Reklama

Polska

Módlmy się o cud dla Wojtka

[ TEMATY ]

pomoc

tvp.info.pl

Od 2012 roku Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej opiekuje się dzielnym chłopcem, który ma zaawansowaną chorobę układu sercowo-oddechowego. Lista schorzeń Wojtka jest długa: mnogie przetoki tętniczo-żylne naczyń płucnych, tachykardia zatokowa, sinica centralna, nadkrwistość wtórna, somatotropinowa niedoczynność przysadki…

Aby umożliwić niezbędny przeszczep płuc prowadziliśmy zbiórkę środków w całej Polsce, w tym przez prowadzony przez Caritas Polska serwis charytatywny www.pomagam.caritas.pl. Historia chłopca, wychowywanego jedynie przez tatę i dzielnie walczącego o życie poruszyła bardzo wiele osób. Dzięki wrażliwości darczyńców udało się zebrać potrzebne środki na leczenie. Dzięki zebranym funduszom chłopiec wyjechał do kliniki w Wiedniu na badania kwalifikacyjne do przeszczepu płuc.

Niestety, od niedzieli (26.07) Wojtek Nadachewicz jest z powrotem w klinice w Poznaniu. Zespół medyczny z Wiednia nie podjął się leczenia chłopca; ich decyzja była ostateczna. Wstępnym terminem przyjęcia Wojtka do kliniki w Wiedniu był dzień 27.07, niestety ze względu na pogarszający się stan zdrowia chłopca, przyspieszono wizytę na dzień 22.07. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od koordynatora ds. transplantacji w Wiedniu- dra Stefana Schwarza, chłopiec został przebadany w klinice pod kątem przeszczepu płuc. Przeanalizowana została cała dotychczasowa dokumentacja medyczna; uznano, że potrzebne były dodatkowe badania w Wiedniu. Po tych wynikach, nasza Caritas otrzymała informację, że nie jest możliwa transplantacja płuc, ponieważ choroba podstawowa dotknęła już zbyt wiele organów.

Caritas jest w stałym kontakcie z dzielnym tatą Wojtka-panem Andrzejem, życzliwymi ludźmi z całej Polski, którzy nam pomagają, a nade wszystko z ekipą medyczną, która dba o systematyczne i wnikliwe wyniki stanu zdrowia Wojtka.

Dalsze działania na rzecz leczenia chłopca odbywają się tylko i wyłącznie na podstawie orzeczeń i diagnoz lekarskich.

Reklama

Zebrane przez Caritas pieniądze na pomoc Wojtkowi są wykorzystywane na bieżąco, m.in. na pokrycie kosztów transportu medycznego w obie strony, pobytu chłopca w klinice w Wiedniu oraz bieżącym leczeniem w Polsce. Rozliczenie zbiórki zostanie podsumowane po zakończeniu leczenia.

W związku z bardzo trudną sytuacją Wojtka, szczególnie w tym czasie, zachęcamy do modlitwy o cud dla niego…

Caritas to miłość miłosierna, wierzymy w cuda, doświadczamy ich w mniejszym i większym wymiarze każdego dnia, dzięki nim możemy ciągle mieć nadzieję…

Zapraszamy na stronę: www.pomagam.caritas.pl/wojtek-kazdy-oddech-to-zycie w tym czasie zakładka „Wspieram modlitwą” jest wyjątkowo cenna i ważna. Każdy na swój sposób może westchnąć do Boga w intencji Wojtka.

Dziękujemy za wszelkie Wasze maile, telefony, zainteresowanie sprawą naszego podopiecznego.

Dokładamy wszelkich starań, by Wojtek wraz z tatą czuli się bezpieczni i otoczeni opieką, troską, wsparciem i modlitwą.

2015-07-30 22:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Błogosławione Miłosierdzie

Niedziela Ogólnopolska 46/2016, str. 26-27

[ TEMATY ]

rok

miłosierdzie

pomoc

Mazur/episkopat.pl

Kaplica z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach

Kaplica z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach

Miłosierdzie Boga jest ratunkiem i błogosławieństwem dla tych, którzy chcą się nawrócić i zamknąć niemiłosierną przeszłość. Z duszpasterzem i psychologiem ks. dr Markiem Dziewieckim rozmawia Agnieszka Porzezińska

AGNIESZKA PORZEZIŃSKA: – W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Bóg stał się człowiekiem dla nas i dla nas oddał swoje życie na krzyżu. Czy to nie wystarcza? Dlaczego potrzeba jeszcze miłosierdzia?

CZYTAJ DALEJ

Polak nuncjuszem na Madagaskarze

2022-09-27 13:05

[ TEMATY ]

nuncjusz

Nuncjusz Apostolski

ASD w Poznaniu

Ojciec Święty mianował ks. prałata Tomasza Grysę, radcę nuncjatury, nuncjuszem apostolskim na Madagaskarze i delegatem apostolskim na Komorach, z funkcjami delegata apostolskiego na Reunion, podnosząc go jednocześnie do godności arcybiskupa i przydzielając stolicę tytularną Rubikon – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ojciec Święty mianował ks. prałata Tomasza Grysę, radcę nuncjatury, nuncjuszem apostolskim na Madagaskarze i delegatem apostolskim na Komorach, z funkcjami delegata apostolskiego na Reunion, podnosząc go jednocześnie do godności arcybiskupa i przydzielając stolicę tytularną Rubikon – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo wierności. Jubileusz cieszyńskich elżbietanek

2022-09-29 20:19

[ TEMATY ]

jubileusz

elżbietanki cieszyńskie

Mariusz Jaszczurowski

Siostry jubilatki przyjmują wieniec.

Siostry jubilatki przyjmują wieniec.

Dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Cieszynie świętują srebrny jubileusz profesji zakonnej.

Za dar jubileuszu S. M. Benedykta Drobek i S. M. Beniamina Jeleśniańska dziękowały w kościele św. Elżbiety w Cieszynie na koncelebrowanej Eucharystii, której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Grzegorz Olszowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję