Reklama

Polska

Bramy Miłosierdzia w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

wikipedia.org.pl

Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie

Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie

Dekret dotyczący możliwości uzyskania odpustu zupełnego w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia

Mając na względzie dobro duchowe wiernych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz kierując się nauczaniem Ojca Świętego Franciszka zawartym w bulli Misericordiae Vultus z dnia 11 kwietnia 2015 r. a także w Jego liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji arcybiskupa Rino Fisichelli z dnia 1 września 2015 r. którym udzielił odpustu z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, ogłaszam, że w czasie trwania jubileuszu, tj. od dnia 8 grudnia 2015 r. do dnia 20 listopada 2016 r., istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego od kary doczesnej za swoje grzechy lub ofiarowania go za dusze wiernych zmarłych.

Odpust jubileuszowy można uzyskać pod następującymi warunkami:

1. pielgrzymka do Drzwi Świętych (Bram Miłosierdzia) otwartych w wyznaczonych kościołach diecezji,
2. spowiedź sakramentalna (stan łaski uświęcającej),
3. uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii św.,
4. odmówienie wyznania wiary i refleksja nad miłosierdziem,
5. modlitwa za papieża oraz w intencjach, które papież nosi w sercu dla dobra Kościoła i całego świata,
6. brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Na terenie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Drzwi Święte (Bramy Miłosierdzia) będą otwarte w następujących kościołach:

- kościół katedralny pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie,
- kościół konkatedralny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu,
- sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu,
- sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej,
- sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP w Słupsku,
- kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Miastku,
- kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Pile,
- kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie,
- kościół pw. św. Ottona w Słupsku,
- kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku,
- kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świdwinie,
- kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Wałczu.

Reklama

Ludzie chorzy i starzy, którzy często nie są w stanie wyjść z domu, mogą uzyskać odpust poprzez przeżywanie z wiarą i radosną nadzieją choroby i cierpienia oraz przyjmując Komunię świętą lub uczestnicząc we Mszy świętej i w modlitwie wspólnotowej, również za pośrednictwem różnych środków przekazu.

Więźniowie, mogą uzyskać odpust w kaplicach więziennych, a kiedy będą przechodzili przez drzwi swojej celi, kierując myśli i modlitwę do Ojca, niech za każdym razem ten gest oznacza dla nich przejście przez Drzwi Święte.

Wszyscy wierni mogą uzyskać odpust również za każdym razem, kiedy osobiście wykonają jeden lub kilka uczynków miłosierdzia co do ciała i duszy.

Jednocześnie ogłaszam, że w Roku Jubileuszowym papież Franciszek upoważnił wszystkich kapłanów do rozgrzeszania z grzechu aborcji osób, które jej dokonały, żałują tego z całego serca i proszą o przebaczenie.

Na przeżywanie Świętego Roku Miłosierdzia wszystkim Diecezjanom życzę wszelkich łask Bożych i z serca błogosławię.

+ Edward Dajczak Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

2015-12-14 12:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak przeżywamy Rok święty Miłosierdzia?

Niedziela przemyska 23/2016, str. 8

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

Archiwum autorki

Uczestnicy zeszłorocznych dni skupienia

Uczestnicy zeszłorocznych dni skupienia

Rok Święty Miłosierdzia jest dobrą okazją do umocnienia ducha miłosierdzia w każdym z nas. Zachęca nas do tego Ojciec Święty Franciszek w specjalnym orędziu skierowanym do wszystkich wiernych. Daje też wskazówki, jak przeżyć ten rok, aby jak najwięcej „zaczerpnąć ze źródeł Bożego Miłosierdzia”.

CZYTAJ DALEJ

UE/ Minister Adamczyk w Brukseli: Via Carpatia i CPK wpisane do sieci głównych szlaków komunikacyjnych Unii

2022-12-05 17:33

[ TEMATY ]

Bruksela

Via Carpatia

Andrzej Adamczyk/Twitter

Via Carpatia i Centralny Port Komunikacyjny zostały wpisane do sieci bazowej Transeuropejska Sieć Transportowa (TEN-T), czyli sieci głównych szlaków komunikacyjnych w UE - powiedział w poniedziałek w Brukseli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk po spotkaniu unijnych ministrów odpowiedzialnych w swoich rządach za kwestie transportu.

"Dzisiaj bardzo ważny dzień dla Polski. Można powiedzieć wprost: nastąpiło zwieńczenie wieloletnich starań, których celem było wpisanie głównych korytarzy komunikacyjnych, szczególnie tych na wschodzie Polski, do sieci bazowej TEN-T - sieci głównych szlaków komunikacyjnych w Unii Europejskiej" - powiedział Adamczyk.

CZYTAJ DALEJ

Zaproszenie na Misyjny Jarmark z Aniołami

2022-12-06 13:33

www.facebook.com/RSPMCSSR

Misyjny Jarmark z Aniołami to bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych, ciast oraz wypieków!

Misyjny Jarmark z Aniołami to bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych, ciast oraz wypieków!

    W III Niedzielę Adwentu w Tuchowie, na dziedzińcu bazyliki pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się Misyjny Jarmark z Aniołami.

    Będzie to już 16. edycja tego wydarzenia! Misyjny Jarmark z Aniołami to bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych, ciast oraz wypieków takich jak np. klasztorny chleb oraz produktów spożywczych; wędlin czy pierogów. Oczywiście, wszystko wykonywane w domowych warunkach, a dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na konkretną placówkę misyjną prowadzoną przez Zgromadzenie Redemptorystów. Dotychczas organizatorom udało się pomóc takim placówkom jak: Grodno na Białorusi, Bom Jesus da Lapa w Brazylii, Tupiza w Boliwii, Burkina Faso i wielu innym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję