Reklama

Wiadomości

„Wprost” odwołuje oszczerstwa przeciw Grzegorzowi Biereckiemu ze SKOK-ów

[ TEMATY ]

SKOK

materiały SKOK

„Wprost” odwołuje oszczerstwa przeciw Grzegorzowi Biereckiemu” ze SKOK-ów

Oświadczenie

"Agencja Wydawniczo-Reklamowa „WPROST” Sp. z o.o. przeprasza Pana senatora Grzegorza Biereckiego , Pana prof. dr. hab. Adama Jedlińskiego oraz Pana Jarosława Biereckiego za to, że w Tygodniku „Wprost” nr 11/2015 zostały rozpowszechnione nieprawdziwe zarzuty i nieuprawnione sugestie godzące w ich dobre imię, które naraziły ich na utratę zaufania.

Reklama

Oświadczamy, że zawarte w tygodniku „Wprost” nr 11/2015 zarzuty i sugestie, sformułowane na podstawie pisma przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 3 marca 2015 r., iż likwidacja Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych była aferą, a Pan Grzegorz Bierecki, Pan Adam Jedliński oraz Pan Jarosław Bierecki dopuścili się przywłaszczenia środków pieniężnych, są nieuprawnione.

Agencja Wydawniczo-Reklamowa „Wprost” Sp. z o.o."
* * *

Oto tekst zamieszczony w tygodniku „Wprost” nr 42 z 12-18 października 2015 r. Zapewne jesteśmy zdziwieni, że taka nota ukazuje się w tym znanym czasopiśmie. Po oszczerczych artykułach, którym tygodnik „Wprost” dał początek, zawrzało w całej Polsce o aferze SKOK-ów. Podczas kampanii prezydenckiej Bronisław Komorowski oczerniał p. Grzegorza Biereckiego wykorzystywał te zarzuty przeciwko swojemu kontrkandydatowi z PiS-u, a premier Ewa Kopacz utyskiwała na temat rzekomych afer SKOK-ów i p. Biereckiego.

Reklama

Dzisiaj widzimy, jak media mogą kłamać. Pamiętajmy, słowa mogą zabić niewinnego człowieka. Przecież to była ogromna fala oszczerstw, wygłaszanych przez media! Z takimi kłamstwami mamy do czynienia na co dzień. Tak łatwo można z człowieka uczynić złodzieja, bandytę i przestępcę. Tak potraktowały media p. Biereckiego i inne osoby oraz Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe. Tym formacjom spółdzielczym przypisywano samo zło. Sam odbierałem nieraz nawet telefony, w których stawiano mi zarzut, że p. Bierecki wyprowadza ogromne pieniądze z Polski, a „Niedziela” korzysta z jego funduszy. Taką urabiano SKOK-om opinię. Wydaje się, że m.in. dlatego, iż SKOK-i wyrosły z miłości chrześcijańskiej i wciąż są blisko Kościoła.

Dlatego przeżywamy ogromną satysfakcję, że polski sąd uznał rację z powództwa Grzegorza Biereckiego, prof. Adama Jedlińskiego oraz Jarosława Biereckiego i zarzuty przedstawione przez autorkę artykułu w tygodniku „Wprost” o rzekomych nadużyciach w SKOK-ach ocenił jako bezpodstawne i kłamliwe. To nasz prawie osobisty triumf, bo nigdy nie zwątpiliśmy w uczciwość pana prezesa Biereckiego i SKOK-ów. „Prawda was wyzwoli” - mówił Chrystus. Ta prawda ma dla nas dzisiaj rzeczywiście moc wyzwalającą, jest bardzo ważna i budzi naszą radość.

2015-10-15 10:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konferencja SKOK pod hasłem „Ku niezależności finansowej”

Mimo zmiany otoczenia prawnego SKOK-ów w sposób, który dla każdej instytucji nie byłby łatwy, wyniki Kas poprawiają się, spółdzielcze kasy mają się coraz lepiej i tak, jak w 101 krajach na świecie służą społeczeństwu, a przede wszystkim są realną alternatywą wobec instytucji komercyjnych.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: trwa 37. pielgrzymka małżeństw i rodzin

2021-09-26 12:42

[ TEMATY ]

Jasna Góra

rodzina

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem: „Pójdźcie do Józefa” na Jasnej Górze trwa 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Stanowi centralne w Polsce obchody Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris laetitia. Jest okazją do podkreślenia niezastąpionej roli rodziny oraz znaczenia więzi wspólnotowych między rodzinami. Centralnym jej punktem będzie Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego.

Dzisiejszy dzień od godz. 9.00 rozpoczęło spotkanie w Sali o. Kordeckiego. W jego ramach zaplanowano m.in. konferencję Moniki i Marcina Gomułków – o małżeńskich potrzebach; o Roku Rodziny mówić będzie ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP; temat wsparcia dla rodzin w specjalistycznych poradniach rodzinnych podejmie ks. Paweł Landwójtowicz, wykładowca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego.

CZYTAJ DALEJ

Papież w orędziu do młodzieży: w imię Chrystusa mówię ci: powstań i świadcz!

2021-09-27 12:13

[ TEMATY ]

młodzież

papież Franciszek

Vatican Media

Nie możesz pozostać na ziemi „użalając się nad sobą”, czeka na ciebie misja! Także ty możesz być świadkiem dzieł, które Jezus zaczął w tobie wypełniać. Dlatego w imię Chrystusa, mówię ci: Powstań i świadcz - wzywa papież Franciszek w orędziu na XXXVI Światowy Dzień Młodzieży.

Po raz pierwszy będzie on obchodzony w diecezjach na całym świecie nie w Niedzielę Palmową, a w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (21 listopada 2021), tym razem pod hasłem: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26, 16).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję