Reklama

Książki

Będzie nowa książka z kazaniami ks. prof. Michała Hellera

„Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie” - to tytuł drugiej książki, w której zebrano homilie ks. prof. Michała Hellera. Pierwsza publikacja „10.30 u Maksymiliana” ukazała się rok temu i spotkała się z dużym zainteresowaniem. Wydawnictwo Copernicus Center Press z Krakowa postanowiło wydać kolejne kazania światowej sławy naukowca. Ks. Heller, gdy tylko jest w rodzinnym mieście, odprawia Msze św. i głosi homilie w parafii św. Maksymiliana.

[ TEMATY ]

książka

Archiwum WSIiZ

W kolejnej publikacji wybitny filozof w krótkich tekstach opartych na Ewangelii prowadzi czytelnika przez prawdy najważniejsze – wiara, czas, sztuka życia – nie tylko pełniąc rolę przewodnika, lecz także dając mu pole do własnych rozważań i medytacji. Książka jest obszerniejsza od poprzedniej publikacji, ma 240 stron.

Msze św. w niedziele o godz. 10.30 w parafii św. Maksymiliana gromadzą nie tylko parafian, ale również mieszkańców Tarnowa i okolic, którzy specjalnie przyjeżdżają, by posłuchać ks. profesora. Tak jest od początku lat osiemdziesiątych – mówi proboszcz ks. Grzegorz Rzeźwicki.

Reklama

„Kazania ks. Hellera inspirują do przemyśleń. Mają oryginalny styl, są nasycone treścią i wpisują się w jego misję życiową, czyli łączenie wiary z nauką” - dodaje ks. Rzeźwicki.

Książka ma ukazać się w połowie października, a spotkanie z autorem zaplanowano w parafii św. Maksymiliana w Tarnowie 18 października po Mszy św. o 10.30.

„Nigdy nie odważyłem się wygłosić kazania bez przygotowania” – wyznał wybitnej sławy kosmolog ks. prof. Michał Heller, podczas ubiegłorocznej promocji pierwszej części homilii.

Reklama

Zdaniem ks. Hellera głoszenie kazań to wielka sztuka i jak to zawsze ma miejsce w uprawianiu sztuki należy nieustannie mierzyć coraz wyżej.

Ks. Michał Heller urodził się 12 marca 1936 r. w Tarnowie. Jest światowej sławy naukowcem, laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, pierwszym Polakiem uhonorowanym Nagrodą Templetona (2008), przyznawaną za budowanie mostów między religią a nauką. Z pieniędzy uzyskanych z nagrody założył w Krakowie Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, w którego ramach działa Copernicus Center Press.

2015-10-01 09:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Witajcie w Kosmosie

Pomysł na książkę narodził się na Uniwersytecie Princeton, którego władze postanowiły zachęcić studentów kierunków innych niż fizyka czy astronomia do poszerzenia swoich horyzontów. Interdyscyplinarne zajęcia prowadzone przez trzech astrofizyków: Neila deGrasse’a Tysona, Michaela A. Straussa oraz J. Richarda Gotta okazały się wielkim sukcesem, dlatego postanowiono je przelać na papier. Tak powstała książka „Witamy we wszechświecie. Podróż astrofizyczna”. To lektura niełatwa, ale – przy odrobinie wysiłku – wciągająca i przemawiająca do wyobraźni.

CZYTAJ DALEJ

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Wystawa poświęcona bł. kard. Wyszyńskiemu przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu

2021-09-18 09:33

ks. Łukasz Romańczuk

Wystawa przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie

Wystawa przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie

Przy kościele pw. św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie można zobaczyć wystawę "Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia"

Wystawę okolicznościową skomponowano, zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła –„gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Także obchodzącej niedawno 100 lecie niepodległości Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję