Reklama

Polska

Częstochowa: robocza wizytacja miejsc przed pielgrzymką papieża Franciszka

Przedstawiciele Katolickiej Agencji Informacyjnej, Polskiej Agencji Prasowej, TVP oraz Polskiego Radia jako instytucji odpowiedzialnych za organizację obsługi prasowej papieskiej pielgrzymki odbyli 14 października roboczą wizytację na Jasnej Górze. W spotkaniu w Domu Biskupów Częstochowskich wzięli udział również przedstawiciele Jasnej Góry oraz Referatu Środków Społecznej Przekazu Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, a także przedstawiciele BOR-u.

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jasna Góra

Ania i Artur Nowaccy / photo on flickr

Organizatorzy obsługi prasowej pielgrzymki spotkali się m. in. za abp Wacławem Depo metropolitą częstochowskim i przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.

Podczas spotkania w Domu Biskupów Częstochowskich abp Depo podkreślił, że „jeśli chodzi o pielgrzymkę papieża Franciszka wszyscy jesteśmy ludźmi niespokojnej nadziei”. – Prawdopodobnie papież Franciszek będzie na Jasnej Górze w sobotę 30 lipca 2016 r., ale oczywiście dokładny program wizyty i pielgrzymki papieża nie został jeszcze opublikowany. O dacie jego ogłoszenia zadecyduje Stolica Apostolska - zaznaczył abp Depo i dodał, że „być może papież Franciszek odprawi prywatną Mszę św. w kaplicy Matki Bożej i mamy nadzieję, że potem wyjdzie na szczyt na krótkie nabożeństwo albo przesłanie, by spotkać się z pielgrzymami”.

Organizacją obsługi prasowej wizyty Ojca Świętego w Polsce zajmie się Katolicka Agencja Informacyjna wraz z Polską Agencją Prasową. KAI odpowiada za proces akredytacji, dystrybucję papieskich tekstów oraz za obsługę dziennikarzy akredytowanych przez Stolicę Apostolską. PAP wyposaży centra prasowe dla dziennikarzy.

2015-10-14 14:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: miejsce modlitwy, ale i bezcenny pomnik historii

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Jasna Góra ze swym sercem, którym jest Kaplica Matki Bożej, to przede wszystkim miejsce modlitwy, ale nie tylko. To również bezcenny pomnik historii, ważny obiekt narodowej pamięci, pełny zabytków i wspaniałych dzieł sztuki. Pomocą w zwiedzaniu służy Jasnogórskie Centrum Informacji.

- Warto poznać historię i doświadczenia pielgrzymów na przestrzeni wieków, bo to mówi nam o tym, jak ważna jest Matka Boża dla naszego narodu i wszystkich, którzy tu przybywali - zauważa urszulanka, s. Faustyna, jasnogórski przewodnik. Podkreśla, że zwiedzając muzea i zgromadzone w nich obiekty możemy doświadczyć, jak bardzo historia naszego narodu jest związana z Jasnogórską Maryją, a to umacnia nas w wierze i pozwala pokonywać trudności.

CZYTAJ DALEJ

Sudan Południowy: młodzi idą pieszo do stolicy na spotkanie z papieżem

2023-01-27 16:35

[ TEMATY ]

spotkanie

Sudan Południowy

papież Franciszek

PAP/VATICAN MEDIA HANDOUT

Po raz pierwszy papież przyjeżdża (…) do tego tak młodego kraju, który doświadczył ciężkich, wewnętrznych konfliktów już w pierwszych latach istnienia” – zauważył ordynariusz diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Bp Christian Carlassare podkreślił znaczenie nadchodzącej wizyty Franciszka, która będzie miała charakter ekumeniczny, nastawiony na głoszenie pokoju. Przykładem tego mogą być młodzi, którzy pieszo zmierzają do Dżuby na spotkanie z Ojcem Świętym.

Specjalna pielgrzymka diecezji Rumbek wyruszyła w tych dniach, aby dotrzeć do stolicy Sudanu Południowego w odpowiednim czasie. Wsparli ją również miejscowi anglikanie oraz lokalne władze.

CZYTAJ DALEJ

Bosco Talent

2023-01-28 09:18

Zespół Szkół Salezjańskich "Don Bosco"

Salezjański zespół perkusyjny Drumline wzbudza zawsze wiele emocji i radości.

Salezjański zespół perkusyjny Drumline wzbudza zawsze wiele emocji i radości.

Swojego patrona św. Jana Bosco uczcił Zespół Szkół Salzejańskich „Don Bosco” we Wrocławiu.

31 stycznia obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Jana Bosco, ale już w ten piątek Salez świętował dzień patrona szkoły. Ks. Bosco został wyróżniono w czasie Eucharystii, akademii czy też Bosco Talen. To właśnie święty z Turynu, człowiek wielu talentów i wielkiej miłości do młodych, inspiruje i motywuje wszystkich ludzi związanych ze szkołami salezjańskim po dzień dzisiejszy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję