Reklama

Wiadomości

Pikieta pro-life przed Pałacem Prezydenckim

[ TEMATY ]

pro‑life

pikieta

Fundacja Pro - Prawo do Życia/Facebook

W środę 5 sierpnia o godzinie 12.00, w ostatnim dniu urzędowania prezydenta Komorowskiego, przed Pałacem Prezydenckim będzie miała miejsce pikieta pro-life, zorganizowana przez Fundację Pro - prawo do życia.

-Chcemy przypomnieć, że obrona najmniejszych Polaków jest obowiązkiem Prezydenta - podkreślają organizatorzy. Jak informują, w demonstracji zapowiedziało swój udział kilkudziesięciu wolontariuszy Fundacji z całej Polski, którzy wcześniej zorganizowali 150 pikiet demaskujących hipokryzję prezydenta Komorowskiego.

-Jeśli mielibyśmy realną możliwość uratowania setek, co roku mordowanych dzieci - czy byśmy nie spróbowali powstrzymać tego bestialstwa? Z tej okazji nie skorzystał prezydent Komorowski. Co więcej, utrzymywał on, że taka sytuacja, w której prawo zezwala na zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę jest dobrym "kompromisem" - zwróciła uwagę Danuta Kucharska, koordynator regionalny Małopolski Fundacji Pro - prawo do życia. - Wezmę udział w pikiecie, bo chcę, żeby politycy wiedzieli, że sprawa śmierci tych dzieci jest dla mnie ważna i że nie można jej przemilczeć. Chcę także, żeby wiedzieli, że brak działania i utrzymywanie obecnego stanu jest czymś złym. I w końcu chcę, by inni obywatele zobaczyli, jakie straszne są konsekwencje decyzji, wybieranych przez nich polityków - podkreśliła rozmówczyni.

Organizatorzy zapraszają do udziału w pikiecie wszystkich, którym nie jest obojętny los poczętych dzieci i którzy chcą wyrazić sprzeciw wobec ludobójstwa najbardziej bezbronnych.

2015-08-04 10:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: W sierpniu po raz drugi wystartuje Letnia Akademia Pro-life

[ TEMATY ]

Kraków

pro‑life

Fundacji Pro-prawo do życia

Pięciodniowe warsztaty dla miłośników ludzkiego życia. To czas na pogłębianie wiedzy przez młodych proliferów, spotkania z ciekawymi gośćmi i zawieranie przyjaźni.

Letnia Akademia Pro-Life odbędzie się w dniach 10-14 sierpnia 2022 r. w Krakowie. Do udziału w niej zaproszone są osoby w wieku 18-40 lat, którym leży na sercu ochrona życia człowieka od poczęcia. Pierwsza edycja odbyła się rok temu. – Chcemy, by Letnia Akademia Pro-Life była przestrzenią spotkania proliferów z całej Polski. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności, które w jej czasie zdobędą uczestnicy oraz nawiązane między nimi relacje będą dla nich cennym kapitałem do czynienia dobra. Może to być rozmowa z mamą, która jest w nieoczekiwanej ciąży, przeprowadzenie lokalnego spotkania z dziećmi czy młodzieżą na tematy pro-life lub też zorganizowanie wystawy pro-life o rozwoju życia człowieka – mówi Marcin Nowak, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Święta z koszem róż

Niedziela kielecka 30/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

parafia

TER

Św. Dorota

Św. Dorota

Św. Dorota w przeszłości była bardzo popularną męczennicą, czczoną w całej Europie. Również w Polsce była patronką wielu kościołów i w wielu miała swoje ołtarze. Jest patronką kościoła w Krasocinie

Święta Dorota należy do grona Czternastu Świętych Wspomożycieli, w poczet których Kościół katolicki zaliczył tych, których wstawiennictwo u Boga uznał za wyjątkowo skuteczne. Większość z nich żyła za przełomie III i IV wieku za panowania cesarza Dioklecjana, który z wyjątkowym okrucieństwem tępił wyznawców Chrystusa. Została zgładzona z ręki oprawców w czasie panowania cesarza ze Splitu.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: formacja do kapłaństwa ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą

2023-02-06 20:04

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

flickr.com/episkopatnews

Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak

Formacja ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą i ciągłej pracy nad sobą - mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak, który przewodniczył Mszy św. w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu na rozpoczęcie trzydniowej Sesji Formatorów Seminaryjnych, która odbywa się pod patronatem Komisji Duchowieństwa KEP. Główny temat obrad to „Ludzki i duchowy wymiar etapu propedeutycznego”.

W homilii Prymas Polski podkreślił, że podczas sesji prelegenci będą pochylać się nad ludzkim i duchowym wymiarem etapu propedeutycznego. - Jak zapisaliśmy we wskazaniach dotyczących programu formacyjnego na etapie propedeutycznym, „na drodze całego tego etapu konieczne jest ukierunkowanie działań wychowawczych na dwa zasadnicze cele: podjęcie metodycznej i systematycznej formacji ludzkiej na podstawie kompetentnego i wnikliwego rozeznania wychowawczego, a zarazem położenie właściwych fundamentów dla życia duchowego, co oznacza przyjęcie wiary w Jezusa Chrystusa” – zaznaczył abp Wojciech Polak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję