Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Mija 14 lat z Matką Bożą Pompejańską

Apostolstwo Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Różańcowy Ruch Pompejański organizują 27 sierpnia w kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu k. Skoczowa XIV Pompejański Dzień Skupienia Czcicieli Matki Bożej Królowej Różańca z Pompejów.

Niedziela bielsko-żywiecka 34/2022, str. I

[ TEMATY ]

dni skupienia

Monika Jaworska

Dni skupienia gromadzą licznych wiernych

Dni skupienia gromadzą licznych wiernych

Minął 14. rok comiesięcznego nabożeństwa pompejańskiego zapoczątkowanego na skoczowskiej Kaplicówce. Od 2014 r. wizerunek Matki Bożej Pompejańskiej z sanktuarium św. Jana Sarkandra peregrynuje po parafiach parafii archidiecezji krakowskiej, katowickiej i warmińskiej oraz diecezji bydgoskiej i ełckiej. Od listopada 2017 r. aż do teraz peregrynował w naszej diecezji w parafiach w Malcu i Andrychowie, a od ponad 4 lat – w dwóch parafiach w Kętach. Jak podkreśla diecezjalna zelator ADŚ Lidia Wajdzik, nawiedzeniu obrazu towarzyszy przemiana ludzkich serc i powrót do pięknej tradycji rodzinnego odmawiania Różańca. – Czciciele Różańcowej Pani wielokrotnie mówią o niezwykłej atmosferze w parafiach i rodzinach, gdzie pojawia się kopia Jej cudownego wizerunku. Radujmy się, że Pompejańska Pani podczas nawiedzenia kolejnych parafialnych wieczerników leczy poranione i oddalone od Boga serca – zaznacza.

Dzień skupienia w Pogórzu to kontynuacja pompejańskiego dzieła. Rozpocznie się o godz. 9. Obok modlitwy różańcowej złoży się na niego konferencja misjonarza z parafii Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Różańca w Shirati w Tanzanii ks. Konrada Caputy o dziełach Maryjnych na Czarnym Lądzie oraz Msza św. z jego homilią. W trakcie nastąpi poświęcenie wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej. Obraz jest darem uczestników dnia skupienia z 2021 r. i ubogaci galerię Matki Bożej w Pogórzu. – Apostolstwo od lat współpracuje z misjonarzami i wspiera ich nie tylko duchowo, ale i materialnie. Pomoc misyjna obejmuje prawie wszystkie kontynenty. Dzięki hojności i dobroci serca członków ADŚ szczególnym wsparciem materialnym objęte są dzieci i młodzież – sieroty, półsieroty oraz klerycy z misji Shirati w Tanzanii, na Madagaskarze, Ukrainie i Syberii. W czasie dnia skupienia będzie można złożyć ofiarę na ten szczytny cel – mówią organizatorzy ks. Marcin Wróbel wraz z Lidią Wajdzik, Kazimierzem Chrapkiem i Bernadetą Hanzel. Spotkanie zakończy modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2022-08-16 12:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień skupienia dla Bractwa Henryka Pobożnego

Niedziela legnicka 45/2019, str. 5

[ TEMATY ]

dni skupienia

Ks. Piotr Nowosielski

Postać ppor. Kaszubskiego przedstawił Tadeusz Łysiak

Postać ppor. Kaszubskiego przedstawił Tadeusz Łysiak

Powołane do życia w 2015 r. przez biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego Stowarzyszenie Sióstr i Braci Henryka Pobożnego oraz księżnej Anny Śląskiej przeżywa swoje okresowe dni skupienia

Ostatnie z nich odbyło się 26 października br. w klasztorze ojców Franciszkanów przy ul. Rataja. Obok spotkania formacyjnego dla członków Bractwa Henryka Pobożnego i jego sympatyków, odbyło się też spotkanie otwarte z Tomaszem Łysiakiem, współzałożycielem a zarazem wiceprzewodniczącym Bractwa. Wygłosił on wykład pt. „Legionista Stanisław Kaszubski «Król» – kontynuator postaw księcia Henryka II Pobożnego”.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?

2022-12-03 16:23

[ TEMATY ]

rozważanie

rozważanie Słowa Bożego

S. Amata CSFN

Określenie: „w owym czasie” sprawia wrażenie, że działalność Jezusa i Jana Chrzciciela przypada na jakieś mityczne „kiedyś”. Tak nie jest. Według danych historycznych początek działalności Jana przypada między 27 a 28 r. n.e. Jego osoba i orędzie wywoływały wówczas nadzwyczajne poruszenie. Nareszcie pojawił się prorok! Nie dziwi więc, że ciągnęły do Niego tłumy. Szczególną rolę Chrzciciela w historii zbawienia podkreślają w komentarzach na II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, Danuta Piekarz i ks. Piotr Szyrszeń SDS.

1. Wystąpił Jan Chrzciciel

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na choince i odsłonięto szopkę

2022-12-03 18:15

[ TEMATY ]

Watykan

choinka

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Na placu Świętego Piotra zapalono w sobotę światła na świątecznej choince z włoskiego regionu Abruzja i odsłonięto szopkę wyrzeźbioną w drewnie przez artystów z Friuli-Wenecji Julijskiej. Plany uroczystej inauguracji na placu pokrzyżowała niepogoda. Uroczystość z udziałem przedstawicieli Watykanu i włoskich władz lokalnych odbyła się w Auli Pawła VI.

Setki lampek włączono na stojącym koło obelisku, udekorowanym bombkami świerku białym, przywiezionym do Watykanu z małej górskiej miejscowości Rosello w Abruzji. Ozdoby choinkowe wykonały dzieci i nastolatki z tamtejszego ośrodka rehabilitacji psychiatrycznej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję