Reklama

Polska

Prymas Polski: udział w wyborach wyrazem naszej odpowiedzialności za Polskę

„Wybory to nie tylko nasz obowiązek i nasze prawo, to szansa dla każdego z nas, obywateli, do podjęcia konkretnej odpowiedzialności za Polskę” – powiedział Prymas Polski dziennikarzom po oddaniu głosu w odbywających się dziś wyborach parlamentarnych.

[ TEMATY ]

wybory

MONIKA RYBCZYŃSKA/BP KEP

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Abp Wojciech Polak głosował po 9.00 rano w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 8 w Gnieźnie. Pytany przez dziennikarzy o znaczenie i wagę wyborów do parlamentu przyznał, że to wybory „naszej decyzji i naszej odpowiedzialności za Polskę”.

„To nie tylko nasz obowiązek, ale i nasze prawo do tego, abyśmy w demokratycznym państwie nasz głos potrafili wyrazić. To szansa dla każdego z nas, obywateli, do podjęcia konkretnej odpowiedzialności za Polskę” – mówił, ubolewając, że z tego prawa i szansy korzysta zaledwie połowa Polaków.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pytany czego spodziewa się po przyszłych parlamentarzystach stwierdził, że przede wszystkim pracy i miłości do Ojczyzny i do każdego człowieka w tej Ojczyźnie.

„Spodziewam się pracy dla dobra wspólnego, bo po to są te wybory, abyśmy razem tworzyli dobro wspólne na różnych polach, które dziś są tak istotne i ważne, od służby zdrowia począwszy, przez edukacje, po nasze miejsce w Europie i świecie. Wszystko to będzie istotnym przedmiotem pracy nowego Parlamentu i nowego rządu, dlatego ta odpowiedzialność powinna być głęboka i szczera” – zaznaczył Prymas Polski.

2015-10-25 10:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyborcze obietnice

W trakcie kampanii PiS bardzo często przypomina swoje dotychczasowe osiągnięcia, a także składa nowe obietnice wyborcze. Koalicja Obywatelska nie chce wracać do czasów swoich rządów i zasypuje wyborców setką propozycji, z których spora część dotyczy rozliczenia rządów PiS.

Punktem zwrotnym trwającej kampanii wyborczej do parlamentu były konwencje programowe dwóch największych sił na politycznej scenie w Polsce. Wtedy Prawo i Sprawiedliwość opublikowało swój 300-stronicowy program wyborczy, a Koalicja Obywatelska – punkty programowe, czyli 100 obietnic. Przy czym PiS na 110 stronach chwali się swoimi osiągnięciami społecznymi, gospodarczymi i fiskalnymi dwóch kadencji rządów, a Platforma... niczym się nie chwali.

CZYTAJ DALEJ

Maryja - Matka Kościoła

2024-06-12 11:35

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

Lubuska Oaza

Unia Kapłanów Chrystusa Sługi

Trzebiel

ks. Andrzej Hładki

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu

W parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Trzebielu 10 czerwca odbyło się kolejne spotkanie Unii Kapłanów Chrystusa Sługi.

Tym razem tematem przewodnim była Maryja - Matka Kościoła. Rozważano tekst homilii ks. Franciszka Blachnickiego z roku 1980. Księża dzielili się swoim spojrzeniem na duchowość maryjną. Zastanawiali się też nad tym, jak wzór Bożej Rodzicielki realizowany jest w ich kapłańskiej posłudze.

CZYTAJ DALEJ

Biskup Polowy: Niech ofiara z życia Mateusza mobilizuje do wiernej i wytrwałej służby

2024-06-12 14:42

[ TEMATY ]

żołnierz

PAP/Albert Zawada

- Niech ofiara z życia Mateusza nie demobilizuje, ale mobilizuje Was do wiernej i wytrwalej służby na rzecz bezpieczeństwa i pokoju, wolności i suwerenności naszej Ojczyzny i naszych granic- mówił bp Wiesław Lechowicz w homilii podczas Mszy św. pogrzebowej za śp. sierż. Mateusza Sitka. W kościele pw. św. Anny w miejscowości Nowy Lubiel (woj. mazowieckie) odbyły się uroczystości pogrzebowe żołnierza zmarłego w wyniku ataku jednego z migrantów na granicy polsko-białoruskiej.

Publikujemy całość kazania:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję