Reklama

Polska

3 lipca kolejna pikieta w obronie Mary Wagner i dzieci nienarodzonych w Kanadzie

[ TEMATY ]

pro‑life

Mary Wagner

Bożena Sztajner/Niedziela

W dniu 3 lipca o godz. 12.00, pod Ambasadą Kanady w Warszawie, rozpocznie się kolejna pikieta w obronie nienarodzonych dzieci. Jest to również gest solidarności z Mary Wagner-kanadyjską działaczką na rzecz obrony praw nienarodzonych dzieci. Jak wszyscy pamiętamy Mary przebywa obecnie w kanadyjskim więzieniu.

Pikietę pod Ambasadą Kanady poprzedzi złożenie przez działaczy Fundacji Pro-prawo do Życia w Sejmie ponad 300 tysięcy podpisów poparcia pod obywatelskim projektem ustawy zakazującym w naszym kraju aborcji.

Zapraszamy wszystkich do okazania solidarności z Mary Wagner, w ten sposób nie tylko wspieramy działania kanadyjskich obrońców życia, ale także budzimy świadomość naszych rodaków w Polsce i mobilizujemy ich do odważnego i bezkompromisowego stawania po stronie cywilizacji życia. A widzimy, że tych zagrożeń jest bardzo wiele. Wystarczy uświadomić sobie ile setek dzieci jest zabijanych co roku w Polsce w wyniku aborcji, jakie kroki są podejmowane przez rząd by zafundować nam kolejne ofiary np. na skutek in vitro czy pigułek „dzień po” i jak dziwne i niesprawiedliwe wyroki zaczynają wydawać polskie sądy.

Świadectwo Życia Mary Wagner rozpala coraz więcej serc do działania, wyrywa z bierności. Dlatego jeszcze raz zachęcamy by stanąć z nami w piątkowe południe przed Ambasada Kanady, okazując swoja solidarność, ale też obejmując modlitwą wszystkie zagrożone aborcją dzieci i tych, którzy działają na rzecz ich obrony w Kanadzie, w Polsce i na całym świecie. Jeśli z jakiś względów nie będziesz mógł przyjść na pikietę, to prosimy byś o godz. 12.00 połączył się z nami w modlitwie gdziekolwiek w tym czasie będziesz.

2015-07-02 13:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kanada: Mary Wagner ponownie skazana na karę więzienia

[ TEMATY ]

Mary Wagner

Kanada

Bożena Sztajner/Niedziela

Kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner po raz kolejny została skazana na karę więzienia - informuje portal lifesitenews.com. Obrończynię życia sąd w Ontario skazał na 7,5 miesiąca pozbawienia wolności, za "wyrządzenie szkody i złamanie wyroku zawieszenia". Została ona aresztowana 8 grudnia 2017 r., kiedy w klinice aborcyjnej Women's Care Centre rozdawała kobietom róże i ulotki nt. ratowania życia ludzkiego.

Wyrok sądu w Ontario został odczytany przy wypełnionej po brzegi sali rozpraw, do której przybyło wiele osób wspierających kanadyjską obrończynię życia. Skazano ją na 7,5 miesięcy więzienia, z czego 60 dni Mary Wagner odsiedziała już, w oczekiwaniu na końcową rozprawę. Zarzutami, które doprowadziły do zasądzenia kary były "wyrządzenie szkody i złamanie wyroku zawieszenia", których Wagner miała się dopuścić, prowadząc swoją pokojową działalność na rzecz ratowania nienarodzonych dzieci zagrożonych aborcją. Prokuratura zarzuciła kobiecie złamanie zakazu zbliżania się na mniejszą niż 100 m. do ośrodków aborcyjnych w Ontario oraz ingerowanie w funkcjonowanie ośrodka. Ponadto Wagner została określona przez sędziego Neila Kozloffa określona mianem "seryjnej przestępczyni", która w ciągu 18 lat miała dopuścić się już 14 przestępstwa.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert z okazji szczytu OBWE

2022-12-02 15:13

[ TEMATY ]

Łódź

archidiecezja łódzka

Szczyt OBWG

Marek Kamiński

W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbył się specjalny koncert z okazji konferencji Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do Łodzi na szczyt przyjechało dwustu delegatów z ponad pięćdziesięciu krajów świata. 

CZYTAJ DALEJ

Duszpasterz z Ukrainy: największym problemem jest brak prądu i ogrzewania

2022-12-02 16:32

[ TEMATY ]

Prąd

#pomocdlaUkrainy

PAP/SERGEY KOZLOV

- Doświadczamy ogromnej miłości ze strony Polaków. Można powiedzieć, że od 25 lutego trwa nieustanne Boże Narodzenie, w tym co robi Kościół w Polsce wobec ogarniętego wojną kraju – powiedział ks. Krzysztof Wilk, który jest proboszczem trzech ukraińskich parafii: w Taraszczy, Bogusławiu i Mironówce. Tegoroczny Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie będzie poświęcony wsparciu Ukrainy.

Ks. Krzysztof Wilk od chwili wybuchu wojny w Ukrainie, zorganizował wiele transportów z darami. Przejechał ponad 50 tys. kilometrów. Głównie pokonywał trasę Radom - okolice Kijowa. Opowiada, że średnio raz w miesiącu przebywa 1-2 dni w diecezji radomskiej, aby odebrać dary i przewieźć je następnie do najbardziej potrzebujących Ukraińców

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję