Reklama

Polska

Kraków: prezentacja teledysku do hymnu ŚDM 2016

30 tysięcy ujęć i 11 miesięcy pracy – tak w skrócie można przedstawić historię powstawania teledysku do hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Projekt przygotowany przez Stację7.pl został zaprezentowany dziś w Filharmonii Krakowskiej.

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Stacja7

Kadr z teledysku do hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Kadr z teledysku do hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Zdjęcia do klipu rozpoczęły się jesienią 2014 roku w studiu w Alwerni podczas nagrywania hymnu Światowych Dni Młodzieży. W teledysku nie ma aktorów, jest prawdziwa matka z dzieckiem, prawdziwy artysta, który na żywo tworzy mural z Jezusem Miłosiernym, jest pan Artur, którego życie ułożyło się tak, że jest bezdomnym, są wokaliści, którzy włożyli swoją wrażliwość w to, by opowieść w teledysku była autentyczna, są także wolontariusze z międzynarodowej sekcji, którzy na co dzień pracują w Komitecie Światowych Dni Młodzieży.

- Chcieliśmy pokazać żywy Kościół a nie jego zabytki. Mniej świętych z obrazków a więcej zwyczajnych ludzi, żyjących tu teraz, wprowadzających dobro. W historii, którą opowiadamy, jest autentyczność, której mogą szukać młodzi ludzie - mówi Marcin Jończyk ze Stacji7.pl, autor zdjęć i operator.

Realizacja zdjęć była rozciągnięta w czasie, bo na bieżąco weryfikowane były zdjęcia. Jak wskazują twórcy klipu, chodziło o to, by pokazały one jak najbardziej autentyczną historię.

- Pokazaliśmy jeden dzień z życia człowieka, bo każdy z nas na swój sposób przeżywa miłosierdzie. Nasza opowieść o miłosierdziu zbudowana jest na powstającym na ścianie muralu z Jezusem Miłosiernym, bo to ten obraz właśnie najlepiej odpowiada na pytanie czym jest miłosierdzie. Jest tam miłość, oddanie, poświęcenie, przebaczenie i błogosławieństwo – opowiada Aneta Liberacka, kierownik produkcji i redaktor naczelny Stacji7.pl

Zdjęcia kręcone były w różnych miejscach Polski: Ojcowskim Parku Krajobrazowym podczas nocy spadających gwiazd, w Tatrach, Łagiewnikach i w Brzegach, gdzie odbędzie się główne spotkanie z papieżem Franciszkiem, jak również na ulicach miast w tłumie spieszących się ludzi.

W pracę nad teledyskiem mocno był zaangażowany ks. Roman Sikoń, misjonarz, który pracuje w Komitecie Światowych Dni Młodzieży. Klip powstał przy współudziale portalu Stacja7.pl

Reklama

- Pomagając w tworzeniu teledysku do hymnu ŚDM Kraków 2016 przyświecała mi przed wszystkim jedna myśl, aby przekazać w nim to co najważniejsze. W Światowych Dniach Młodzieży nie chodzi tylko o dobrą masową imprezę. Rzeczywiście będzie zabawa i będzie dużo radości, ale ta radość wypływa z jedności z Miłosiernym Panem.

Światowe Dni Młodzieży to przede wszystkim "poruszenie" Ducha Świętego w sercach ludzi. To ruch różnych środowisk w jedną stronę dobra - Miłosierdzia Bożego. Taki szlachetny szczyt postawił przed młodymi Pan. Teledysk jest niczym innym jak opisem jak we wspólnym entuzjazmie młodzi różnych środowisk dają się porwać ku szczytnym wyzwaniom. Duch przezwycięża nasze ludzkie ograniczenia, lęki i kalkulacje. Miłosierdzie porywa na najpiękniejsze szczyt – zaznacza ks. Adam Paryszwka SDB, dyrektor Departamentu Komunikacji Światowych Dni Młodzieży, Kraków 2016.

Teledysk do hymny Światowych Dni Młodzieży został zaprezentowany podczas przedświątecznego spotkania w Filharmonii Krakowskiej.

ZOBACZ TELEDYSK

2015-12-15 18:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek będzie się modlił w celi śmierci o. Kolbego

Nagranie wideo: https://wideo.pap.pl/videos/13652/

CZYTAJ DALEJ

Papież zachęca do modlitwy za parafie: ich drzwi muszą stać otworem

2023-01-30 16:37

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Parafie to nie kluby dla nielicznych, które dają określoną przynależność społeczną. Ich drzwi muszą stać otworem dla wszystkich. Papież Franciszek mówi o tym w intencji modlitewnej na luty, w której zachęca do modlitwy za parafie.

Intencji towarzyszy film przygotowany przez Światowej Sieci Modlitwy Papieża przedstawiający różne wymiary życia parafialnego w wielu zakątkach świata.

CZYTAJ DALEJ

Chirurg wojskowy z Azowstalu: będę ratować życie każdego, nawet jeśli jest to wróg

2023-01-31 09:02

[ TEMATY ]

Ukraina

Parafia św. Mikołaja w Kijowie

Zniszczony Chresoń

Zniszczony Chresoń

Służyłem, służę i nadal będę służył, aby ratować życie i zdrowie wszystkich, którzy tego potrzebują, nawet jeśli jest to wróg – powiedział w rozmowie z rkc.org.ua ukraiński chirurg wojskowy polskiego pochodzenia Denys Hajduk, jeden z czterech chirurgów, którzy pracowali w zakładach metalurgicznych Azowstal w Mariupolu w czasie rosyjskiej inwazji wojskowej. Opowiedział o swojej pracy i pobycie w niewoli.

W czasie pobytu w Azowstalu Denys Hajduk wielokrotnie znajdował się w sytuacjach zagrażających życiu. Gdy w czasie ostrzału bunkier, gdzie chronili się ludzie, został naruszony odkopanych rannych przenoszono od razu na stół operacyjny. „W pewnym momencie, kiedy czekaliśmy na kolejnego rannego, wewnętrzny głos, czy jakieś przeczucie, kazało mi natychmiast wyjść z sali operacyjnej (…). Było nas wtedy około 4 osób. I jak tylko wyszliśmy za drzwi, 30 sekund później nastąpiło bezpośrednie trafienie rakiety w szyb bunkra, który prowadził do sali operacyjnej. Fala podmuchu natychmiast wyrzuciła nas za drzwi. Nasze włosy i polarowe kurtki zostały spalone przez ogień. Gdybyśmy byli na bloku operacyjnym, nie mielibyśmy szans na przeżycie” – opowiedział Hajduk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję