Reklama

Sanktuaria

Łagiewniki: prezenty od i dla św. Siostry Faustyny na 110. urodziny

„Cieszę się, że Faustynie udało się zgromadzić wielu gości, którzy są szczęśliwi, że byli na jej urodzinach” – mówi s. Gaudia Skass ZMBM, jedna z organizatorek 110. urodzin św. Siostry Faustyny, który odbyły się w sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

[ TEMATY ]

Faustyna

Graziako

Św. Siostra Faustyna urodziła się 25 sierpnia 1905 roku, ale świętowanie jej urodzin w Krakowie nieco przyspieszono i wpisano w cykl przygotowań do ŚDM 2016, które odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia każdego 22. dnia miesiąca.

„Łagiewnickie 22” tradycyjnie rozpoczęły się od modlitwy i konferencji, którą wygłosił o. Łukasz Buksa OFM. Mówił o najważniejszym przesłaniu, jakie wg niego, współczesnemu człowiekowi zostawia św. Siostra Faustyna.

„Nasz droga, tutaj na ziemi, prowadzi do szczęścia. Nawet przez różnego rodzaju doświadczenia, jeżeli będziemy wierni Bogu, to odkryjemy obecność Boga, który pomoże nam w tych doświadczeniach. Bóg w trosce o nasze życie objawia nam swoją miłość przez talenty czy pasje; jeżeli będziemy je rozwijali przez współpracę z Nim, to ta droga będzie piękna” – mówi franciszkanin i dodaje, że „Faustyna pokazuje, że jeżeli będziemy jeszcze bardziej ufali, zanurzali się w zdrojach miłosierdzia, to chociaż byśmy zwątpili i upadli, bo jesteśmy ludźmi grzesznymi, to damy radę wytrwać na tej drodze”.

Po modlitwie zebrani przenieśli się z klasztornej kaplicy do siostrzanego ogrodu gdzie był przygotowany urodzinowy tort – prezent św. Siostry Faustyny dla jej gości. Po odśpiewaniu „100 lat” w stronę nieba poszybowało 110 białych baloników. W czasie trwania koncertu ewangelizacyjnego o. Łukasza Buksy OFM można było także wziąć udział w loterii fantowej, której dochód zostanie przekazany na projekt Bilet dla Brata, czyli dofinansowanie uczestnictwa w ŚDM 2016 dla młodych z Europy Wschodniej.

Na urodziny przychodzi się z prezentami. O. Łukasz Buksa OFM z tego powodu skomponował muzykę do Koronki do Bożego miłosierdzia, która po raz pierwszy zabrzmiała w czasie adoracji w klasztornej kaplicy w Łagiewnikach. „Muzyka wykorzystuje współczesne dźwięki, elektronikę, co ma jeszcze bardziej pomóc młodemu człowiekowi, ale nie tylko młodemu, zbliżyć się do tej wspaniałej istoty obecności Boga pośród nas, czyli miłosierdzia” – wyjaśnia franciszkanin.

Reklama

Młodzież spotykająca się w Łagiewnikach przygotowała też ciasteczka z numerkami odpowiadającymi fragmentom z „Dzienniczka”, które można było od razu przeczytać. Na koniec uczestnicy spotkania podzielili się dużym bochnem chleba z symbolem IHS – każdy mógł zakosztować fizycznie i duchowo tego, co przygotowano z okazji 110. urodzin św. Siostry Faustyny.

„Jestem bardzo szczęśliwa, bo spotkałam tu wielu szczęśliwych ludzi. Cieszę się, że Faustynie udało się zgromadzić wielu gości, którzy są szczęśliwi, że byli na jej urodzinach” – mówi s. Gaudia Skass ZMBM, jedna z organizatorek spotkania i dodaje, że nie chodzi jej o puste uśmiechy na twarzach, ale głębokie szczęście.

2015-08-23 12:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

GRAND PRIX festiwalu dla Michała Kondrata za film "Miłość i Miłosierdzie"

[ TEMATY ]

Faustyna

św. Faustyna

Materiały prasowe

Kadr z filmu „Miłość i Miłosierdzie”

Kadr z filmu „Miłość i Miłosierdzie”

W Warszawie zakończył się XIV Festiwal Polonijny Losy Polaków 2019 organizowany w ramach wieloletniego Programu „Niepodległa”. Jury XIV Festiwalu Polonijnego pod przewodnictwem, reżysera Pawła Woldana przyznało GRAND PRIX dla Michała Kondrat za film „Miłość i Miłosierdzie”. Nagrodę z rąk Grzegorza Seroczyńskiego, dyrektora Biura Polonijnego Kancelarii Senatu odebrali aktorka Kamila Kamińska – odtwórczyni roli Faustyny i dyrektor Kondrat Media – Marek Trojak.

Do konkursu zostało zgłoszonych 90 prac festiwalowych: filmów i programów telewizyjnych, programów radiowych, programów multimedialnych oraz kilkudziesięciu portali internetowych ukazujących życie Polaków w 19 krajach świata m.in. w Australii, Białorusi, Francji, Hiszpanii, Indiach, Irlandii, Izraelu, Kanadzie, Kazachstanie, Litwie, Niemczech, Rosji, Turcji, Szwecji, Ukrainie, USA, Wielkiej Brytanii i Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Biograf papieża: Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu z powodu bezsenności

2023-01-27 14:01

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Papież Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu w lutym 2013 r., ponieważ przez cały okres urzędowania cierpiał na bezsenność. Informuje o tym niemiecki magazyn "Focus", powołując się na list Benedykta do swego biografa Petera Seewalda, który wydrukowano w najnowszym numerze pisma. W liście, który Benedykt skierował do Seewalda na kilka tygodni przed śmiercią 28 października 2022 r., napisał, że "centralnym motywem" jego rezygnacji "była bezsenność, która towarzyszyła mu nieprzerwanie od Światowych Dni Młodzieży w Kolonii" w sierpniu 2005 roku.

Również "silne leki" przepisane przez jego ówczesnego osobistego lekarza początkowo działały i gwarantowały jego "dyspozycyjność" jako papieża. Jednak wkrótce "przestały być skuteczne”.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję