Reklama

Sport

I Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Maratonie

Podczas 16. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, który odbędzie się 11 października, po raz pierwszy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Maratonie. Do 1 października można jeszcze zgłaszać w nich swój udział. Organizatorem mistrzostw jest działająca przy poznańskim klasztorze ojców dominikanów ewangelizacyjna Wspólnota św. Jacka. Wydarzenie to objął patronatem krajowy duszpasterz sportowców, salezjanin ks. Edward Pleń.

[ TEMATY ]

maraton

Josiah Mackenzie / Foter.com / CC BY

Duchowni biegali już w poprzednich dwóch poznańskich maratonach w utworzonej dla nich drużynie ewangelizacyjnej, teraz jednak Wspólnota św. Jacka, postanowiła zmienić formułę na bardziej prestiżową. - W tej chwili mamy już prawie 30 zgłoszeń. Udział zadeklarowali nie tylko księża diecezjalni i klerycy, ale także zakonnicy, dwóch franciszkanów, dominikanów, chrystusowców, salezjanów i jeden pallotyn – mówi KAI Krzysztof Nowicki, koordynator mistrzostw.

16. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza rozpocznie się 11 października o godz. 9.00 na ul. Grunwaldzkiej (przy Międzynarodowych Targach Poznańskich), a zakończy na terenie samych Targów, oficjalnie kwadrans po trzeciej. Przed startem, około godz. 8.00, wszyscy duchowni spotkają się przed wejściem na MTP na wspólnej modlitwie.

Dzień wcześniej, 10 października o godz. 16.00 w kościele oo. dominikanów odprawiona zostanie Msza św. w intencji śp. Macieja Frankiewicza, byłego wiceprezydenta Poznania i uczestnika maratonów, oraz osób biorących udział w I Mistrzostwach Polski Księży i Kleryków w Maratonie.

Reklama

W ramach poznańskiego maratonu wystartuje również „Drużyna Jezusa” złożona z osób świeckich. - Inspiracją do jej zawiązania w 2013 r., jak i ewangelizacji podczas maratonów i półmaratonów, było bieganie ks. Adama Pawłowskiego, który cały czas wspiera nas zarówno duchowo, jak i swoimi pomysłami – tłumaczy Krzysztof Nowicki wyjaśniając, że członkowie „Drużyny Jezusa”, która formalnie wpisuje się w struktury Wspólnoty św. Jacka, na co dzień zaangażowani są w różne wspólnoty i ruchy kościelne.

Obecnie to już blisko 100 osób, które rozpoznać można po charakterystycznych koszulkach z napisem na plecach: „Chcę Ci powiedzieć, że Bóg jest i może dziś przemienić Twoje życie!”. - Już samo jej noszenie jest świadectwem naszej wiary. Ale bywa też początkiem wielu rozmów podczas rozgrzewek, na trasie czy po skończonych zawodach – zauważa Nowicki.

Pasjonaci biegania mogą zgłaszać swój udział w maratonie do 1 października na www.marathon.poznan.pl i jednocześnie zapisać się do jednej z klasyfikowanych drużyn, np. Drużyny Szpiku, policjantów, lekarzy czy Mistrzostw Księży i Kleryków. Ci ostatni proszeni są o zgłoszenie swojego udziału także pod adresem podanym na stronie organizatora mistrzostw: www.druzynajezusa.pl.

2015-09-22 17:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

80 sióstr zakonnych w maratonie w Chinach

[ TEMATY ]

sport

zakonnica

maraton

BOŻENA SZTAJNER

„Odwagi siostry, biegnijcie dla dzieł charytatywnych Kościoła”, taki okrzyk można było usłyszeć podczas Beijing International Marathon (Miedzynarodowego Maratonu w Pekinie), który odbył się 27 listopada. W Maratonie wzięło udział 80 sióstr zakonnych, które pobiegły , aby zwrócić uwagę na konieczność wspierania organizacji charytatywnych - informuje Agencja Fides.

CZYTAJ DALEJ

Sól, światło i miasto na górze – Co zrobić by życie było pełne smaku, nadziei i Boga?

2023-02-04 12:13

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN

V Niedziela zwykła, Rok A
5 lutego 2023
Ewangelia: Mt 5,13-16 Zobacz www.niezbednik.niedziela.pl

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Papież potępił kryminalizację homoseksualizmu

2023-02-05 18:27

"Nie wolno pozwolić na kryminalizację homoseksualizmu" - powiedział Ojciec Święty w trakcie wspólnej z arcybiskupem Canterbury, Justinem Welbym i moderatorem Prezbiteriańskiego Kościoła Szkocji pastorem Ianaem Greenshieldsem, konferencji prasowej podczas lotu powrotnego z Sudanu Południowego do Rzymu.

Bruce De Galzain z Radio France zauważył, że przed wyjazdem w podróż apostolską Ojciec Święty potępił kryminalizację homoseksualizmu, a w Sudanie Południowym i w Kongo nie jest on akceptowany przez rodziny. Wyznał, że w tym tygodniu spotkał się w Kinszasie z pięcioma homoseksualistami, z których każdy został odrzucony, a nawet wyrzucony z rodziny. Obarczyli za to odpowiedzialności religijność swoich rodziców. Niektórzy z nich są zabierani do księży egzorcystów, ponieważ ich rodziny uważają, że są opętani przez duchy nieczyste. W tym kontekście zapytał Ojca Świętego o papieskie przesłanie dla rodzin w Kongo i Sudanie Południowym, które nadal odrzucają swoje dzieci, a także dla księży i biskupów?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję