Reklama

Świat

Kustosz Ziemi Świętej wzywa do odbywania pielgrzymek

W obliczu drastycznego spadku liczby pielgrzymów przybywających do Ziemi Świętej o. Pierbattista Pizzaballa OFM wezwał wszystkich chrześcijan, by nie opuszczali ojczyzny Jezusa. Przełożony tamtejszych franciszkanów zapewnił, że miejsca zwykle odwiedzane przez pątników są bezpieczne.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ziemia Święta

WikiImages/pixabay.com

Zwracając się do wyznawców Chrystusa na całym świecie kustosz Ziemi Świętej powiedział, że od dłuższego czasu zmniejsza się liczba pielgrzymów nawiedzających sanktuaria naszego Odkupienia. Powodem tego stanu rzeczy są zapewne konflikty zbrojne na Bliskim Wschodzie i zamachy terrorystyczne, za które odpowiadają grupy fundamentalistów islamskich.

O. Pizzaballa zaapelował jednak, by nie rezygnować z odwiedzania Ziemi Świętej. Nie ma powodów, by nie organizować pielgrzymek, gdyż w sanktuariach i miejscach odwiedzanych przez pątników jest bezpiecznie. Co więcej, miejscowi chrześcijanie bardziej niż kiedykolwiek potrzebują obecności i wsparcia pielgrzymów, którzy przybywają, by wspólnie wyznawać wiarę w Jezusa Chrystusa i modlić się za cały świat.

Chrześcijanie na tym terenie byli zawsze mniejszością, ale żywą i dobrze działającą. Ich powołaniem jest dawanie świadectwa swej wiary, miłości i przywiązania do własnej historii i ziemi. Tym samym są strażnikami miejsc odkupienia i tradycji całego świata chrześcijańskiego - przypomniał o. kustosz. I aby zapewnić tę nieprzerwaną ich obecność w Ziemi Świętej, a nawet, jeśli to możliwe, umocnić ją, zachęcił diecezje, parafie i inne grupy wiernych, by nie zapominać o Ziemi Świętej i przybywać tam w pielgrzymce, która jest świadectwem pokoju i dialogu.

Na zakończenie kustosz Ziemi Świętej wyraził nadzieję, że już niedługo drogi, którymi chodził Jezus, zapełnią się stopami licznych pielgrzymów, którym leży na sercu dobro Jego ziemskiej ojczyzny.

2015-07-30 21:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Roku Wiary do Ziemi Świętej

[ TEMATY ]

Ziemia Święta

biskupi

MARGITA KOTAS

Kana Galilejska

Kana Galilejska

Miejsca związane z narodzeniem, nauczaniem i śmiercią Chrystusa odwiedzą polscy biskupi podczas organizowanej w Roku Wiary pielgrzymki do Ziemi Świętej. Podczas wizyty w Izraelu w dniach 7-14 marca biskupi złożą także wizytę w instytucje Yad Vashem, spotkają się z naczelnymi rabinami Izraela oraz prezydentem tego kraju. W pielgrzymce, której przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz weźmie udział 15 biskupów.

CZYTAJ DALEJ

11-12 października: 393. Zebranie Plenarne KEP

2022-10-03 08:04

[ TEMATY ]

Konferencja Episkopatu Polski

Episkopat News

393. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się 11-12 października w Kamieniu Śląskim. Głównym tematem posiedzenia będzie kolejny etap synodu biskupów "Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja" – poinformował sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński.

"Gościem specjalnym spotkania będzie kard. Mario Grech, sekretarz generalny synodu" – powiedział biskup w komunikacie przekazanym PAP przez biuro prasowe Episkopatu.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: „Błogosławiona jesteś między niewiastami!’”

2022-10-03 21:30

[ TEMATY ]

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Graziako

Dzisiejsze słowa Pozdrowienia Anielskiego, które chcemy rozważyć nie były jedynymi i pierwszymi wypowiedzianymi na kartach Pisma Świętego. Już w Starym Testamencie słyszymy słowa błogosławieństwa wypowiedziane wobec dwóch kobiet.

WSPÓLNA MODLITWA
4 października
RÓŻANIEC - TAJEMNICE BOLESNE

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję