Reklama

Polska

Poznań: „Tornister pełen uśmiechów” na platformie aukcjecaritas.pl

Piłka z autografem Piotra Reissa, miesiąc bezpłatnych treningów w Akademii Piotra Reissa, wirtualny plecak lub trampki dla ucznia − to niektóre przedmioty, które można wylicytować na platformie charytatywnej aukcjecaritas.pl i wspomóc akcję „Tornister pełen uśmiechów”.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej po raz szósty włączyła się w ogólnopolską akcję zakupu szkolnej wyprawki, która potrwa do końca sierpnia. Szkolna wyprawka to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, a taka kwota – zwłaszcza dla rodzin ubogich czy wielodzietnych - to duży wydatek.

− Do dzieci z ubogich rodzin w archidiecezji poznańskiej trafi ponad 1900 szkolnych plecaków. Dodatkowo Caritas przekaże 200 plecaków osobom, które złożyły taką prośbę indywidualnie w centrali archidiecezjalnej Caritas − mówi KAI Dawid Szkudlarek z poznańskiej Caritas. Przyznaje, że zapotrzebowanie na szkolne plecaki było w tym roku rekordowe.

− Zebrane na platformie charytatywnej środki przeznaczymy na zakup plecaków, szkolnych wyprawek, butów sportowych i miesięcznych karnetów na ciepłe posiłki dla uczniów − podkreśla Szkudlarek.

Reklama

Akcję można też wspomóc, wpłacając darowiznę 50, 30 lub choćby 5 złotych. − Najszybszy dostęp do konta akcji znajduje na stronie www.caritaspoznan.pl i na naszym Facebooku − mówi Szkudlarek.

Zakupione przez poznańską Caritas plecaki trafią do parafii. O wyposażenie plecaków w potrzebne przybory szkole, jak kredki, pisaki, zeszyty, bloki rysunkowe, plastelina, farby, przybory geometryczne, zadbają Parafialne Zespoły Caritas. One też przekażą je najbardziej potrzebującym dzieciom.

Głównym celem akcji „Tornister pełen śmiechów” jest pomoc dzieciom i młodzieży, pochodzącym z ubogich rodzin, których nie stać na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych.

2015-08-09 18:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy: 4,5 mld euro rocznie na pomoc potrzebującym

[ TEMATY ]

pomoc

Włochy

Rex Wholster/fotolia

Cztery i pół miliarda euro: tyle Włosi wydają rocznie na pomoc potrzebującym, poczynając od przysłowiowej jałmużny. Wynika to z raportu przygotowanego dla miesięcznika „Vita”, poświęconego organizacjom no profit.

Analiza zgromadzonych danych prowadzi do wniosku, że Włosi wolą inicjatywy oddolne, poczynając od jałmużny dla napotkanego żebraka, od zakrojonych na szerszą skalę akcji. I właśnie ta forma, jak przewiduje najnowszy dekret w sprawie bezpieczeństwa w ośrodkach miejskich, będzie niebawem zakazana. Zaprotestowała już przeciwko temu włoska Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

2023-01-24 20:30

[ TEMATY ]

czyściec

stock.adobe.com

Nieprzeliczona, nieobjęta wprost myślą jest rozmaitość tych mąk, gdyż każda wina ma swój odpowiednik w cierpieniu. Najstraszniejszą męką duszy jest tęsknota za Bogiem, którą odczuwa stale z wyjątkiem okresu, który spędza w niektórych kręgach czyśćca, gdzie niemożność zwracania się do Niego myślą – jest najokrutniejszą męką właśnie.

We wszystkich zresztą innych kręgach dusza rwie się ku górze, ku światłu, ku Bogu i cierpi z powodu niemożności zbliżenia się do Niego przez swoje nieodpokutowane jeszcze winy. Żadne pragnienie, do jakiego serce ludzkie jest zdolne, nie może się z tym równać, gdyż jest to pragnienie powrotu do swego Stwórcy i Pana wiedzącej, wyzwolonej już z ciasnoty zmysłów, nieśmiertelnej duszy. Bóg ciągnie ją ku sobie jak olbrzymi o prze-możnej, obezwładniającej sile magnes. Tęsknota za Bogiem jest więc czymś, czego dusza wyzbyć się nie może, tak jak ślepe, bezwolne opiłki metalu nie mogą przestać rwać się ku przyciągającym je biegunom. Tęsknota ta jest więc niejako tłem, na którym zarysowują się rozmaite desenie i zygzaki cierpień, udręczeń i stanów pokutującej duszy.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję