Reklama

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie
Sekcja św. Jana Chrzciciela

Studium Teologii we Włocławku

ul. Wojska Polskiego 2 A,
87-800 Włocławek
tel./fax (0-54) 231-22-80

Studium Teologii we Włocławku ogłasza nabór studentów na I rok zaocznych studiów magisterskich z zakresu teologii. Studia trwają 6 lat. W trakcie nauki studenci mogą wybrać specjalizację studiów: katechetyczną lub rodziny.
Absolwenci studiów uzyskują stopień magistra teologii.
Kandydaci powinni do 21 września 2003 r. złożyć następujące dokumenty: podanie do Dyrektora Studium Teologii we Włocławku z prośbą o przyjęcie na I rok studiów z uzasadnieniem tej prośby, wypełnioną ankietę (druk dostępny w sekretariacie uczelni), świadectwo maturalne w oryginale (lub dyplom ukończenia studiów wyższych), kserokopię świadectwa maturalnego, świadectwo nauki religii ze szkoły średniej lub stopień na świadectwie maturalnym, świadectwo moralności od Księdza Proboszcza, świadectwo zdrowia, kserokopię dowodu osobistego, cztery fotografie, opłatę wpisową w wysokości 100 zł (opłatę uiszcza się w sekretariacie uczelni).
Warunkiem przyjęcia jest pozytywne złożenie egzaminu wstępnego z zakresu katechizacji w szkole średniej. Egzamin odbędzie się 22 września 2003 r. o godz. 10.00 w gmachu Studium Teologii przy ul. Wojska Polskiego 2A we Włocławku.
Egzamin dotyczy wiadomości z religii i z Pisma Świętego (zakres katechizacji szkoły średniej).
Jako pomoc w przygotowaniu się do egzaminu mogą służyć następujące pozycje:
- ks. J. Kudasiewicz, Biblia - historia - nauka, Kraków 1986;
- ks. A. Zuberbier, Czy wiem, w co wierzę?, Katowice 1993;
- red. M. Rusecki, Być chrześcijaninem dziś. Teologia dla szkół średnich, Lublin;
- Katechizm Kościoła Katolickiego, Poznań 1994.

Sekretariat uczelni czynny jest w następujących godzinach: poniedziałek - 9.00-17.00; wtorek-piątek - 9.00-13.00 oraz sobota - 9.00-16.30. Dodatkowych informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu: 231-22-80.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal olimpijski

2021-07-31 14:43

[ TEMATY ]

lekkoatletyka

Tokio 2020

PAP/Leszek Szymański

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.

Polacy biegli w finale w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Ich czas jest rekordem Starego Kontynentu, a także rekordem olimpijskim.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Górale dotarli po raz 40 przed Czarną Madonną

2021-07-31 16:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

górale

Pielgrzymka 2021

Karol Porwich/Niedziela

Po 9 wędrówki, w czasie których pokonali blisko 240 km górale w czterech grupach przybyli przed Czarną Madonną. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył na Wałach Jasnogórskich uroczystej Mszy św. z udziałem pątników 40. Pieszej Góralskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. - Tutaj, przed Matką Boską Częstochowską znajduje się fundament wolności, którą nie można wzgardzić - mówił metropolita krakowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję