Reklama

Niedziela Legnicka

Zadomowieni w Sercu Maryi

17 września z diecezji legnickiej trzema autokarami wyruszyła 8. Diecezjalna Pielgrzymka Rodziny Szensztackiej do sanktuarium Matki Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie. Tam pielgrzymi wypraszali potrzebne łaski na trudne czasy.

Niedziela legnicka 39/2022, str. V

[ TEMATY ]

ruch szensztacki

Alicja Kotwica

Do Winowa pielgrzymi przybyli już po raz 8.

Do Winowa pielgrzymi przybyli już po raz 8.

Po przyjeździe na miejsce pierwsze kroki skierowaliśmy do sanktuarium Wieczernika, gdzie wspólnie z o. Romualdem Kszukiem powitaliśmy Matkę Bożą. Miejsce to, noszące nazwę Wieczernika, spełnia obecnie funkcje Centrum Szensztackiego w diecezji opolskiej i jest wierną kopią małej kapliczki z Schoenstatt koło Koblenz w Niemczech. W sanktuarium znajduje się ołtarz z obrazem Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej.

Następnie w czasie konferencji, wygłoszonej przez s. M. Damianę pt. Spojrzenie na obecne czasy w świetle Bożej Opatrzności, zastanawialiśmy się nad tym, co niesie życie, kiedy próbujemy dać Bogu naszą odpowiedź. Razem ze wszystkimi parafiami, w których rozwija się Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu, pragniemy podać Maryi koronę.

Po wspólnym posiłku pielgrzymi udali się na projekcję filmu pt. Postać siostry M. Emilii. Następnie Eucharystię sprawował proboszcz parafii Ducha Świętego ks. Eugeniusz Ploch wraz z przybyłymi o. Romualdem Kszukiem i ks. Karolem Diduszko z parafii Piotra i Pawła w Nowogrodźcu.

Czas świadectw

W czasie poświęconym na dzielenie się świadectwami, głos zabrało kilka osób. Pani Monika dziękowała za porzucenie przez męża Krzysztofa pracy za granicą oraz za nawrócenie, którego doświadczył jej mąż po rekolekcjach w Świdrze. Wspólnie dziękowali za cud przemiany ich serc oraz trzecie dziecko – małą Joasię.

Pani Krystyna podzieliła się tym, jak za sprawą wspólnej modlitwy, Bóg uzdrowił członka ich rodziny.

Pani Janina mówiła o prowadzeniu swojej rodziny przez Bożą Opatrzność, o chorobie córki i o jej uzdrowieniu, o śmierci wnuka podczas wypadku, w którym on, jako jedyny z poszkodowanych, otrzymał przed śmiercią sakrament namaszczenia chorych.

Pani Ewa wspominała o nawróceniu syna i przyszłej synowej, co skutkowało zaniechaniem wspólnego mieszkania młodych przed ślubem, o ich wspólnej drodze przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Reklama

Natomiast pani Joanna dziękowała za łaski, których doświadczyła podczas pielgrzymki do prasanktuarium w Szensztacie, za odkrycie wielkiej miłości Boga Ojca w jej życiu.

Przed obrazem Maryi

Na zakończenie Mszy św. procesyjnie udaliśmy się do sanktuarium Wieczernika, gdzie pani Teresa z Miłkowa w specjalnej modlitwie zawarła Przymierze Miłości z Matką Bożą. Było to dla niej wyjątkowe przeżycie. Uroczystości zakończyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Wszyscy pielgrzymi podkreślali, że był to błogosławiony czas spotkania z Matką Bożą, odczucia Jej obecności i łaski zadomowienia w Jej sercu. Wróciliśmy radośni do swoich domów i zadań, by z nową siłą przezwyciężać trudy dnia codziennego.

2022-09-21 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prowadzeni przez Matkę Trzykroć Przedziwną

[ TEMATY ]

ruch szensztacki

Marek Szyjkowski

Ponad 100-osobowa grupa członków Ruchu Szensztackiego z diecezji legnickiej uczestniczyła w roku ogólnopolskim nocnym czuwaniu Rodziny Szensztackiej na Jasnej Górze w Częstochowie, które odbyło się 5 marca.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda wysłał depeszę kondolencyjną do prezydenta Turcji

2023-02-06 17:05

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

Karol Porwich/Niedziela

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Pragnę przekazać na Pana ręce wyrazy najgłębszego współczucia dla bliskich ofiar oraz dla poszkodowanych. Polska i Polacy łączą się z nimi w bólu i smutku - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Turcji Recepa Erdogana po trzęsieniu ziemi na południowym wschodzie kraju.

W poniedziałek nad ranem południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8. Zginęło blisko 1,5 tys. osób. Jak poinformowała w poniedziałek turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych (AFAD), ranne są 7634 osoby. Co najmniej 810 osób zginęło w Syrii - podało ministerstwo zdrowia w Damaszku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję