Reklama

Franciszek

Franciszek do mieszkańców Bośni i Hercegowiny: przybywam jako posłaniec pokoju i dialogu

Przybywam jako posłaniec pokoju i dialogu – stwierdził Franciszek w swoim przesłaniu video do mieszkańców Bośni i Hercegowiny, wyemitowanym przed sobotnią wizytą w Sarajewie. Papież zaznaczył, że przybywa aby katolików umocnić w wierze, wesprzeć dialog ekumeniczny i międzyreligijny, a nade wszystko, aby zachęcić mieszkańców tego kraju do pokojowego współistnienia.

[ TEMATY ]

papież

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Franciszek zachęcił do jedności w modlitwie, aby ta podróż apostolska mogła przynieść oczekiwane owoce dla wspólnoty chrześcijańskiej i dla całego kraju.

Ojciec Święty przypomniał, że mottem jego wizyty będą słowa „Pokój wam”, którymi zmartwychwstały Pan pozdrowił uczniów, pojawiając się między nimi w Wieczerniku w wieczór Wielkanocny. „To On, Pan jest naszą siłą i nadzieją, obdarzając nas swoim pokojem, abyśmy go przyjęli w naszym sercu i upowszechniali z radością i miłością” - powiedział Franciszek. Jednocześnie zaznaczył, że pragnie przybyć jako posłaniec pokoju, aby wszystkim wyrazić swój szacunek i przyjaźń. „Pragnę głosić każdej osobie, każdej rodzinie, każdej wspólnocie miłosierdzie, czułość i miłość Boga” - zapewnił papież.

Ojciec Święty dodał, że łączy się z mieszkańcami Bośni i Hercegowiny w miłości oraz bliskości duchowej. Zachęcił tamtejszych katolików, aby wraz innymi obywatelami tego kraju byli świadkami wiary i miłości Boga, działając na rzecz społeczeństwa dążącego do pokoju w braterstwie i wzajemnej współpracy.

Reklama

Papież przybędzie do Sarajewa w najbliższą sobotę 6 czerwca o godz. 9.00. Z lotniska uda się do pałacu prezydenckiego, gdzie pół godziny później odbędzie się ceremonia powitania, po czym Franciszek odbędzie rozmowę z trzyosobowym Prezydium Republiki i spotka się z przedstawicielami władz, do których wygłosi przemówienie.

O 11.00 na stadionie Koševo papież odprawi Mszę św., w czasie której wygłosi homilię. Następnie w siedzibie nuncjatury apostolskiej spożyje obiad z biskupami Bośni i Hercegowiny.

Na 16.20 planowane jest w katedrze spotkanie z kapłanami, zakonnicami, zakonnikami i seminarzystami, do których Franciszek przemówi, podobnie jak podczas spotkania ekumenicznego i międzyreligijnego w prowadzonym przez franciszkanów międzynarodowym ośrodku studenckim (o 17.30) i z młodzieżą w Młodzieżowym Ośrodku Diecezjalnym im. Jana Pawła II (o 18.30).

Krótka ceremonia pożegnania odbędzie się na sarajewskim lotnisku o 19.45, po czym o 20.00 samolot z papieżem na pokładzie odleci do Rzymu.

2015-06-02 13:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież do kapelanów wojskowych: leczyć wojenne rany

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

W chwili obecnej, kiedy przeżywamy III wojnę światową „w kawałkach”, kapelani wojskowi mają rozbudzać w żołnierzach wymiar duchowy i etyczny, aby pomóc im w ten sposób stawiać czoło trudnościom i bolesnym pytaniom, które rodzą się w trakcie ich służby ojczyźnie i ludzkości – mówił Franciszek podczas watykańskiego szkolenia dla duchownych posługujących w wojsku.

Ojciec Święty odniósł się do ran, jakie powoduje w człowieku wojna:

CZYTAJ DALEJ

Rosja/ Media: Ałła Pugaczowa opuściła kraj wraz z dziećmi

2022-09-29 16:48

[ TEMATY ]

Rosja

piosenkarka

Pugaczowa

Wikipedia/autor: Serge Serebro, Vitebsk Popular News na licencji Creative Commons

Ałła Pugaczowa

Ałła Pugaczowa

Rosyjska piosenkarka Ałła Pugaczowa, która niedawno zwróciła się do władz Rosji, by uznały ją za "zagranicznego agenta", wyjechała z kraju razem ze swoimi dziećmi - podaje w czwartek rosyjski portal Izwiestija.

Portal pisze, powołując się na źródła, że Pugaczowa najpewniej wyleciała z Moskwy do Tel Awiwu. Artystka nie ma biletu powrotnego - dodano.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo wierności. Jubileusz cieszyńskich elżbietanek

2022-09-29 20:19

[ TEMATY ]

jubileusz

elżbietanki cieszyńskie

Mariusz Jaszczurowski

Siostry jubilatki przyjmują wieniec.

Siostry jubilatki przyjmują wieniec.

Dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Cieszynie świętują srebrny jubileusz profesji zakonnej.

Za dar jubileuszu S. M. Benedykta Drobek i S. M. Beniamina Jeleśniańska dziękowały w kościele św. Elżbiety w Cieszynie na koncelebrowanej Eucharystii, której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Grzegorz Olszowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję