Reklama

Jasna Góra

Wrocław: Rozpoczęła się 35. Wrocławska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

"Radość Ewangelii" - to hasło towarzyszące pątnikom, którzy dziś wyruszyli z wrocławskiej katedry, by 10 sierpnia po przejściu ok. 220 km dotrzeć przed tron Czarnej Madonny. Pątników pobłogosławił na drogę abp Józef Kupny.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Bożena Sztajner

Metropolita wrocławski przemawiając do uczestników pielgrzymki nawiązał do słów towarzyszących im w drodze, podkreślając, że radość Ewangelii należy przeżywać w dwóch wymiarach. - Pierwszy to radość ze słuchania słowa Bożego i życia Nim każdego dnia. Drugi to radość płynąca z dzielenia się Ewangelią z tymi, których spotkacie na drodze - mówił hierarcha. Dodał przy tym, że czas pielgrzymowania jest po to, by pątnicy zdobyli nowe wiadomości o Kościele czy o Bogu. - To czas na to, byście spotkali Boga w Jego słowie, w sakramentach świętych i w drugim człowieku oraz byście Boga nie zatrzymywali jedynie dla siebie, ale chcieli dawać Go innym - zaznaczył abp Kupny.

Na zakończenie metropolita wrocławski życzył pielgrzymom, by podczas drogi spotkali Jezusa, zachwycili się Nim i by ten zachwyt prowadził do radosnego wyznania, że Chrystus jest Panem i Zbawicielem, źródłem radości, jakiej nikt inny dać nie może, tylko On i Jego Ewangelia. Hierarcha prosił także, by obok intencji osobistych pielgrzymi wzięli ze sobą intencję Kościoła Wrocławskiego. - Proszę byście modlili się za mnie, za biskupa Andrzeja i wszystkich kapłanów. Polećcie Bogu przez wstawiennictwo Maryi sprawę powołań kapłańskich i zakonnych. Módlcie się także za wszystkie rodziny naszej diecezji, za ludzi młodych. Nie zapominajcie o seniorach, którzy, być może – gdyby stan zdrowia im pozwolił – wybraliby się z wami na Jasną Górę. Proście Boga, by nasza rodzina diecezjalna była Kościołem, który żyje Ewangelią i dzieli się z innymi radością płynącą z Ewangelii - spuentował abp Kupny.

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 10 sierpnia, gdzie o godz. 11 będą uczestniczyć w uroczystej Eucharystii.

2015-08-02 09:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Górnicy na Jasnej Górze: modlitwy o pomyślność i bezpieczeństwo pracy

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

BOŻENA SZTAJNER

Tradycyjnie przed „Barbórką” na Jasnej Górze odbyła się doroczna pielgrzymka górników. Ponad 3 tys. osób, reprezentujących różne kopalnie w kraju, modliło się o pomyślność polskiego górnictwa, bezpieczeństwo pracy oraz za tych, którzy odeszli na „wieczną szychtę.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: brutalny atak na kościoły, nie żyje kościelny, 4 osoby ranne

2023-01-26 17:19

[ TEMATY ]

Kościół

Hiszpania

terror

PAP/A. CARRASCO RAGEL

Hiszpańska minister transportu, Raquel Sanchez upamiętnia minutą ciszy ofiary ataku nożem w Algeciras.

Hiszpańska minister transportu, Raquel Sanchez upamiętnia minutą ciszy ofiary ataku nożem w Algeciras.

W miejscowości Algeciras na południu Hiszpanii doszło wczoraj wieczorem do brutalnego ataku w dwóch kościołach. Jedna osoba nie żyje, cztery są ranne, w tym 74-letni salezjanin. Sprawcą jest Marokańczyk, którego zatrzymała policja. Wszystko wskazuje na to, że chodzi tu o atak terrorystyczny.

Około godz. 19.30 25-letni Marokańczyk Yasin Kanza wtargnął z maczetą do kościoła św. Izydora, w którym trwała Msza św. Z okrzykiem „Allah jest wielki” ruszył w stronę ołtarza niszcząc po drodze obrazy i inne przedmioty. Maczetą ciężko zranił w szyję ks. Antoniego Rodrígueza. 74-letni salezjanin przeżył tylko dzięki natychmiastowej pomocy. Jego stan jest poważny, ale stabilny.

CZYTAJ DALEJ

Niemiecki obóz Auschwitz – miejsce męczeństwa ponad 1 mln ludzi

2023-01-27 07:21

[ TEMATY ]

obóz koncentracyjny

Adobe.Stock

Obozów nie tworzyli kosmici. To byli Niemcy – mówi były więzień

Obozów nie tworzyli kosmici. To byli Niemcy –
mówi były więzień

Auschwitz to symbol zagłady Żydów i Romów, martyrologii Polaków, męczeństwa sowieckich jeńców wojennych i obywateli innych okupowanych przez III Rzeszę państw Europy. Niemcy zamordowali w nim co najmniej 1,1 mln osób. 90 proc. ofiar to Żydzi.

Historycy centrum badań w Muzeum Auschwitz dr Jacek Lachendro i dr Piotr Setkiewicz wskazali, że obóz przez cały okres istnienia był systematycznie rozbudowywany - w rezultacie obejmował trzy zasadnicze części: tzw. obóz macierzysty (od 1943 r. Auschwitz I), Birkenau (Auschwitz II) oraz Monowitz (Auschwitz III) wraz z kilkudziesięcioma podobozami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję