Reklama

Niedziela Częstochowska

Częstochowa: wigilia dla kilkuset biednych i bezdomnych

„Zawsze kiedy będzie czynić znak krzyża, to dziękujcie Bogu za Jego miłość, która nie pozwala nikomu zginąć, ale poprzez tajemnicę Bożego miłosierdzia dźwiga nas i stwarza na nowo” - mówił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który spotkał się 23 grudnia w sali parafialnej przy archikatedrze Św. Rodziny w Częstochowie z kilkuset biednymi i bezdomnymi, dla których Caritas częstochowska przygotowała wigilię.

[ TEMATY ]

wigilia

Archiwum "Caritas"

„Bóg zesłał Swojego Syna, aby na Kalwarii poprzez krzyż podwyższyć każdego bez wyjątku człowieka. Tak, aby człowiek nie był tylko pełzającym po ziemi, ale aby był mieszkańcem nieba” - mówił abp Depo.

Ks. Marek Bator, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej podkreślił, że „Rok Miłosierdzia uczy nas patrzenia na siebie inaczej niż zawsze”.

W wigilii wzięli udział m. in. ks. kan. Jan Niziołek, proboszcz parafii archikatedralnej Świętej Rodziny, poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, przedstawiciele władz samorządowych z Krzysztofem Matyjaszczykiem, prezydentem Częstochowy. Wigilia dla najbardziej potrzebujących zorganizowana została przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej pod honorowym patronatem abp Wacława Depo przy współudziale m. in. Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”, Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Agape czy Fundacji św. Barnaby.

2015-12-23 23:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jest taki wieczór

Niedziela przemyska 52/2020, str. VI

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

wigilia

Marek Jurkiewicz

Rodzinna Wigilia to ważny element świąt

Rodzinna Wigilia to ważny element świąt

Wigilia, wieczór głęboko tkwiący w narodowych tradycjach Polaków, mający od wieków utrwaloną obyczajowość. Warto oderwać się na chwilę od kłopotów dnia codziennego i przywołać wspomnienia związane z ciepłą i serdeczną atmosferą.

Wieczór wigilijny to najbardziej uroczysty i najbardziej wzruszający wieczór roku. Rozpoczyna święta Bożego Narodzenia, rodzinne święta, pełne podniosłego nastroju, dziecięcych wspomnień, marzeń i głębokich wzruszeń.

CZYTAJ DALEJ

Argentyńskie media: Polacy mają doświadczony zespół i “Lewego”

2022-11-29 12:50

[ TEMATY ]

mundial

PAP/EPA/Friedemann Vogel

Argentyńscy komentatorzy przestrzegają przed lekceważeniem Polaków przed środowym spotkaniem w grupie C piłkarskiego mundialu. Wskazują, że atutem zespołu Czesława Michniewicza jest doświadczenie, a także posiadanie w ataku Roberta Lewandowskiego.

Wydawany w Buenos Aires dziennik “Clarin” spodziewa się zaciętego spotkania przeciwko polskiej drużynie. Podkreśla, że podopieczni trenera Lionela Scaloniego muszą mierzyć w zwycięstwo, aby zapewnić sobie awans z grupy C.

CZYTAJ DALEJ

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły się słowa Patrona Polski?

2022-11-30 06:54

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Episkoapt News

Święty Andrzej Bobola nie pozwolił o sobie zapomnieć – sam zaczął upominać się o swój kult. Po śmierci ukazał się w Pińsku, Wilnie aż wreszcie w Strachocinie. Joanna i Włodzimierz Operaczowie w swojej najnowszej książce – biografii św. Andrzeja Boboli „ Boży Wojownik” poszukują odpowiedzi dotyczących specjalnej misji świętego oraz opisują proroctwo, które wyjawił o. Alozjemu Korzeniewskiemu.

Dominikanin o. Alojzy Korzeniewski należał do ludzi twardo stąpających po ziemi. Był wcześniej nauczycielem fizyki w gimnazjum w Grodnie i przełożył na język polski holenderski podręcznik do tego przedmiotu. Interesował się między innymi nowatorską ideą lotów balonem. Gdy w Grodnie zamieszkał wywieziony przez Rosjan ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski, odwiedzał o. Korzeniewskiego w jego laboratorium i rozmawiał z nim o balonach. Po wojnach napoleońskich dominikanin trafił do Wilna. Jako płomienny kaznodzieja często poruszający tematy patriotyczne naraził się władzom carskim, które zmusiły jego przełożonych do zakazania mu głoszenia kazań i słuchania spowiedzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję