Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Dostrzec dobro

Wśród uhonorowanych znalazły się osoby zaangażowane w posługę liturgiczną oraz niosące pomoc w przeróżnych wymiarach życia i codziennego funkcjonowania parafii.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 26/2023, str. II

[ TEMATY ]

Szczecin

Adam Szewczyk

Wśród wyróżnionych znalazły się katechetki

Wśród wyróżnionych znalazły się katechetki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Radosnym echem majowych wydarzeń odpustowych w parafii św. Stanisława BM na os. Bukowym było wręczenie listów gratulacyjnych oraz pamiątkowych medali jubileuszowych, wydanych z okazji 50. rocznicy utworzenia diecezji szczecińsko-kamieńskiej parafianom, którzy swoją pracą, postawą, niezwykłym zaangażowaniem, ofiarnością i przykładem życia religijnego uczestniczyli i współuczestniczą nadal w budowaniu wspólnoty oraz dziele budowy świątyni na os. Bukowym.

– Ta symboliczna uroczystość stanowi jednocześnie nawiązanie do obchodzonego niedawno jubileuszu 40-lecia parafii św. Stanisława BM. Jest okazją do przypomnienia duchowego znaczenia jakie niesie za sobą zaangażowanie tak wielu ludzi w budowę, rozwój i życie parafii – mówił proboszcz, ks. kan. Józef Filipek wręczając nadane przez metropolitę szczecińsko-kamieńskiego abp. Andrzeja Dzięgę wyróżnienia.

Parafia św. Stanisława BM w Szczecinie jubileusz 40-lecia obchodziła w 2021 r. Przypadł on w okresie trwania pandemii COVID-19, który sparaliżował funkcjonowanie wielu obszarów społecznych aktywności. W znacznej mierze przyczyniło się to do tego, że parafialne akcenty jubileuszowe nieco rozmyły się w czasie, jednak nie pozostały niezauważone.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-06-20 14:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas Glemp pobłogosławił szczecińskiej parafii

Niedziela szczecińsko-kamieńska 7/2013, str. 5

[ TEMATY ]

Szczecin

kard. Józef Glemp

Bogdan Nowak

Prymas Józef Glemp z wdzięcznością przyjmuje dar od ks. prob. Andrzeja Pastuszaka

Prymas Józef Glemp z wdzięcznością przyjmuje dar od ks. prob. Andrzeja Pastuszaka

Przewielebnemu ks. Andrzejowi, Budowniczemu kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza - wdzięczny za zorganizowanie uroczystości Dnia Papieskiego w Szczecinie - i wszystkim Parafianom z serca błogosławi ks. Józef kardynał Glemp - Prymas Polski” - takie odręcznie napisane słowa znalazły się w kronice parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza na os. Bukowym w Szczecinie, na placu noszącym (za jednogłośną aprobatą szczecińskich radnych) od ponad roku imię abp. Zygmunta Kamińskiego.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: 4 kolejne osoby zatrzymane w związku z atakiem nożownika

2024-07-23 12:33

[ TEMATY ]

Warszawa

Adobe Stock

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Komenda Stołeczna Policji poinformowała we wtorek, że w związku z atakiem nożownika w Lesie Bródnowskim funkcjonariusze poza 26-letnim mężczyzną zatrzymali, także 4 inne osoby obecne na miejscu zdarzenia. Nastolatkowie brali czynny udział w tym zdarzeniu.

"W związku ze zdarzeniem w lesie przy ulicy Głębockiej 15, poza 26-letnim mężczyzną policjanci zatrzymali także inne 4 osoby obecne na miejscu w chwili zdarzenia. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy wskazuje na to, że dopuściły się one przestępstwa na 26-latku" - poinformowała na platformie X Komenda Stołeczna Policji.

CZYTAJ DALEJ

Letnia Szkoła Katolickiej Nauki Społecznej

Z radością informujemy, że w dniach 25-30 sierpnia 2024 roku odbędzie się Letnia Szkoła Katolickiej Nauki Społecznej, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie „ Civitas Christiana”. Wydarzenie to jest skierowane do młodzieży w wieku 18-25 lat, która pragnie pogłębić swoją wiedzę na temat katolickiej nauki społecznej oraz jej zastosowań w życiu codziennym i działalności społecznej. Zapraszamy do Udziału!

• Inspirujące wykłady i warsztaty prowadzone przez doświadczonych prelegentów i praktyków.
• Interaktywne dyskusje na tematy społeczne, moralne i etyczne.
• Zajęcia integracyjne, które pozwolą na nawiązanie wartościowych relacji i wymianę doświadczeń.
• Modlitwa i medytacja, które pomogą pogłębić wiarę i zrozumienie nauki Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję