atrakcji dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Wśród propozycji aktywności były warsztaty artystyczne, techniczne, medyczne, sportowe, konstrukcyjne, animacje taneczne, dmuchane zjeżdżalnie, konkursy z nagrodami i wiele innych. Tegoroczna edycja pikniku zgromadziła setki rodzin chłonnych kontaktu z Bogiem i budowania relacji rodzinnych, międzyludzkich, wzajemnej bliskości i wspólnych więzi po pandemicznej przerwie. Widoczne było pragnienie wspólnej adoracji, kontaktu z drugim człowiekiem, które przez ostatnie lata uniemożliwiała pandemia.

Reklama

Podczas imprezy zaprezentowały się instytucje wspierające rodzinę, działające na terenie województwa podkarpackiego, poradnie psychologiczne, poradnie życia rodzinnego, ośrodek adopcyjny oraz wspólnoty małżeńskie i rodzinne. Wiele rodzin skorzystało także z konsultacji dietetycznych. Bogata oferta warsztatów, rozmów zachęcała do poszerzania wiedzy, nie tylko biblijnej, a nowo pozyskane kontakty i informacje o wspólnotach modlitewnych, przedsięwzięciach duchowych będą łączyć ludzi i procentować w przyszłości.

Piękny dzień zakończono adoracją z uwielbieniem i zawierzeniem małżeństw i rodzin przy figurce św. Józefa. Święto zostało zorganizowane przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej. Patronat honorowy objął bp Jan Wątroba, a medialny Niedziela Rzeszowska. Do zobaczenia za rok.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sympozjum „ŻYCIE – upragnione, niechciane, adoptowane”

[ TEMATY ]

naprotechnologia

obrona życia

rodzina adopcyjna

międzynarodowy dzień rodziny

Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie Diecezji Toruńskiej

15 maja przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny. Tego dnia Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie Diecezji Toruńskiej zaprasza na szczególne wydarzenie.

Będzie nim sympozjum „ŻYCIE – upragnione, niechciane, adoptowane”, które będzie można śledzić online na profilu www.facebook.com/DKtorunska . W ramach spotkania prelekcje i świadectwa osób zaangażowanych w dzieło obrony życia poczętego.

CZYTAJ DALEJ

Lubelskie: 63-latek z Lubartowa przejechał na rowerze 3,2 tys. km, aby promować krwiodawstwo

2022-09-29 07:38

[ TEMATY ]

krwiodawstwo

Matej Kastelic/Fotolia.com

63-letni Janusz Kobyłka z Lubartowa (Lubelskie) przejechał na rowerze ok. 3,2 tys. km, aby promować krwiodawstwo. „Zawsze podkreślam, że honorowi dawcy są cichymi bohaterami dzisiejszych czasów i osobami o złotych sercach” – dodał rowerzysta. Sam oddał w swoim życiu ponad 20 litrów krwi.

63-letni Janusz Kobyłka z Lubartowa wyruszył w sierpniu na rajd rowerowy pod hasłem „Krwiodawstwo – nasze wspólne dobro”. Podczas 37 dni podróży pokonał 3,2 tys. km i odwiedził 21 centrów krwiodawstwa w Polsce, m.in. Rzeszów, Kraków, Wałbrzych, Zieloną Górę, Szczecin, Gdańsk, Białystok, Warszawę.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł „Boży przemytnik”, założyciel Open Doors

2022-09-29 20:14

[ TEMATY ]

zmarły

Holandia

Open Doors

Wikipedia/autor: Jako Jellema na licencji Creative Commons

Anne Van der Bijl, znany jako Brat André, założyciel organizacji Open Doors

Anne Van der Bijl, znany jako Brat André, założyciel organizacji Open Doors

W wieku 94 lat zmarł 27 września w holenderskim Harderwijk Anne Van der Bijl, znany jako Brat André, założyciel organizacji Open Doors, wspierającej prześladowanych chrześcijan. Zwany był „Bożym przemytnikiem”, gdyż w okresie zimnej wojny przemycał Biblie do krajów za żelazną kurtyną.

Ponadwyznaniowa organizacja Open Doors zajmuje się duchowym i materialnym wspieraniem chrześcijan. Corocznie publikuje raport na temat stanu prześladowań chrześcijan na świecie. Jest on jednym z podstawowych źródeł, na podstawie którego określana jest skala zagrożeń wobec wyznawców Chrystusa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję