Reklama

XV Włocławska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

Pod hasłem Różaniec - drogą poznania Chrystusa 305 pielgrzymów z Włocławka wyruszyło 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, do tronu Matki Bożej Częstochowskiej w ramach XV Włocławskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Wkrótce dołączyło do nich ponad 60 pielgrzymów z Brześcia Kujawskiego, Lubrańca i Izbicy Kujawskiej.
Pielgrzymi wyszli z Włocławka rano, po Mszy św. koncelebrowanej w katedrze, której przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering. W koncelebrze byli biskup senior Bronisław Dembowski oraz kapłani uczestniczący w pielgrzymce wraz z jej kierownikiem - ks. Krzysztofem Kacałą. Pasterz diecezji, zwracając się do pielgrzymów, prosił ich, by ofiarowali swe modlitwy i wysiłek w intencji Ojca Świętego, świętości kapłanów i wrażliwości duchowej młodzieży, aby godnie niosła depozyt wiary w trzecie tysiąclecie.
Wśród pielgrzymów dominuje młodzież, także akademicka, dla której jest to okazja do nawiązania głębszego kontaktu z Bogiem i sprawdzian umiejętności znoszenia wspólnie z bliźnimi trudów wędrówki. Szczególną grupę pątniczą tworzą niepełnosprawni, którymi od wielu lat opiekują się wolontariusze. W tym roku na Jasną Górę wyruszyło 11 osób na wózkach inwalidzkich. Nie obawiają się trudów. Dziękują Bogu i Matce Bożej za każdy dzień życia.
Wśród idących był prezydent Włocławka Władysław Skrzypek oraz jeden z radnych miejskich, a także 13 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.
Pielgrzymi z Włocławka przybyli do Częstochowy 13 sierpnia. Na Jasną Górę weszli razem z uczestnikami pielgrzymek pieszych z Konina i Turku. W czasie rekolekcji w drodze spotkali się z Chrystusem, odbywali z Nim rozmowę o własnym życiu. Modlili się w intencjach, o których wspominał przed pielgrzymką bp W. Mering, nie zapomnieli także o chorych, bezrobotnych, biednych, odrzuconych i o nas, którzy z najróżniejszych powodów w pielgrzymce nie uczestniczyliśmy. Niech im dobry Bóg to wynagrodzi!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niedzielski: Nie szczepisz się? Szef będzie mógł cię przesunąć

2021-07-30 07:24

[ TEMATY ]

szczepienia

fot. Adam Guz/KPRM)

Adam Niedzielski o nowych obostrzeniach

Adam Niedzielski o nowych obostrzeniach

Myślimy o projekcie zakładającym, że firmy, które wykażą zaszczepionych pracowników, zwłaszcza mających kontakt z klientami, nie będą miały obostrzeń - mówi dzisiejszemu dziennikowi szef MZ Adam Niedzielski. Dopytywany o kwestię przesunięcia niezaszczepionego pracownika na inne stanowisko, ocenił, że miałoby to rację bytu.

Minister zdrowia był proszony przez dziennik o ocenę pomysłu, by tylko zaszczepieni przeciw Covid-19 dostawali świadczenie 500 plus.

CZYTAJ DALEJ

Nuncjusz apostolski w USA: Eucharystia i spowiedź są nierozerwalne

2021-07-30 17:11

[ TEMATY ]

USA

Eucharystia

Nuncjusz Apostolski

Vatican News

W Stanach Zjednoczonych trwa dyskusja nt. przystępowania do Komunii św. osób sprawujących publiczne urzędy. W ramach panelu „Komunia, katolicy a życie publiczne”, nuncjusz apostolski w tym kraju, abp Christophere Pierre, wypowiedział się na temat konieczności nieodłącznego traktowania w dyskusji sakramentów Eucharystii oraz pokuty i pojednania.

Jak zaznaczył, celem opracowania dokumentu powinna być troska o zbawienie dusz. „Punktem wyjścia nie może być zawstydzanie słabych, ale proponowanie Tego, który może nas umocnić do pokonania naszych słabości, zwłaszcza poprzez sakramenty pojednania i Eucharystii” – powiedział abp Pierre. Podkreślił, że należy dołożyć wszelkich starań, by uniknąć ideologicznej wojny.

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Górale dotarli po raz 40 przed Czarną Madonną

2021-07-31 16:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

górale

Pielgrzymka 2021

Karol Porwich/Niedziela

Po 9 wędrówki, w czasie których pokonali blisko 240 km górale w czterech grupach przybyli przed Czarną Madonną. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył na Wałach Jasnogórskich uroczystej Mszy św. z udziałem pątników 40. Pieszej Góralskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. - Tutaj, przed Matką Boską Częstochowską znajduje się fundament wolności, którą nie można wzgardzić - mówił metropolita krakowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję