Reklama

Niedziela Świdnicka

Drugi egzorcysta diecezji świdnickiej

[ TEMATY ]

egzorcysta

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Decyzją biskupa świdnickiego Ignacego Deca 44-leyni ks. mgr lic. Wojciech Drab został mianowany 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP drugim egzorcystą Diecezji Świdnickiej. Obecnie funkcję egzorcysty w Diecezji Świdnickiej pełni ks. dr Stanisław Przerada, który równocześnie pełni funkcję Penitencjarza katedralnego.

„Jedynym Panem i Zbawicielem człowieka jest Jezus Chrystus, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie wyzwolił ostatecznie człowieka spod władzy Zła. Szatan jednak próbuje zawładnąć ludzkim życiem i Kościół zna przypadki opętania, które wyraźnie odróżnia od zwykłych dolegliwości psychicznych. Przyjmując od Chrystusa władzę i obowiązek wypowiadania egzorcyzmów Kościół w ten sposób strzeże osoby i przedmioty od napaści Złego i uwalnia od jego panowania” (por. KKK 1673) – napisał w dekrecie mianującym biskup świdnicki, dodając: Swoją posługę winien Ksiądz spełniać ściśle w jedności z Kościołem i Biskupem, zawsze po dokładnym rozeznaniu poszczególnych przypadków, z odniesieniem do kan. 1172 §2 KPK.

Reklama

„Po zasięgnięciu opinii kapłanów i wiernych naszej diecezji powołałem kolejnego kapłana na funkcję diecezjalnego egzorcysty, gdyż widzę ogromną potrzebę, aby otoczyć duchową opieką wiernych, którzy licznie gromadzą się na spotkaniach z obecnym księdzem, który tę funkcję pełni w naszej diecezji” – tłumaczył bp Dec, wręczając dekret w katedrze świdnickiej.

„Wiem, jak bardzo jest to odpowiedzialna funkcja, którą powierzył mi biskup. Dziękuję za zaufanie. Widzę w tym, szczególną opiekę Matki Bożej, gdyż w Jej uroczystość otrzymałem dekret posyłający mnie do bycia diecezjalnym egzorcystą. Spoglądając na moją drogę ku kapłaństwu, wspominam dzisiaj dzień, kiedy to 26 sierpnia, zostałem przyjęty do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, gdzie dane mi było studiować. Będą pamiętał, te szczególne daty w moim kapłańskim życiu” – mówił po otrzymaniu dekretu z rąk biskupa ks. Wojciech Drab.

Ks. Wojciech Drab swoją posługą egzorcysty, obejmie część południową diecezji świdnickie tzn. dekanaty: Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Kamieniec Ząbkowicki, Kudowa-Zdrój, Międzylesie, Polanica-Zdrój.

2015-12-08 19:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy jest dużo pracy dla egzorcysty w Polsce?

- Niektórzy szukają mocy, posiadania władzy, przez to wpływania na rzeczywistość, niektórzy szukają doświadczenia mistycznego i jest to często fałszywe i prowadzi do zniewolenia, praktyki medytacji niechrześcijańskich. Radość przede wszystkim płynie od Pana Boga. Chrystus zwycięża wszystko, a diabeł to istota smutna. On nie lubi jak się ktoś cieszy - mówił o. Przemysław Śliwiński CP, egzorcysta diecezji warszawsko - praskiej

- Kościół to nie tylko samo miejsce, świątynia, czy sanktuarium św. Gabriela, ale jest również taki zamiar, żeby to było takie centrum dla młodych, gdzie każdy młody będzie mógł otrzymać pomoc. Zaczynamy to już kreować przez różne zajęcia i warsztaty - dodawał

CZYTAJ DALEJ

Franek - nauczyciel miłości

Przed narodzinami naszego synka byliśmy daleko od Boga, a nasza wiara polegała na chodzeniu do kościoła dwa razy w roku: ze święconką na Wielkanoc i ewentualnie w Boże Narodzenie, jeśli się nam chciało. Dążyliśmy do życia łatwego i przyjemnego, ale wkrótce to nasze egoistyczne postępowanie miało się diametralnie zmienić...

Krótko po naszym ślubie moja żona Olga zaszła w ciążę. Po dwóch wcześniejszych poronieniach (pierwsze w 4. i drugie w 10. tygodniu ciąży) byliśmy pełni nadziei, że tym razem wszystko będzie dobrze. Nasza radość nie trwała jednak długo. Na pierwszym szczegółowym badaniu USG w 20. tygodniu ciąży, które zostało wykonane w Szpitalu Uniwersyteckim w Londynie, po raz pierwszy dowiedzieliśmy się, że są „nieprawidłowości”, i dostaliśmy skierowanie na jeszcze bardziej szczegółowe badanie. Wykazało ono, że nasze dziecko ma stopy końsko-szpotawe, jedną nerkę, która na dodatek była bardzo mała, oraz nieprawidłowości w strukturze mózgu. Okazało się również, że nasz synek ma bardzo rzadki problem genetyczny – niezbalansowaną translokację chromosomów 9 i 11 (na 9 brakuje genów, a na 11 jest ich za dużo). Zasmucona pani genetyk wymieniła nam wszystkie wady, które może mieć nasze dziecko: znaczne opóźnienie w rozwoju, rozszczepienie wargi i podniebienia, brak odbytu, męskie i żeńskie narządy płciowe, problemy z mózgiem oraz wiele innych. Na koniec poinformowała nas, że nadal możemy zakończyć ciążę, jeśli chcemy, mimo że był to już 24. tydzień. Przypadek naszego synka kwalifikował go do legalnego zabicia go aż do końca ciąży. Zdruzgotani takimi informacjami udaliśmy się do prof. Kyprosa Nicolaidesa – to światowej sławy lekarz, który wynalazł wiele metod ratowania dzieci w okresie prenatalnym. Niestety, on również potwierdził to wszystko, co wcześniej już usłyszeliśmy, i dodatkowo powiedział nam, że gdyby to było jego dziecko, to by je usunął. Nigdy nie zapomnę nocy po tamtym dniu – smutku, żalu, czarnych myśli i wylanych łez...

CZYTAJ DALEJ

Dramat mieszkańców wyspy La Palma po wybuchu wulkanu

2021-09-22 17:26

[ TEMATY ]

pomoc

Hiszpania

wulkan

Vatican News

wulkan La Palma

wulkan La Palma

Trudna sytuacja panuje na wyspie La Palma. Erupcja wulkanu zmusiła do ewakuacji ponad 6 tys. osób, a spływająca lawa zniszczyła już blisko dwieście budynków mieszkalnych.

„Boimy się o ludzi, którzy stracili bliskich i dobytek całego życia. Oddajemy się w ręce Boga” – powiedział ks. Domingo Guerra, 79-letni proboszcz w El Paso, gdzie znajduje się wulkan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję