Reklama

Niedziela Sandomierska

Bp Nitkiewicz: nie ustawajmy w solidarności ze wszystkimi, którzy cierpią

Nie ustawajmy w solidarności ze wszystkimi, którzy cierpią – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz do uczestników wakacyjnych oaz 29 sierpnia w Stalowej Woli. Odbył się tam Oazowy Dzień Wspólnoty, który był podsumowaniem wakacyjnych turnusów zorganizowanych przez Ruch Światło Życie.

[ TEMATY ]

biskup

bp Krzysztof Nitkiewicz

Ks. Adam Stachowicz

W sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli – Rozwadowie młodzież uczestniczyła we wspólnej Mszy św. koncelebrowanej przez księży zaangażowanych w działalność Ruchu Światło Życie, której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

Biskup w homilii mówił o wartościach, których nigdy nie można utracić lub zamienić na inne, źródłem ich poznania może być osobista rozmowa z Bogiem na modlitwie, lektura Ewangelii, nauczanie Kościoła, wychowanie w rodzinie a także spotkania oazowe.

Reklama

– Odkrywajcie te wartości, starajcie się nimi żyć i przekazywać je innym. Dzięki nim życie staje się piękniejsze. Bądźcie jednocześnie solidarni z chrześcijanami, którzy z powodu wiary w Boga, z powodu wierności Ewangelii doświadczają męczeństwa na Bliskim Wschodzie, w Afryce i innych częściach świata – zachęcał.

- Jesteśmy jednym ludem Bożym, jednym Ciałem Chrystusa, który cierpi w tych naszych siostrach i braciach. Musimy być ich głosem, który będzie przypominał i orędował – apelował biskup Nitkiewicz.

Na zakończenie wspólnej modlitwy biskup pobłogosławił nowych animatorów wręczając im krzyże oazowe oraz udzielił misji posłania małżonkom animującym działalność Oazy Domowego Kościoła. Spotkanie z okazji Oazowego Dnia Wspólnoty rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty palcu przed sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Tegoroczne spotkanie zgromadziło bardzo wiele osób, które wypoczywały na wakacyjnych turnusach, jak również tych, którzy, na co dzień działają w parafialnych grupach oazowych oraz tych, którzy przed laty działali w oazie.

Reklama

Zdaniem ks. Marka Kulińskiego, diecezjalnego moderatora oazy, czas wakacyjnych turnusów był czasem wielkiego otwarcia się na Ducha Świętego, gdyż hasłem tego roku formacji były słowa: „W mocy Ducha Świętego”.

- Wielu uczestników i prowadzących podkreślało i wspominało, że wielokrotnie doznawali działania mocy Ducha Świętego, który przemienił wiele młodych serc. Dziś się spotykamy, aby podsumować ten czas i aby w tym samy Duchu uwielbiać Pana. Chcemy poprzez życie Ewangelią ukazać radość z przeżywania wiary i relacji z Chrystusem – mówił ks. Marek Kuliński.

Po Eucharystii odbyła się „Godzina świadectwa”, podczas której uczestnicy wakacyjnych oaz opowiadali o osobistych przeżyciach spotkania z Jezusem podczas letnich rekolekcji z Bogiem.

– W tym roku byłam po raz drugi na wakacyjnej oazie. Po raz kolejny był to czas duchowego odrodzenia i odkrycia daru Bożej miłości. Na takich wyjazdach odkrywamy, gdzie tak naprawdę jest sens i cel naszego życia. Polecam takie rekolekcje tym, którzy poszukują, borykają się z dylematami czy problemami – opowiadała Joanna z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Po południu młodzież przeszła w Marszu Ewangelizacyjnym na stalowowolski plac osiedlowy, który zmienił się we wspólne miejsce modlitwy i uwielbienia Boga.

Wieczór rozpoczął się od wspólnej modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, podczas której młodzi prosili o dobre owoce roku formacyjnego oraz o dar żywej i dynamicznej wiary dla swoich przyjaciół i znajomych.

Po modlitwie odbył się ewangelizacyjny koncert prowadzony przez grupę muzyczną i wokalną. Zgromadzona młodzież włączała się do śpiewu oraz aranżowała wspólne tańce. Śpiew przeplatany był modlitwą spontaniczną prowadzona przez młodzież oraz słowami osobistych świadectw.

W wypoczynku wakacyjnym na oazach zorganizowanych przez Ruch Światło – Życie pod hasłem „W mocy Ducha Świętego" wzięło udział ponad 550 młodych osób z diecezji sandomierskiej.

2015-08-29 19:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ordynariusz Sandomierski do młodych

Niedziela sandomierska 19/2018, str. IV

[ TEMATY ]

młodzi

bp Krzysztof Nitkiewicz

Ks. Adam Stachowicz

Bp Krzysztof Nitkiewicz w Zawichoście modlił się z młodymi Koronką do Miłosierdzia Bożego i udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa

Bp Krzysztof Nitkiewicz w Zawichoście modlił się z młodymi Koronką do Miłosierdzia Bożego i udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa

Biskup Krzysztof Nitkiewicz w ogrodach seminaryjnych podczas Mszy św. w ostatnim dniu spotkania mówił w kazaniu o życiowych planach św. Józefa oraz o poleceniach, jakie otrzymał on we śnie od Boga. Zauważył, że chociaż pomiędzy jednym i drugim nie zawsze była zgodność, Józef okazywał posłuszeństwo Bogu. Akceptował wskazaną przez Niego drogę nawet wtedy, gdy obowiązujące przepisy uprawniały go do podjęcia znacznie wygodniejszych decyzji.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Prezydent w rocznicę odbudowy Zamku Królewskiego: trudno uwierzyć, że 50 lat temu były tu ruiny (krótka)

2021-09-16 19:08

[ TEMATY ]

Warszawa

prezydent

Zamek Królewski

Wikipedia

Trudno uwierzyć, że 50 lat temu było tu morze ruin; podziękowania dla tych, którzy dbają o to jedno z najważniejszych świadectw naszej kultury, są absolutnie zasadne - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji 50 rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

"To niezwykle ważne, jedno z najważniejszych świadectw naszej wielkiej historii, naszej tradycji, naszej kultury" - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek podczas uroczystości jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. "Kiedy się tu wchodzi, to nie ma wątpliwości, że podziękowanie i nagrodzenie tych, którzy na co dzień dbają o tę niezwykłą spuściznę, jest absolutnie zasadne. Zamek prezentuje się pięknie. Kiedy patrzymy na niego dzisiaj, to trudno uwierzyć, że 50 lat temu było tutaj tylko morze ruin" - podkreślił prezydent.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję