Reklama

Świat

Jubileusz w Rzymie i na świecie: 10 tys. Drzwi Świętych

Od wtorku, kiedy Ojciec Święty otworzył Drzwi Miłosierdzia w Bazylice św. Piotra, przeszło przez nie ponad 180 tys. pielgrzymów. Niektóre grupy niosły na plecach krzyże przywiezione ze swoich parafii, inne szły za krzyżem, który otrzymały od woluntariuszy na początku ulicy Via della Conciliazione, prowadzącej do Bazyliki Watykańskiej.

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

Grażyna Kołek

Drzwi Jubileuszowe otwarto też w każdej diecezji świata. W zdecydowanej większości inauguracja Roku Świętego miała miejsce wczoraj.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, która odpowiada za organizację Jubileuszu, poinformował, że choć nie prowadzi się dokładnych obliczeń, to można powiedzieć, iż na całym świecie otwarto około 10 tys. Drzwi Świętych. W jednych diecezjach jest ich dwoje, w innych nawet do dziewięciu.

Jak podkreśla abp Rino Fisichella, obecny Rok Jubileuszowy jest najbardziej zdecentralizowanym w historii Kościoła.

2015-12-14 17:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dar czasu

Niedziela toruńska 3/2016, str. 8

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

Bożena Sztajner/Niedziela

Pochyliło się nad nami Miłosierdzie Boże i otwarło karty Nowego Roku Pańskiego 2016 – Świętego Roku Miłosierdzia. Otworzył się czas, którego nie znamy

Błogosławiona Matka Maria Karłowska mówi, że „to jest Boży dar czasu” i pyta: „Ile mi jeszcze tego czasu pozostało?”. Jednego możemy być pewni: czas ofiarowany nam tutaj, na ziemi, jest ograniczony. Bóg daje kolejny rok, abyśmy z tego daru lepiej korzystali, byśmy znów, o ile dożyjemy końca tego roku, nie żałowali, że czegoś zaniedbaliśmy.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji bez Boga

2022-11-25 15:31

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

Ks. Krzysztof Pawlina

Adobe Stock

„Mam nieraz wrażenie, że tam nie ma treści. Że zapominamy, Kogo my świętujemy. Tradycja bez Boga” - mówi o świętowaniu Bożego Narodzenia ks. prof. Krzysztof Pawlina. Rektor Akademii Katolickiej w Warszawie zaprasza na cykl adwentowych konferencji przygotowujących do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia, pod hasłem „Odnowić pamięć serca”.

Zaplanowano cztery konferencje: „Zdążyć na czas”, „Delikatność piękna”, „Wybrać miłość” i „Bliscy dalecy”. Mają one pomóc w przygotowaniach do uroczystości Bożego Narodzenia.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Müller krytykuje aberracje znacznej części niemieckiego Kościoła katolickiego

2022-11-26 18:17

[ TEMATY ]

Niemcy

kard. Gerhard Müller

Monika Książek/Niedziela

Na sprzeczność postulatów niemieckiej tzw. drogi synodalnej z prawdami wiary katolickiej wyznawanej w sakramencie chrztu św. wskazuje w swoim komentarzu zamieszczonym na łamach portalu kath.net emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kardynał Gerhard Ludwig Müller.

Dobrze, że opublikowano już oficjalne oświadczenia kardynałów Luisa Ladarii i Marca Ouelleta z okazji wizyty ad limina biskupów niemieckich. Dojrzali katolicy mają bowiem prawo wiedzieć, czy i jakie zaniepokojenie wyraził Urząd Nauczycielski Kościoła wobec jawnie heretyckich i schizmatyckich tekstów niemieckiej drogi synodalnej. Słowo obydwu kardynałów ma wagę nie tylko z racji ich urzędu, ale także dlatego, że są to zróżnicowane wypowiedzi uznanych teologów. W przeciwieństwie bowiem do nagłaśnianej większości partnerów synodalnych, wiedzą oni, o co chodzi w wierze katolickiej i jak należy w teologii katolickiej odróżniać prawdę od błędu. Nie przypadkiem Sobór Watykański II cytuje fundamentalne spostrzeżenie, że samoobjawienie się Boga w Jezusie Chrystusie jest dane w całej swej pełni i uobecnia się w Duchu Świętym przez Kościół za pośrednictwem Pisma Świętego, Tradycji Apostolskiej i magisterium Kościoła w formie integralnej i niezafałszowanej (por. Dei verbum 1-10).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję