Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław: 45. Wrocławskie Dni Duszpasterskie

Od Mszy św., której we wrocławskiej katedrze przewodniczył abp Józef Kupny w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęło się jedno z najstarszych polskich sympozjów o tematyce duszpasterskiej. Tematyka tegorocznych wykładów, warsztatów oraz spotkań formacyjnych oscylować będzie wokół hasła: „Nowe życie w Chrystusie”.

[ TEMATY ]

dni

TOMASZ LEWANDOWSKI

Otwierając obrady metropolita wrocławski podkreślił, że Chrystus, jako odwieczne Słowo Boga nie przyszedł po to, by stać się zrozumiałym dla człowieka, ale przede wszystkim po to, by odnajdywać osoby, w których będzie mógł stawać się ciałem. - Kategoria „nowości”, zawarta w temacie tegorocznego spotkania nie może zatem dotyczyć jedynie nowego spojrzenia na Jezusa, nowego sposobu głoszenia Jezusa czy opracowania nowych prądów w teologii – mówił abp Kupny. – Nowość ma dotyczyć nas – uczestników tego spotkania. To znaczy najpierw sami musimy odkryć na nowo Chrystusa w swoim życiu i doświadczyć nowości Jego Ewangelii. W przeciwnym razie, nawet gdybyśmy wyszli stąd z głowami pełnymi nowych pomysłów, będziemy głosić „stare życie w Chrystusie”. Dopiero, gdy sami doświadczymy nowości jaki niesie Jezus, możemy z ufnością spoglądać w przyszłość – tłumaczył abp Kupny. Życząc owocnych obrad hierarcha wyznał, że gdyby spełniły się wizje mówiące o tym, że ludzkość może zgubić Boga, wówczas ludzie doświadczyliby straszliwego ubóstwa, a wtedy ratunkiem dla nich byłaby mała wspólnota wierzących. - Tę wspólnotę odkryliby jako coś nowego, jako swoją nadzieję, jako odpowiedź, której w ukryciu zawsze poszukiwali. Niech 45. Wrocławskie Dni Duszpasterskie czynią nas taką właśnie wspólnotą – zakończył abp Kupny.

2015-08-27 13:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Paradyskie Dni Duszpasterskie

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 36/2014, str. 1

[ TEMATY ]

duszpasterstwo

dni

Adrian Put

Wykład formacyjny wygłosił o. prof. Andrzej Derdziuk OFMCap

Wykład formacyjny wygłosił o. prof. Andrzej Derdziuk OFMCap

W środę i czwartek 27 i 28 sierpnia w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu zebrali się proboszczowie i wikariusze naszej diecezji na spotkaniu, które nosi nazwę Dni Duszpasterskie. Pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta kapłani naszej diecezji starali się zaplanować nowy rok duszpasterski. Tegoroczne Paradyskie Dni Duszpasterskie przebiegły pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – to temat pracy najbliższego roku nawiązujący do ogólnopolskiego programu duszpasterskiego, który Konferencja Episkopatu Polski przygotowała na cztery lata dla Kościoła w Polsce. Ogólny temat zaplanowany na ten okres nosi nazwę „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie przez wiarę i chrzest do świadectwa”. To jest przedmiot naszych rozważań. Dziś mamy na uwadze także to, czym żyją Kościół, świat i nasza diecezja. Trwamy na modlitwie o pokój w Iraku, Syrii, na Bliskim Wschodzie. Widzimy, jak wielkie jest zagrożenie agresją i konfliktami wynikającymi z tego, że nie potrafimy prowadzić dialogu między sobą. Modlimy się także o to, by każdy z nas potrafił podjąć prawdę o potrzebie nawrócenia i życia Ewangelią – powiedział bp Stefan Regmunt, wprowadzając zebranych kapłanów w program spotkania.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzym Story 3

2021-08-03 23:42

Michalina Stopka

Czy na pielgrzymce tylko się modlimy i śpiewamy? Filmik z dzisiejszej trasy, gdzie pielgrzymi z grupy XIV - 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, przeszli z Dobrosławic do Trzebnicy pokazuje, że tak.

Jednak nie można zapominać, że najważniejsze rzeczy Bóg działa w sercu człowieka. Zapraszamy na filmowe podsumowanie dnia. Dziś gr. XIV w komplecie. Eucharystia sprawowana była w kościele pw, św. Jakuba Apostoła w Prusicach. Przewodniczył jej ks. Łukasz Romańczuk, a homilię wygłosił przewodnik grupy milickiej, ks. Michał Miśkiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję