Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Bramy Miłosierdzia w diecezji zamojsko-lubaczowskiej

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

pl.wikipedia.org

Stosownie do postanowień Papieża, kierując się pragnieniem duchowego dobra wszystkich diecezjan, dla którychMiłosierdzie Boże ma się stawać coraz bardziej drogą łączącą Boga z człowiekiem i otwierać serca na nadzieję, że będziemy kochani na zawsze, pomimo ograniczenia, jakim jest nasz grzech (por. Misericordiae Vultus 1-2), niniejszym ustanawiam następujące kościoły i kaplice szpitalne oraz klasztorne w naszej diecezji jako „miejsca jubileuszowe”, w których, oprócz Kościoła Katedralnego pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu i Kościoła Konkatedralnego pw. Św. Stanisława BM w Lubaczowie, przez wszystkie dni Roku Miłosierdzia, wierni będą mogli zyskiwać odpusty:

Reklama

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Zamościu
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Gozdowie
Bazylika Mniejsza w Radecznicy
Kościół pw. MB Królowej Polski w Zamościu
Kościół pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu
Kościół pw. Św. Brata Alberta w Zamościu
Kościół pw. Świętego Krzyża w Zamościu
Kościół pw. Św. Michała Archanioła w Zamościu
Kościół pw. Zwiastowania NMP w Zamościu
Kościół pw. Św. Katarzyny w Zamościu
Kościół pw. Św. Mikołaja w Zamościu
Kościół pw. Św. Karola Boromeusza w Lubaczowie
Kościół pw. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie
Kościół pw. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim
Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim
Kościół pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju
Kościół pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju
Kościół pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie
Kaplica szpitalna Szpitala Niepublicznego w Zamościu
Kaplica szpitalna Szpitala Jana Pawła II w Zamościu
Kaplica szpitalna Szpitala w Lubaczowie
Kaplica szpitalna Szpitala w Tomaszowie Lubelskim
Kaplica szpitalna Szpitala w Hrubieszowie
Kaplica szpitalna Szpitala w Biłgoraju
Kaplica klasztorna Sióstr Klarysek w Sitańcu
Kaplica klasztorna Mniszek Kamedułek w Tyszowcach

Duszpasterze posługujący w tych kościołach i kaplicach są zobowiązani każdego dnia, przez czas trwania Roku Miłosierdzia, do zorganizowania 30-minutowego wystawienia Najświętszego Sakramentu przed jedną z Mszy świętych lub w innym dogodnym i podanym do wiadomości wiernych terminie. W czasie adoracji należy zapewnić wiernym okazję do skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania.

2015-12-11 14:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kambodża: ponad stu ochrzczonych w Roku Miłosierdzia

[ TEMATY ]

chrzest

Rok Miłosierdzia

Bożena Sztajner/Niedziela

W czasie liturgii paschalnej Wielkiej Soboty, gdy w całym Kościele trwa Rok Miłosierdzia, w katedrze w Phnom Penh, stolicy Kambodży – państwa w większości buddyjskiego – ochrzczono 111 osób. Ponadto w okresie Wielkiego Postu formację rozpoczęło 80 katechumenów, którzy będą się przygotowywać do przyjęcia tego sakramentu. Poinformowała o tym 11 maja watykańska agencja misyjna Zenit, powołując się na wikariusza apostolskiego Phnom Penh – bp. Oliviera M. Schmitthaeuslera.

Jubileusz Miłosierdzia w tutejszym Kościele naznaczony jest różnymi ważnymi wydarzeniami, np. rekolekcjami nt. miłosierdzia, w których wzięło udział ok. 500 wiernych, reprezentujących różne środowiska działające w wikariacie.

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Szlakiem św. Jakuba z Sobótki do Mietkowa [Zaproszenie[

2021-09-20 18:47

Karol Porwich/Niedziela

Miłośnicy Dróg św. Jakuba planują kolejne przejście odcinkiem drogi św. Jakuba. Odbędzie się ono 25 września (sobota). Tym razem do przejścia będzie odcinkiem drogi ślężańskiej z Sobótki do Mietkowa (ok. 20 km)

Zaproszenie do wszystkich miłośników “Camino” wystosował ks. Tomasz Gospodaryk, kapelan “Dróg św. Jakuba” w naszej archidiecezji oraz proboszcz parafii pw. NMP Różańcowej w Kruszynie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję