Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Sułoszowa

Święto truskawki

Klub Dziecięcy przy Publicznym Przedszkolu i tężnię solankową poświęcił 19 czerwca ks. Leszek Kołczyk, proboszcz parafii.

Niedziela sosnowiecka 27/2022, str. II

[ TEMATY ]

przedszkole

Klub Dziecięcy

Archiwum ks. Leszka Kołczyka

Klub Dziecięcy przy Publicznym Przedszkolu poświęcił ks. Leszek Kołczyk.

Klub Dziecięcy przy Publicznym Przedszkolu poświęcił ks. Leszek Kołczyk.

Wszystko to od było się w ramach pikniku rodzinnego w Sułoszowej. W uroczystościach wzięli udział znamienici goście: wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– To ważne, że lokalna społeczność po dwóch latach przerwy ponownie może integrować się podczas takich wydarzeń jak to w Sułoszowej. To także bardzo istotne, by być świadomym wartości prowadzonych na tym terenie upraw truskawki. To sułoszowskie „złoto” przeżywa właśnie swój najlepszy w roku okres, ale za tym sukcesem stoi spore grono ludzi, którzy z pasją doglądają swoich gospodarstw, by wiosną zbierać owoce tych starań – powiedział Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

Piknik odbył się na placu w pobliżu Centrum Kultury w Sułoszowej. W programie znalazły się konkursy nawiązujące do sułoszowskiej truskawki. Najważniejsze, że ten słodki przysmak pochodzący z okolicznych gospodarstw można było skosztować także w postaci deserów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Sułoszowa. Nie zabrakło również atrakcji muzycznych oraz występów dzieci i młodzieży. Stoiska przygotował także miejscowy Klub Seniora i Centrum Kultury. – Bardzo się cieszę z promocji naszej miejscowości. Ale trzeba zauważyć, że nasi parafianie to nie tylko producenci truskawek, ale także bobu, ziemniaków. To naprawdę ciężka praca wymagająca dużej sprawności, wytrzymałości i poświęcenia. Dobrze, że jest doceniana i propagowana – podkreślił ks. Leszek Kołczyk, który jest także diecezjalnym duszpasterzem rolników.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przedszkole Sióstr Świętej Rodziny

Obecność osób konsekrowanych w świecie przybiera różne formy. Jedną z nich jest praca sióstr misjonarek ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny, które w Kielcach prowadzą Przedszkole Katolickie im. kard. Pietra Marcelina Corradiniego. Siostry są prekursorkami edukacji przedszkolnej w Kielcach. Obecnie w ich przedszkolu edukuje się 90 dzieci w wieku 3-6 lat, w czterech grupach wiekowych.

CZYTAJ DALEJ

Rok 2023 - rokiem Rodziny Ulmów na Podkarpaciu

2023-02-01 09:54

Michał Hubala/ Biuro Prasowe UMWP

Podczas ogłoszenia roku Rodziny Ulmów na posiedzeniu był obecny proboszcz z Markowej ks. Roman Chowaniec

Podczas ogłoszenia roku Rodziny Ulmów na posiedzeniu był obecny proboszcz z Markowej ks. Roman Chowaniec

Chcemy, by istota rozwoju naszej wspólnoty opierała się na mocy chrześcijańskiego i patriotycznego kanonu wartości, który swą heroiczną postawą ukazała rodzina Ulmów – powiedział marszałek Władysław Ortyl w czasie styczniowej sesji lokalnego parlamentu. Gośćmi sesji sejmiku byli m.in. posłowie na Sejm RP Teresa Pamuła, Adam Śnieżek i Andrzej Szlachta oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie opłatkowe pszczelarzy, sadowników i leśników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

2023-02-01 21:41

Biuro Prasowe AK

    Spotkanie opłatkowe pszczelarzy, sadowników i leśników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

    - Chcę podkreślić odpowiedzialność, która spoczywa na człowieku za to wielkie dobro, jakim jest świat. Pan Bóg stawiając człowieka na szczycie stworzeń, nie upoważnił go do tego, by świat niszczył i rujnował, ale powołał go, by w Jego imię opiekował się światem i o niego się troszczył – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego pszczelarzy, sadowników i leśników.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję