Reklama

Polska

Siostra Siepak: możliwość rozgrzeszania aborcji to wielkie miłosierdzie

– To jest wielkie miłosierdzie – tak o decyzji papieża Franciszka o możliwości rozgrzeszania aborcji przez wszystkich kapłanów w Roku Miłosierdzia mówi s. Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

[ TEMATY ]

siostry

Rok Miłosierdzia

ADOLF HYŁA, „JEZU UFAM TOBIE”(XX WIEK). SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W KRAKOWIE-ŁAGIEWNIKACH/GRAZ

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach zauważa, że wiele osób nie wie o tym, że z grzechu aborcji nie może rozgrzeszyć każdy kapłan, dlatego często odchodzą od konfesjonału bez rozgrzeszenia. Inaczej jest w np. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie spowiednicy – na mocy decyzji metropolity krakowskiego – mają taką władzę.

„Konfesjonały w Sanktuarium w Łagiewnikach są oblężone, bo wiadomo, że kto tutaj przyjdzie do spowiedzi, dopełni warunków, to otrzyma rozgrzeszenie i stanie się człowiekiem wolnym. Stąd ludzie nie raz wychodzą bardzo szczęśliwi i mówią: dlaczego ja te bagaże dźwigałem tyle lat, teraz czuję się jak nowonarodzony, lekki” – mówi s. Siepak i dodaje, że nienawiść szatana do człowieka jest tak wielka, że zrobi wszystko, żeby człowiek nie doszedł do sakramentu pojednania.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Siostra Siepak zauważa, że grzech aborcji jest ogromnym problemem. Wspomina pewną karteczkę, która pojawiła się na grobie Siostry Faustyny jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. „Na tej karteczce pewna kobieta napisała, że pięćdziesiąt lat wcześniej dopuściła się aborcji. Spowiadała się z tego wiele razy i otrzymała rozgrzeszenie, ale świadomość, że zabiła była w niej tak mocna, że nie dawało jej to spokoju. Napisała do Siostry Faustyny prośbę, żeby jej w tym pomogła” – opowiada s. Siepak.

Reklama

Rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i łagiewnickiego Sanktuarium zwraca uwagę, że medyczne i psychologiczne skutki aborcji są znane i dobrze opisane, ale często zapomina się o konsekwencjach duchowych, o sumieniu, które wcześniej czy później odezwie się i będzie wyrzucać człowiekowi ten wielki grzech, choć w momencie popełniania go, człowiek nie miał nieraz tej świadomości, że zabija.

Siostra zauważa, że nawet osoby, które dopuściły się najcięższych zbrodni, ale żałują za swoje grzechy i ufają w Boże miłosierdzie doświadczają głębokiego pokoju. „To jest ten pokój, o którym mówi Jezus, którego świat dać nie może, a który On daje w sakramencie pojednania. Ale ta spowiedź musi być odprawiona z dopełnieniem wszystkich warunków, które są potrzebne do dobrej spowiedzi” – podkreśla s. Siepak.

2015-09-04 14:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gniezno: nawałnica uszkodziła klasztor sióstr karmelitanek

[ TEMATY ]

Gniezno

siostry

Archiwum Sióstr

Nawałnica, która przeszła w piątek przez Gniezno, nie oszczędziła też klasztoru sióstr karmelitanek bosych. Z części klasztoru zerwało dach. Zalanych zostało wiele cel, niedawno wykończona pustelnia i chór. Siostry proszą o pomoc.

„Choć doświadczyłyśmy «gwałtownej wichury rozwalającej góry i druzgoczącej skały» (1 Krl 19,11) – jak przystało na córki Proroka Eliasza – ufamy, że po niej przyjdzie Pan w «szmerze łagodnego powiewu», a to wszystko, przez co przechodzimy będzie modlitwą miłą Bogu” – piszą dzielnie siostry karmelitanki na swojej stronie internetowej, ale jest jasne, że własnymi siłami tak poważnych uszkodzeń nie naprawią.

CZYTAJ DALEJ

Ida Nowakowska: Chcę być jak moja Mama!

„Wychowywanie ciebie jest moją pasją” – mówiła mi moja mama. Choć nie rozumiałam do końca tych słów, wywoływały na mojej twarzy uśmiech. Czułam się potrzebna.

Od dziecka chodziliśmy z rodzicami do muzeów, na wernisaże i wieczory literackie, do kina i teatru. Nie wiem, kiedy to się wydarzyło, ale mama stała się moją najbliższą przyjaciółką. I tak zostało do dziś. Zawsze pomagała mi w spełnianiu marzeń, miała dla mnie czas i cierpliwość, motywowała, żebym wszystko próbowała zrobić sama. Pokonywanie trudności dawało mi poczucie, że jeśli podejmę jakieś wyzwanie, to na pewno mu podołam. Mama prowadziła mnie na wszystkie zajęcia, które sobie wymarzyłam. Nigdy na mnie nie krzyczała, nigdy mnie nie uderzyła. Starała się mnie wychować, pokazując konsekwencje błędnych zachowań. Nie okłamywałam mamy, bo mówiła, że ma do mnie zaufanie...

CZYTAJ DALEJ

Dzień Ponarski na Powązkach

2024-05-26 23:57

[ TEMATY ]

Dzień Ponarski

materiały prasowe

Polska kwatera w Ponarach

Polska kwatera w Ponarach

Dzisiaj - 27 maja - pod Pomnikiem Ponarskim na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędą się obchody Dnia Ponarskiego.

Udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. zastępca prezesa IPN, dr hab. Karol Polejowski, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Lech Parell, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, organizacji kombatanckich i harcerskich. Modlitwę poprowadzi ks. Tomasz Trzaska, kapelan posługujący w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL-u.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję