Reklama

Wiadomości

Polscy lekarze w Norwegii zmuszani do udziału w aborcji

[ TEMATY ]

aborcja

lekarz

Life Mental Health / Foter / CC BY

Polscy lekarze podejmujący pracę w Norwegii są zmuszani do udziału w aborcji - alarmuje „Nasz Dziennik”.

W czasie ostatnich kilku lat władze Norwegii coraz mocniej zwalczają prawo lekarzy do sprzeciwu sumienia. Jeśli lekarz chce pracować i mieć pacjentów musi wystawia między innymi skierowania na aborcję.

Reklama

W Norwegii wiele kobiet i młodych dziewczyn bardzo chętnie korzysta z prawa do przerywania ciąży. W tym kraju każdego roku uśmiercanych jest około 14 tysięcy dzieci.

Według prawa aborcja jest legalna do 12. tygodnia życia dziecka, w pewnych sytuacjach do 18., a nawet 23. tygodnia — informuje „Nasz Dziennik”.

Liberalne prawo w fatalnej sytuacji stawia lekarzy rodzinnych. To właśnie oni w tamtejszym systemie ochrony zdrowia sprawują opiekę nad matką i dzieckiem w czasie ciąży. Również lekarz rodzinny zajmuje się kobietą jeśli chce ona poddać się procedurze in vitro. Jeszcze w ubiegłym roku lekarz zawierający umowę o pracę, mógł składać zastrzeżenie dotyczące jego stosunku do przerywania ciąży. Kobieta, która chciała otrzymać skierowanie na aborcję była kierowana bezpośrednio do lekarza, które bez problemu je wystawiał, ci którzy nie chcieli tego robić, nie musieli.

Reklama

W czasie ostatniego roku lekarze, którzy mieli podpisane tzw. zastrzeżenia padli ofiarą nagonki mediów i feministek. Ci, którzy nie poddali się naciskiem zmuszeni byli zmienić specjalizację, lub nawet odejść z pracy.

Wszyscy przeżyli poniżenie, musieli porzucić swoje gabinety, przekreślić lata specjalizacji w medycynie rodzinnej i zacząć od początku —mówiła w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr Katarzyna Dębicka.

Norwescy politycy mówi nawet, że: prawo kobiet do aborcji jest najważniejsze i ono nie będzie naruszone.

Lekarze w Norwegii obawiają się, że wkrótce do obowiązkowych świadczeń medycznych obok aborcji należeć będzie także eutanazja.

2015-12-10 09:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obrońcy życia krytykują proaborcyjną kampanię Amnesty International

[ TEMATY ]

aborcja

drsuparna/Foter/CC BY-SA

Organizacja Amnesty International, powołana po to, by bronić więźniów politycznych oraz praw człowieka i ludzkiej godności, kolejny raz opowiada się za nieograniczonym dostępem do aborcji. Rozpoczęta właśnie nowa kampania „My Body My Rights” (Moje ciało, moje prawa) wymierzona jest w świętość życia i ma za zadanie walczyć z brakiem dostępu do tzw. praw seksualnych i reprodukcyjnych. Pod tymi terminami działacze Amnesty rozumieją niczym nieograniczone prawo do aborcji, antykoncepcję oraz swobodne realizowanie koncepcji wymierzonych w rodzinę i małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Francuska batalia przeciwko transpłciowej indoktrynacji dzieci

2021-09-23 15:16

[ TEMATY ]

gender

Magdalena Pijewska

Francuscy lekarze, sędziowie, adwokaci, intelektualiści, nauczyciele i rodzice wystosowali apel zdecydowanie sprzeciwiający się transpłciowej indoktrynacji dzieci. Piszą w nim o „kradzieży dzieciństwa” i „robieniu towaru z ciała” nieletnich coraz częściej indoktrynowanych do zmiany płci. Mediom zarzucają, że świadomie promują ideologię gender, mimo iż znane są jej zgubne skutki.

„Nie możemy dłużej milczeć, wobec tego, co uważamy za poważne wypaczenie w imię emancypacji «dziecka transpłciowego» (które twierdzi, że nie urodziło się we «właściwym ciele»). Radykalne dyskursy legitymizują żądania zmiany płci na podstawie zwykłej percepcji, przedstawianej jako prawda. Ale dzieje się to za cenę dożywotniego leczenia, a nawet zabiegów chirurgicznych (usunięcie piersi lub jąder) na ciałach dzieci i młodzieży” – piszą sygnatariusze apelu. Wskazują, że ideologiczna indoktrynacja, której współwinne są też media, przyczynia się do gwałtownego wzrostu liczby dzieci i nastolatków pragnących zmienić płeć. Jako przykład podają region Ile-de-France, gdzie dekadę temu takich próśb było dziesięć rocznie, a obecnie jest dziesięć miesięcznie. Wskazują, że takie dzieci stają się ofiarami na całe życie: stają się dożywotnimi niewolnikami środków hormonalnych sprzedawanych przez firmy farmaceutyczne oraz kolejnych operacji w pogoni za chimerycznym marzeniem o wymarzonym ciele.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent RP spotkał się z ocalałym z Holokaustu Edwardem Mosbergiem

2021-09-23 19:09

[ TEMATY ]

prezydent

Andrzej Duda

Holokaust

PAP

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z ocalałym z Holocaustu Edwardem Mosbergiem w Nowym Jorku

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z ocalałym z Holocaustu Edwardem Mosbergiem w Nowym Jorku

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się w Nowym Jorku z ocalałym z Holokaustu Edwardem Mosbergiem. To jeden z punktów podróży prezydenta związanej z 76. sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Urodzony w Krakowie Mosberg był więźniem niemieckich obozów koncentracyjnych w Płaszowie i Mauthausen. W momencie wybuchu II wojny światowej miał 13 lat. Większość jego najbliższych została zgładzona w Holokauście. W 1951 r. wraz z narzeczoną przybył do Nowego Jorku; obecnie mieszka w New Jersey. Jego imię nosi odznaczenie, przyznawane przez Fundację From The Depths, za ratowanie Żydów podczas II wojny światowej. Edward Mosberg został odznaczony przez tę fundację za "budowanie dialogu w duchu pamięci o Holocauście".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję