Reklama

Polska

Siostra Siepak: możliwość rozgrzeszania aborcji to wielkie miłosierdzie

– To jest wielkie miłosierdzie – tak o decyzji papieża Franciszka o możliwości rozgrzeszania aborcji przez wszystkich kapłanów w Roku Miłosierdzia mówi s. Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

[ TEMATY ]

siostry

Rok Miłosierdzia

ADOLF HYŁA, „JEZU UFAM TOBIE”(XX WIEK). SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W KRAKOWIE-ŁAGIEWNIKACH/GRAZ

Rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach zauważa, że wiele osób nie wie o tym, że z grzechu aborcji nie może rozgrzeszyć każdy kapłan, dlatego często odchodzą od konfesjonału bez rozgrzeszenia. Inaczej jest w np. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie spowiednicy – na mocy decyzji metropolity krakowskiego – mają taką władzę.

„Konfesjonały w Sanktuarium w Łagiewnikach są oblężone, bo wiadomo, że kto tutaj przyjdzie do spowiedzi, dopełni warunków, to otrzyma rozgrzeszenie i stanie się człowiekiem wolnym. Stąd ludzie nie raz wychodzą bardzo szczęśliwi i mówią: dlaczego ja te bagaże dźwigałem tyle lat, teraz czuję się jak nowonarodzony, lekki” – mówi s. Siepak i dodaje, że nienawiść szatana do człowieka jest tak wielka, że zrobi wszystko, żeby człowiek nie doszedł do sakramentu pojednania.

Siostra Siepak zauważa, że grzech aborcji jest ogromnym problemem. Wspomina pewną karteczkę, która pojawiła się na grobie Siostry Faustyny jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. „Na tej karteczce pewna kobieta napisała, że pięćdziesiąt lat wcześniej dopuściła się aborcji. Spowiadała się z tego wiele razy i otrzymała rozgrzeszenie, ale świadomość, że zabiła była w niej tak mocna, że nie dawało jej to spokoju. Napisała do Siostry Faustyny prośbę, żeby jej w tym pomogła” – opowiada s. Siepak.

Reklama

Rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i łagiewnickiego Sanktuarium zwraca uwagę, że medyczne i psychologiczne skutki aborcji są znane i dobrze opisane, ale często zapomina się o konsekwencjach duchowych, o sumieniu, które wcześniej czy później odezwie się i będzie wyrzucać człowiekowi ten wielki grzech, choć w momencie popełniania go, człowiek nie miał nieraz tej świadomości, że zabija.

Siostra zauważa, że nawet osoby, które dopuściły się najcięższych zbrodni, ale żałują za swoje grzechy i ufają w Boże miłosierdzie doświadczają głębokiego pokoju. „To jest ten pokój, o którym mówi Jezus, którego świat dać nie może, a który On daje w sakramencie pojednania. Ale ta spowiedź musi być odprawiona z dopełnieniem wszystkich warunków, które są potrzebne do dobrej spowiedzi” – podkreśla s. Siepak.

2015-09-04 14:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak przeżywamy Rok święty Miłosierdzia?

Niedziela przemyska 23/2016, str. 8

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

Archiwum autorki

Uczestnicy zeszłorocznych dni skupienia

Uczestnicy zeszłorocznych dni skupienia

Rok Święty Miłosierdzia jest dobrą okazją do umocnienia ducha miłosierdzia w każdym z nas. Zachęca nas do tego Ojciec Święty Franciszek w specjalnym orędziu skierowanym do wszystkich wiernych. Daje też wskazówki, jak przeżyć ten rok, aby jak najwięcej „zaczerpnąć ze źródeł Bożego Miłosierdzia”.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Hołd z kwiatów w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

2022-12-05 15:41

[ TEMATY ]

hołd kwiatów

niepokalane poczęcie NMP

Karol Porwich/Niedziela

Nawiązujący do tradycji rzymskiej hołd z kwiatów będzie w najbliższy czwartek głównym wydarzeniem uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. Przed stojącą na kilkumetrowej kolumnie figurą Matki Bożej po raz czternasty złożony zostanie bukiet białych róż.

Jasnogórski zwyczaj modlitwy i składania Matce Bożej hołdu z białych kwiatów został zapoczątkowany w 2009 r. i jest nawiązaniem do rzymskiej tradycji tzw. omaggio floreale, czyli obdarowywania Maryi kwiatami. Tradycyjnie metropolita częstochowski zostaje wyniesiony w górę w koszu drabiny strażackiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję