Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: ks. Jarosław Pater nowym rektorem seminarium

Ks. Jarosław Pater został nowym rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Decyzję przedstawił arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy świętej sprawowanej na zakończenie roku akademickiego w WSD.

[ TEMATY ]

seminarium

Łódź

ŁG/www.archidiecezja.lodz.pl

Ks. Jarosław Pater

Ks. Jarosław Pater

Ks. dr Jarosław Pater dotychczas był wykładowcą Psychologii Pastoralnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi oraz dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Podczas ogłaszania decyzji arcybiskup podziękował dotychczasowemu rektorowi, biskupowi Markowi Marczakowi i złożył gratulacje nowemu, życząc światła Ducha świętego i Bożej opieki w prowadzeniu alumnów do kapłaństwa.

Ks. dr Pater urodził się 26 lutego 1965 r. w Brzezinach, choć jego rodzinną parafią jest parafia Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął 9 czerwca 1990 r. Od roku 1998 jest doktorem teologii pastoralnej (doktoryzował się na KUL w Lublinie). Jako wikariusz pracował w parafii Wniebowzięcia NMP w Rogowie i w parafii MB Zwycięskiej w Łodzi. Następnie pracował w łódzkiej kurii: był tam notariuszem, podobną funkcję sprawował w Trybunale Metropolitarnym Łódzkim. Był także zastępcą przewodniczącego Wydziału Duszpasterskiego, a od 2012 r. - wicekanclerzem kurii metropolitarnej łódzkiej. Ponadto pracował jako prorektor w łódzkim Instytucie Teologicznym. W ostatnim okresie czasu szefował Wydziałowi Katechetycznemu łódzkiej kurii. Jest również - od wiosny br. - kanonikiem gremialnym Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej. W łódzkim Seminarium Duchownym wykłada psychologię pastoralną. Funkcję rektora łódzkiego WSD będzie pełnił oficjalnie od 1 lipca br.

2015-06-23 17:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas na życiową decyzję

Niedziela warszawska 33/2014, str. 5

[ TEMATY ]

seminarium

Wojciech Łączyński

Tylko w lipcu ponad 30 młodych ludzi zgłosiło się do dwóch warszawskich seminariów duchownych. Każdy, kto chciałby do nich dołączyć, ma czas do końca sierpnia

Jeżeli słyszysz w sercu głos Boga, to pomódl się o rozeznanie. Zadaj też sobie szczere pytanie: czy chcesz być księdzem? A następnie skontaktuj się z seminarium. I zrób to, nawet jeśli przeżywasz lęki lub wahania. Sama rozmowa nie musi wiązać się ze wstąpieniem do seminarium, ale może dać pokój, że podejmujesz to, co rodzi się w Twoim sercu – mówią kapłani.

CZYTAJ DALEJ

Podano datę uroczystości pogrzebowych bp. Edwarda Janiaka

2021-09-25 20:56

[ TEMATY ]

bp Edward Janiak

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w czwartek bp. Edwarda Janiaka odbędą się zgodnie z wolą Zmarłego i jego rodziny w środę 29 września we Wrocławiu. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida, po której nastąpi pogrzeb na miejscowym cmentarzu - poinformował kaliski biskup pomocniczy Łukasz Buzun w komunikacie opublikowanym na stronach diecezji kaliskiej.

Dzień wcześniej, we wtorek 28 września, zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. biskupa Edwarda Janiaka w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu o godz. 16.00.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka Róż Żywego Różańca Archidiecezji Przemyskiej

2021-09-28 09:27

Radio Fara

Pielgrzymka zgromadziły wspólnotę Róż Różańcowych z całej archidiecezji

Pielgrzymka zgromadziły wspólnotę Róż Różańcowych z całej archidiecezji

Czytając teksty księdza Prymasa Wyszyńskiego, zastanawiam się czy myśmy nie przegapili jego wskazań i przestróg. On naprawdę i dzisiaj może nam pomóc w trudnych sytuacjach, jeśli zdołamy podjąć potrzebny wysiłek wewnętrznego wstrząsu i nawrócenia – mówił abp Józef Michalik w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. W sobotę 25 września odbyła się tam Pielgrzymka Róż Żywego Różańca Archidiecezji Przemyskiej oraz diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Mszy św. przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal, a homilię wygłosił abp senior Józef Michalik. Mszę koncelebrowali również biskupi pomocniczy: Stanisław Jamrozek i Krzysztof Chudzio.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję