Reklama

Kościół

Opole

Towarzyszą św. Józefowi

Duszpasterze Bractwa św. Józefa zapraszają na czerwcowe rejonowe spotkania formacyjne.

2024-05-28 13:53

Niedziela Plus 22/2024, str. VIII

[ TEMATY ]

św. Józef

Bractwo św. Józefa

duszpasterze

bractwoswietegojozefa.pl

Bractwo zaprasza nie tylko swoich członków, ale też wszystkich zainteresowanych wspólnotą

Bractwo zaprasza nie tylko swoich członków, ale też wszystkich zainteresowanych wspólnotą

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bractwo św. Józefa, erygowane przez biskupa opolskiego Andrzeja Czaję 1 maja 2012 r., jest wspólnotą modlitewno-apostolską mężczyzn (duchownych i świeckich), którą łączy troska zarówno o własną formację, jak i o zbawienie środowiska życia (rodzina, parafia, ojczyzna).

Siedzibą wspólnoty jest Jemielnica, w nawiązaniu do historycznej siedziby bractwa, które zostało tam powołane przez cystersów w XVII wieku i istniało do lat 60. XX wieku. Obszarem jego działalności jest teren diecezji opolskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W programie spotkań: Msza św. w intencji członków bractwa, konferencja formacyjna nawiązująca do „kroków odnowy Kościoła opolskiego”, nabożeństwo czerwcowe ofiarowane w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, o powołania do służby w Kościele (posługi katechety, katechisty, lektora, akolity, diakona stałego, teologa) oraz o powołania do sakramentalnego małżeństwa, a także braterskie spotkanie. Zaproszenie skierowane jest do członków bractwa, zwłaszcza nowo przyjętych, a także do sympatyków i zainteresowanych tą wspólnotą.

Najbliższe spotkania odbędą się 4 czerwca w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie – dla rejonu Krapkowice i w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Polskiej Nowej Wsi – dla rejonu Opole-Wrzoski. Szczegóły na: bractwoswietegojozefa.pl .

Oprac. za: bractwoswietegojozefa.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Malując obraz św. Józefa

Niedziela Ogólnopolska 11/2016, str. 20-21

[ TEMATY ]

ojcostwo

św. Józef

Fot. Grażyna Kołek

Michael Willmann, „Święta Rodzina”– kościół pw. św. Józefa w Krzeszowie (XVII wiek)/Fot. Grażyna Kołek

Michael Willmann, „Święta Rodzina”– kościół pw. św. Józefa w Krzeszowie (XVII wiek)/Fot. Grażyna Kołek

Wydaje się, że napisano o nim wszystko, choć wiedzę pewną trzeba oddzielić od ludzkich domysłów. Skoro został wybrany na opiekuna Jezusa i męża Maryi, to musiał mieć w sobie coś, co spodobało się Panu Bogu

Mówi o nim Ewangelia. Mateusz przedstawia rodowód, z którego dowiadujemy się, że Józef pochodził z rodziny Dawida. Łukasz w Ewangelii dzieciństwa opisuje, jak Józef troszczył się o Jezusa i Jego Matkę. Na pewno nie był ojcem Jezusa, lecz Jego opiekunem i oblubieńcem Maryi, bo Syn, przyjmując ciało w łonie Matki, zachował Jej dziewiczą czystość. W Nazarecie nie zadawano sobie trudu, by wnikać w sens nadprzyrodzonego poczęcia, tak że Józef uważany był za ojca Jezusa. Do tej roli publicznie się przyznawał, nie zaprzeczał. To przecież on, jak każdy ojciec, nadał imię Jezusowi, zgodnie z obowiązującym żydowskim prawem.

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk do uczniów: czy Pan Jezus ma plany na wakacje?

2024-06-21 17:12

[ TEMATY ]

wakacje

uczniowie

Bp Krzysztof Włodarczyk

Episkopat News

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

- Czy Pan Jezus ma plany na wakacje? - pytał uczniów Collegium Salesianum w Bydgoszczy bp Krzysztof Włodarczyk. Ordynariusz diecezji przewodniczył w kościele świętego Marka Mszy św. na zakończenie roku szkolnego.

Zaraz na początku dialogowanego kazania padła odpowiedź ze strony ucznia. - Pan Jezus lata z nami, żeby się nam nic nie stało - powiedział. - Czyli ma bardzo proste plany - być z nami, towarzyszyć, błogosławić, strzec od wszelkiego złego. On chce być przy każdym, wspierać, czynić cuda - mówił bp Włodarczyk, dodając, że potrzeba jednak do tego wiary. - Nie ma wakacji od Pana Boga, a ten czas ma być dla nas umocnieniem tej wiary, by Pan Jezus mógł zrealizować swoje plany - dodał.

CZYTAJ DALEJ

Zakończenie roku formacji

2024-06-22 11:45

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W parafii pw. Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata w Sandomierzu odbyło się spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

Mszy św. przewodniczył ks. Łukasz Żaba SAC, moderator generalny ruchu, a koncelebrowali miejscowi kapłani oraz goście.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję