Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

50 lat „papieskiego” przedszkola

Złoty jubileusz swojej działalności przeżywa wrocławskie Przedszkole nr 41 im. św. Jana Pawła II.

Rocznicowe obchody zainaugurowano Mszą św. sprawowaną w paulińskim kościele św. Mikołaja. Liturgii przewodniczył o. Marcin Wirkowski, modląc się w intencji dzieci, pracowników i absolwentów tego przedszkola. Dzień później odbyło się uroczyste jubileuszowe spotkanie z udziałem przedstawicieli miejskich władz samorządowych oraz organizacji i instytucji współpracujących z tą placówką.

– Możliwość spotkania, zobaczenia Ojca Świętego, to było jedno z największych przeżyć. Kiedy do auli wchodził Jan Paweł II, wszystkie dzieci musiały do Niego przyjść, aby je przytulił i pobłogosławił. Ojciec Święty nikogo nie pominął – mówił proboszcz paulińskiej parafii, o. Maksymilian Stępień.

Dyrektor przedszkola Małgorzata Szychowiak podkreśliła: – Współczesne przedszkole jest inne niż to z 1972 r. Jednak to, jak dziś wygląda, jest efektem pracy wielu ludzi, ich entuzjazmu, kreatywności, wrażliwości na potrzeby dziecka, które zawsze w tym miejscu było, jest i będzie najważniejsze. Uroczystość nadania imienia odbyła się 22 października 2005 r. Placówka należy do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, wspiera Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W przedszkolu organizowane są obchody Dnia Papieskiego, uroczystości upamiętniające m.in. beatyfikację i kanonizację Ojca Świętego.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław świętuje, bo „Bóg jest łaskaw”

„Bóg jest łaskaw” – towłaśnie oznacza w języku hebrajskim imię Jan, tak bardzo zadomowione w polszczyźnie i w kulturze całej Europy. Imię to nosił pustelnik i święty prorok, który ochrzcił samego Boga człowieka Jezusa Chrystusa. Spośród milionów Janów jeden jest Jan Chrzciciel. Postać tak ważna dla chrześcijaństwa, że obierana za patrona państw, miast, niezliczonych parafii, kościołów i zakonów. Ten, który wyprzedzał kroki Jezusa, jest także patronem Wrocławia.

CZYTAJ DALEJ

Co szóste dziecko wzrasta w regionie ogarniętym konfliktem

2022-12-01 17:48

[ TEMATY ]

dzieci

konflikt

Pixabay

Co szóste dziecko na świecie dorasta w regionie objętym konfliktem – alarmuje organizacja pomocy dzieciom Save the Children. Jak wynika z opublikowanego 30 listopada raportu „Wojna przeciw dzieciom” przygotowanego przez Save the Children i Instytut Badań nad Pokojem w Oslo (PRIO), w 2021 roku nawet 230 milionów dzieci mieszkało w obszarze szczególnie niebezpiecznym.

Według raportu, łącznie 449 milionów dziewcząt i chłopców na całym świecie żyje w regionach objętych konfliktem. Na Bliskim Wschodzie problem ten dotyczy co trzeciego dziecka. Jako najbardziej niebezpieczne kraje dla dzieci raport wymienił Jemen, Afganistan i Demokratyczną Republikę Konga.

CZYTAJ DALEJ

Wiedeń: Adwent poezją pisany

2022-12-02 11:52

[ TEMATY ]

kalendarz adwentowy

Materiał prasowy

Współczesne wiersze sióstr zakonnych i kapłanów polskich treścią kalendarza adwentowego

Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jego „duchowe przesłanie [...] kieruje naszą uwagę ku ponownemu przyjściu Pana w chwale, na końcu dziejów” – mówił Benedykt XVI w I Niedzielę Adwentu w 2008 r., wyjaśniając dalej w swojej homilii: „Adwent to […] uczczenie pamiątki pierwszego przyjścia wcielonego Pana z myślą o Jego ostatecznym powrocie, a jednocześnie uznanie, że obecny pośród nas Chrystus jest naszym towarzyszem drogi w życiu Kościoła, który sprawuje tę tajemnicę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję