Reklama

Duchowość

„Lato z Chrystusem na Mazurach” rozpoczęte

W sobotę wieczorem 4 lipca na Wzgórzu św. Brunona nad jeziorem Niegocin w Giżycku Mszą św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura rozpoczęło się „Lato z Chrystusem na Mazurach”. „Największym aktem miłości bliźniego jest głoszenie Dobrej Nowiny. Na te tereny przyniósł ją św. Brunon” - powiedział w homilii pasterz ełckiego Kościoła do zgromadzonych wiernych, a wśród nich turystów i pielgrzymów, przypominając również, aby podczas wakacyjnego odpoczynku nie zapominali o Bogu.

[ TEMATY ]

wakacje

Margoz/pl.wikipedia.org

Wzgórze i Krzyż Świętego Brunona na Wyspie Giżyckiej

Wzgórze i Krzyż Świętego Brunona na Wyspie Giżyckiej

W Giżycku dobiegła końca pierwsza część VI Rajdu dla Życia organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Ma on charakter pielgrzymki życia przez polską ziemię, wraz ze świadectwami i modlitwą za dzieci poczęte. Rajd przyjął formę „Sztafety Miłosierdzia” o kształcie czworoboku, prowadząc ze Świnoujścia do Giżycka, dalej do Przemyśla, Świdnicy i z powrotem do Świnoujścia. Pierwszy etap rajdu liczył ponad 600 kilometrów. Młodzi przekazują sobie relikwie bł. Karoliny Kózkówny – swojej patronki.

Na rozpoczęcie „Lata z Chrystusem” przybyła także młodzież z Poniewieża na Litwie, która w pielgrzymce rowerowej przejechała ponad 450 kilometrów. Postać męczennika z Kwerfurtu nie jest dla Litwinów obca, bowiem działalność św. Brunona ma związek z początkiem litewskiej państwowości. Ten święty głosił Chrystusa ponad granicami państw. „I my dzisiaj, za wzorem św. Brunona, mamy nieść Chrystusa innym, bo wszyscy jesteśmy misjonarzami” - zachęcał bp Jerzy Mazur. Nawiązując do niedawno zakończonego IV Krajowego Kongresu Misyjnego, podkreślił, że powinniśmy swoją misję prowadzić z radością i zapałem.

Zebrani wysłuchali koncertu ewangelizacyjnego z udziałem Violi Brzezińskiej. Spotkanie na Wzgórzu św. Brunona zakończyło się agapą, a w jego organizację byli zaangażowani księża giżyccy, władze miasta i Akcja Katolicka.

„Lato z Chrystusem na Mazurach” oraz „Rajd dla Życia” przed sześcioma laty zainicjował bp Jerzy Mazur. Inicjatywa ta spotyka się z coraz większym odzewem miejscowej giżyckiej społeczności, jak i przybywających na Mazury wczasowiczów i turystów.

2015-07-05 12:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Propozycja na wakacje

Niedziela bielsko-żywiecka 25/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

wakacje

wypoczynek

Fundacja Jest Bosko

Wolontariusze cieszą się, że mogą pomagać młodszym od siebie

Wolontariusze cieszą się, że mogą pomagać młodszym od siebie

Fundacja Jest BOSKO przygotowała wypoczynek letni dla dzieci.

Fundacja z Trójwsi organizuje w tym roku tygodniową akcję wakacyjną. Będzie w niej mogło uczestniczyć bezpłatnie 150 dzieci z tej miejscowości, które zostaną przydzielone do małych grup pod opieką wolontariuszy.

CZYTAJ DALEJ

Anioł uratował moje dziecko

2023-01-26 21:07

[ TEMATY ]

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Mieliście może kiedyś taką sytuację, że coś (ktoś?) niespodziewanie was budzi? Dzięki temu nie zaspaliście do pracy czy na pociąg. A może dzięki tej niespodziewanej pobudce uniknęliście jakiejś tragicznej sytuacji, która mogła się wydarzyć?

Autorka poniższego świadectwa jest przekonana, że usłyszała we śnie głos anioła, który dał jej wyraźne i konkretne polecenie. Tak to po latach wspomina: „Było to kwietniu w 2003 r. – tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Byłam wówczas w stanie błogosławionym i w nocy, zupełnie niespodziewanie, usłyszałam wyraźny wewnętrzny głos: „Jutro idź do lekarza!”. Ten głos był stanowczy, a jednocześnie subtelny. Nigdy wcześniej takiego w swym życiu nie słyszałam. Zaraz się przebudziłam, choć właściwie to nie czułam, żebym spała. To było dla mnie coś wyjątkowego i jednocześnie zaskakującego. Nawet się wówczas zastanowiłam: co to było? O co chodzi!? Było to we wtorek, tuż po północy. Pamiętam wyraźnie, bo tego właśnie dnia (raz w tygodniu) przyjmowała moja lekarka. To też mnie później utwierdziło, że ten niezwykły głos był głosem mojego Anioła Stróża, który – jak wkrótce miało się okazać – w nocy po prostu mnie ostrzegł, nakazując mi wizytę u lekarza...

CZYTAJ DALEJ

Światełko nadziei przekazana dla Ukrainy

2023-01-27 07:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Światło nadziei zostało przekazane z Jasnej Góry dla Ukrainy. Ogień z wiecznej lampy z Kaplicy Matki Bożej zostanie zawieziony teraz do Lwowa, a stamtąd rozesłany także na wojenny front. Jak powiedział kustosz Sanktuarium z intencją przypomnienia, że każdego dnia modlimy się tu o pokój i o łaskę opamiętania dla oprawców z Rosji. Abp Wacław Depo prosił w czasie Apelu, by rozbłysło ono dla tych, którzy żyją w cieniu i w mrokach cierpień i śmierci.

Przekazanie światła to pomysł jednego z częstochowskich katechetów, który podjęli paulini i metropolita częstochowski. W akcję włączyli się także Rycerze Kolumba oraz polska i ukraińska młodzież.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję