Reklama

Niedziela Legnicka

Poszli z Pasją. 23. piesza pielgrzymka z Legnicy na Jasną Górę już w drodze

„Życie z Pasją” – to hasło 23. pieszej pielgrzymki diecezji legnickiej na Jasną Górę. Z biskupiego miasta w drogę wybrało się ponad 700 osób z różnych zakątków diecezji. Dla wielu pątników nie był to pierwszy dzień wędrówki. Zaprawieni w marszu są już pielgrzymi ze Zgorzelca, Jeleniej Góry, Bolesławca, Polkowic czy Lubina. Oni wyruszyli już kilka dni wcześniej, by dołączyć w środę do głównej pielgrzymki diecezjalnej.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Legnica

Ks. Waldemer Wesolowski

Maszerują zarówno młodzież, jak i osoby starsze, i rodzice z małymi dziećmi. Każdy niesie do Częstochowy własne intencje. Proszą o zdrowie, zdanie matury i dostanie się na wymarzony kierunek studiów, a także o zgodę w rodzinie i o pokój na świecie. Pielgrzymi wędrować będą na Jasną Górę 10 dni. Dziennie będą mieli do pokonania około 30 km. Pierwszy etap, do Ujazdu Górnego liczy 30 km. Na trasie zaplanowano 4 postoje.

O godz. 6.00 rano w Katedrze legnickiej błogosławieństwa na drogę udzielił biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. W słowie skierowanym do pielgrzymów prosił o modlitwę w intencji całej diecezji. „Proszę, byście do waszych osobistych intencji włączyli i tę – modlitwę o to, by cała nasza diecezja była ludem pielgrzymującym, który chce słuchać Słowa Bożego i iść według zamysłu Boga”. Zachęcał też, by podczas drogi odkrywać, odczytywać i przyjmować wolę Boga wobec nas. „Dzięki temu łatwiej i lepiej będzie nam układać nasze relacje w rodzinach, w pracy, w sąsiedztwie i w Kościele” – mówił Biskup Legnicki.

Reklama

Jak powiedział główny przewodnik ks. Mariusz Majewski, „na trasie czekać nas będą ważne wydarzenia”. To min. nabożeństwo pokutne w Oławie z okazją do nocnej spowiedzi, pielgrzymkowe prymicje dwóch neoprezbiterów, nabożeństwo Światowych Dni Młodzieży oraz nabożeństwo powołaniowe z racji Roku Życia Konsekrowanego. Tradycyjnie już w miejscowości Radawie sprawowana będzie Msza św. na „polu legnickim”, a tuż przed wejściem do Częstochowy spotkanie na „górce przeprośnej”.

Każdego dnia na antenie Radia Plus Legnica o g. 20,00 trwać będzie Studio Pielgrzymkowe. Dziennikarze będą relacjonować bieżąco, to co dzieje się na pątniczym szlaku. Będzie można wysłuchać reportaży, rozmów z księżmi przewodnikami. Będzie też można dzwonić do studia z intencjami do wspólnej modlitwy. Zaproszeni też będą goście, którzy dzielić się będą swoimi przemyśleniami na tematy, jakie towarzyszą pielgrzymom każdego dnia.

W parafiach natomiast powstały grupy duchowego uczestnictwa. To propozycja dla tych, którzy z różnych względów nie mogą wędrować do Częstochowy. Dla pielgrzymów z tej grupy przygotowano specjalną książeczkę, w której znajdują się wszystkie materiały, modlitwy i rozważania realizowane w drodze na Jasną Górę.

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 7 sierpnia.

2015-07-29 19:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski zachęca do pielgrzymowania na Jasną Górę

[ TEMATY ]

pielgrzymka

abp Marek Jędraszewski

www.flickr.com/Adam Bujak

„W świętym czasie pielgrzymowania pragniemy modlić się za Kościół, którego prowadzi Duch Święty, za Ojca Świętego Franciszka, za wszystkich biskupów i kapłanów, a także o liczne powołania do stanu duchownego i zakonnego. Będziemy także dziękować Bogu za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II w 40. rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową” - napisał w specjalnym liście abp Marek Jędraszewski zachęcając wiernych do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej.

W wędrówce pielgrzymom towarzyszyć będzie hasło „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Piesza Pielgrzymka Krakowska wyruszy na Jasną Górę ze Wzgórza Wawelskiego 6 sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już jutro XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już jutro na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Pakistan: ustawa chroniąca mniejszości religijne sprzeczna z Koranem

2021-09-24 17:19

[ TEMATY ]

Pakistan

kobiety

mniejszości religijne

porwania

Vatican News

Religijni przywódcy Pakistanu odrzucili ustawę zapobiegającą porwaniom dziewcząt i młodych kobiet w celu przymusowych konwersji i małżeństw. Przedstawiciele mniejszości uznają to za przyzwolenie na utrzymanie procederu.

W Pakistanie nie spada liczna porwań nieletnich dziewcząt i młodych kobiet wyznań niemuzułmańskich, głównie chrześcijanek i hinduistek, które są zmuszane do przejścia na islam i zawarcia małżeństwa z muzułmanami. Choć pakistańska konstytucja z 1973 roku zapewnia wszystkim obywatelom równe szanse i status, na porządku dziennym są przestępstwa, takie jak przymusowa konwersja na islam, ułatwiane przez systemową dyskryminację i tolerancyjną postawę wobec takich nadużyć ze strony grup politycznych i religijnych w muzułmańskiej większości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję