Reklama

Świat

Jubileusz w Rzymie i na świecie: 10 tys. Drzwi Świętych

Od wtorku, kiedy Ojciec Święty otworzył Drzwi Miłosierdzia w Bazylice św. Piotra, przeszło przez nie ponad 180 tys. pielgrzymów. Niektóre grupy niosły na plecach krzyże przywiezione ze swoich parafii, inne szły za krzyżem, który otrzymały od woluntariuszy na początku ulicy Via della Conciliazione, prowadzącej do Bazyliki Watykańskiej.

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

Grażyna Kołek

Drzwi Jubileuszowe otwarto też w każdej diecezji świata. W zdecydowanej większości inauguracja Roku Świętego miała miejsce wczoraj.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, która odpowiada za organizację Jubileuszu, poinformował, że choć nie prowadzi się dokładnych obliczeń, to można powiedzieć, iż na całym świecie otwarto około 10 tys. Drzwi Świętych. W jednych diecezjach jest ich dwoje, w innych nawet do dziewięciu.

Jak podkreśla abp Rino Fisichella, obecny Rok Jubileuszowy jest najbardziej zdecentralizowanym w historii Kościoła.

2015-12-14 17:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tysiąc więźniów w Watykanie na Jubileuszu Miłosierdzia

[ TEMATY ]

więzienie

Rok Miłosierdzia

Mazur/episkopat.pl

4 tys. wiernych weźmie udział w przyszłą niedzielę w watykańskich obchodach jubileuszu więźniów. Wśród nich tysiąc osób, które aktualnie odbywają kary. 35 z Hiszpanii, reszta z Włoch. Będą im towarzyszyć byli więźniowie, rodziny uwięzionych, wolontariusze i kapelani, a także pracownicy służby więziennej.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: Kościół greckokatolicki odchodzi od kalendarza juliańskiego

2023-02-06 20:08

[ TEMATY ]

Kościół greckokatolicki

Karol Porwich/Niedziela

Ukraiński Kościół Greckokatolicki (UKGK) w Ukrainie rezygnuje z używanego dotychczas kalendarza juliańskiego i od 1 września przejdzie na nowy styl obchodzenia świąt stałych – ogłosił w poniedziałek zwierzchnik tego Kościoła, arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk.

Decyzje w sprawie zmiany kalendarza przyspieszyła wojna Rosji przeciw Ukrainie – wyjaśnił PAP o. Ihor Jaciw, dyrektor departamentu komunikacji UKGK.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję