Reklama

Niedziela Legnicka

Zadomowieni w Sercu Maryi

17 września z diecezji legnickiej trzema autokarami wyruszyła 8. Diecezjalna Pielgrzymka Rodziny Szensztackiej do sanktuarium Matki Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie. Tam pielgrzymi wypraszali potrzebne łaski na trudne czasy.

Niedziela legnicka 39/2022, str. V

[ TEMATY ]

ruch szensztacki

Alicja Kotwica

Do Winowa pielgrzymi przybyli już po raz 8.

Do Winowa pielgrzymi przybyli już po raz 8.

Po przyjeździe na miejsce pierwsze kroki skierowaliśmy do sanktuarium Wieczernika, gdzie wspólnie z o. Romualdem Kszukiem powitaliśmy Matkę Bożą. Miejsce to, noszące nazwę Wieczernika, spełnia obecnie funkcje Centrum Szensztackiego w diecezji opolskiej i jest wierną kopią małej kapliczki z Schoenstatt koło Koblenz w Niemczech. W sanktuarium znajduje się ołtarz z obrazem Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej.

Następnie w czasie konferencji, wygłoszonej przez s. M. Damianę pt. Spojrzenie na obecne czasy w świetle Bożej Opatrzności, zastanawialiśmy się nad tym, co niesie życie, kiedy próbujemy dać Bogu naszą odpowiedź. Razem ze wszystkimi parafiami, w których rozwija się Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu, pragniemy podać Maryi koronę.

Po wspólnym posiłku pielgrzymi udali się na projekcję filmu pt. Postać siostry M. Emilii. Następnie Eucharystię sprawował proboszcz parafii Ducha Świętego ks. Eugeniusz Ploch wraz z przybyłymi o. Romualdem Kszukiem i ks. Karolem Diduszko z parafii Piotra i Pawła w Nowogrodźcu.

Czas świadectw

W czasie poświęconym na dzielenie się świadectwami, głos zabrało kilka osób. Pani Monika dziękowała za porzucenie przez męża Krzysztofa pracy za granicą oraz za nawrócenie, którego doświadczył jej mąż po rekolekcjach w Świdrze. Wspólnie dziękowali za cud przemiany ich serc oraz trzecie dziecko – małą Joasię.

Pani Krystyna podzieliła się tym, jak za sprawą wspólnej modlitwy, Bóg uzdrowił członka ich rodziny.

Pani Janina mówiła o prowadzeniu swojej rodziny przez Bożą Opatrzność, o chorobie córki i o jej uzdrowieniu, o śmierci wnuka podczas wypadku, w którym on, jako jedyny z poszkodowanych, otrzymał przed śmiercią sakrament namaszczenia chorych.

Pani Ewa wspominała o nawróceniu syna i przyszłej synowej, co skutkowało zaniechaniem wspólnego mieszkania młodych przed ślubem, o ich wspólnej drodze przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Reklama

Natomiast pani Joanna dziękowała za łaski, których doświadczyła podczas pielgrzymki do prasanktuarium w Szensztacie, za odkrycie wielkiej miłości Boga Ojca w jej życiu.

Przed obrazem Maryi

Na zakończenie Mszy św. procesyjnie udaliśmy się do sanktuarium Wieczernika, gdzie pani Teresa z Miłkowa w specjalnej modlitwie zawarła Przymierze Miłości z Matką Bożą. Było to dla niej wyjątkowe przeżycie. Uroczystości zakończyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Wszyscy pielgrzymi podkreślali, że był to błogosławiony czas spotkania z Matką Bożą, odczucia Jej obecności i łaski zadomowienia w Jej sercu. Wróciliśmy radośni do swoich domów i zadań, by z nową siłą przezwyciężać trudy dnia codziennego.

2022-09-21 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Po świętość z Maryją

Niedziela małopolska 47/2021, str. IV

[ TEMATY ]

peregrynacja

ruch szensztacki

Tarnów

Anna Bandura/Niedziela

W nowosądeckiej parafii jest 6 kręgów rodzin i osób samotnych

W nowosądeckiej parafii jest 6 kręgów rodzin i osób samotnych

W Kościele istnieje wiele wspólnot wspierających rozwój duchowy. Tym, co odznacza Ruch Szensztacki, jest wskazywanie praktycznych narzędzi do wzrastania w świętości w codzienności. Na tej drodze członków wspólnoty prowadzi najlepsza przewodniczka – Maryja.

Międzynarodowy Ruch Szensztacki jest obecny na wszystkich kontynentach. W Polsce funkcjonuje od lat 40. ubiegłego wieku. Do parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu przybył 5 lat temu i rozwija się jako Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu, będący ważną częścią Ruchu Szensztackiego. Przy parafii formuje się 6 kręgów rodzin i osób samotnych, które systematycznie przyjmują odwiedziny Matki Bożej. W diecezji tarnowskiej Apostolat rozwija się w 35 parafiach i liczy 145 kręgów.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Tydzień w Watykanie: list Franciszka do narodu ukraińskiego, śmierć bezdomnego i sprawa Chin

2022-11-28 09:34

[ TEMATY ]

Watykan

Grzegorz Gałązka

To rzadkość by papież wysyłał list do konkretnego narodu. Owszem, zdarzają się przesłania do Kościołów lokalnych, szczególnie przy większych, uroczystych obchodach. Sytuacja na Ukrainie, która już dziewiąty miesiąc walczy z rosyjskim agresorem jest jednak na tyle wyjątkowa, że 24 listopada papież takie przesłanie podpisał.

Zapewnia w nim o bliskości, o współczuciu i solidarności w bólu. - Jestem z wami, modlę się za was i was proszę o modlitwę za mnie – zakończył list Franciszek, odpierając zarzuty i dając kolejny dowód po czyjej jest stronie. Z listu niestety nie wynika, aby w najbliższej przyszłości mogło dojść do wizyty w Kijowie. Działania dyplomatyczne w sprawie wojny na Ukrainie jak do tej pory nie przyniosły jakiś specjalnych rezultatów – mówił szczerze w minionym tygodniu kardynał, sekretarz stanu Pietro Parrolin. Nie znaczy to, że Watykan nie robi nic. Robi wszystko co może. Wśród instrumentów jakie ma do dyspozycji są przede wszystkim słowa papieża i pomoc humanitarna, która ciągle napływa, także kanałami kościelnymi na Ukrainę, szczególnie ważna w tym momencie, gdy Putin zmienił taktykę i atakuje infrastrukturę krytyczną pomnażając cierpienia pozostających w ciemności i chłodzie cywilów. – To rzecz nie do pomyślenia – oceniał kardynał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję