Reklama

Modlitwa

Płock: ruszyło pogotowie duchowe dla małżeństw

„Pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie” ruszyło w Płocku, w związku z Rokiem Miłosierdzia. Pary małżeńskie mogą drogą mailową poprosić o modlitwę siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej przy Starym Rynku w Płocku - miejscu, gdzie 85 lat temu miało miejsce pierwsze objawienie się Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej.

[ TEMATY ]

modlitwa

małżeństwo

Piotr Jaskólski

Pomysł zrodził się w Duszpasterstwie Rodzin Diecezji Płockiej, z troski o małżeństwa, które przeżywają kryzys: „Kryzys małżeński zazwyczaj zaczyna się wtedy, gdy mąż i żona tracą ze sobą bliski i intymny kontakt, zaczynają się od siebie stopniowo oddalać. Rozmowy ograniczają do wymiany informacji, kto ma odebrać dziecko, zrobić zakupy, posprzątać mieszkanie. Taki stan, jeśli nie zostanie wystarczająco szybko rozwiązany, może przerodzić się w długotrwały kryzys małżeński, który z każdym dniem przybiera na sile i jak rdza zaczyna `zżerać` małżeństwo”, uważa ks. dr Jarosław Kamiński, duszpasterz rodzin w diecezji płockiej, dyrektor Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Metanoia” w Płocku.

Dodaje, że może dojść do takiego momentu, w którym małżonkowie stwierdzą, że nic nie jest wstanie uratować ich związku, a jedynym sensownym rozwiązaniem jest rozwód. Wtedy warto uwierzyć w moc modlitwy, bo jak naucza Ewangelia, modlitwa zanoszona z wiarą może góry przenosić: „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego” (Łk 1,37).

Małżeństwa, które doświadczają różnego rodzaju trudności we wzajemnych relacjach, mogą skorzystać z „Pogotowia duchowego dla małżeństw w kryzysie”. Wystarczy napisać maila z prośbą o modlitwę w intencji konkretnego małżeństwa do sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku, na adres: zmbm.plock@faustyna.pl

Reklama

Każdego dnia o godzinie 15.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku siostry będą modliły się o zgodę, pojednanie i miłość między małżonkami. Modlitwa będzie zanoszona dyskretnie, tak by nikt z obecnych nie wiedział, o jakie małżeństwo chodzi.

W inicjatywę związaną z Rokiem Miłosierdzia, zaangażowali się: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej, Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Metanoia” i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

2016-01-19 21:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Małżeńska Droga Krzyżowa

[ TEMATY ]

małżeństwo

Droga Krzyżowa

arch. A. W. Moś

Małżeńska Droga Krzyżowa.

Małżeńska Droga Krzyżowa.

Agnieszka i Wiesław Mosiowie przygotowali rozważania wielkopostne pt. Małżeńska Droga Krzyżowa.

Państwo Mosiowie mieszkają na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. Są małżeństwem już od 20 lat i mają piątkę dzieci. Pani Agnieszka jest diecezjalną doradczynią życia rodzinnego. Swoje rozważania pasyjne, w których dzielą się doświadczeniem i przemyśleniami, odnieśli m.in. do życia małżeńskiego i rodzinnego.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. dr hab. Stanisław Pamuła, były wicerektor i profesor WSD

2023-02-03 23:09

[ TEMATY ]

nekrolog

ks. Stanisław Pamuła

Karol Porwich/Niedziela

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 3 lutego, w wieku 82 lat, w 59. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ks. prał. dr hab. Stanisław Pamuła, były wicerektor Częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, wieloletni Wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej, w Wyższym Instytucie Teologicznym im. NMP Stolicy Mądrości w Częstochowie oraz na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Mszy św. żałobnej w niedzielę, 5 lutego o godz. 19.30 w kościele seminaryjnym Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek napisał do polskiej parafii w Londynie, pozdrawiając również anglikanów

2023-02-04 18:56

[ TEMATY ]

Franciszek

mizar_21984/fotolia.com

Parafia św. Wojciecha w Londynie jest fenomenem na skalę światową między innymi dlatego, że korzysta z gościnności kościoła anglikańskiego. Papież Franciszek najpierw pobłogosławił kopię jasnogórskiej ikony do tego kościoła, a ostatnio proboszcz parafii ks. Bartosz Rajewski otrzymał odpowiedź na swój list.

– W październiku 2022 roku miałem okazję spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Papież pobłogosławił wówczas ikonę Czarnej Madonny dla naszych parafii św. Wojciecha (katolicka) i św. Kutberta (anglikańska). Mogliśmy dłuższą chwilę porozmawiać (jak na warunki audiencji generalnej) o naszym unikatowym i pionierskim projekcie ekumenicznym. Ojciec Święty był żywo zainteresowany tym tematem. Spojrzał mi głęboko w oczy i powiedział (o ekumenizmie): "Innej drogi nie ma". Przekazałem też Franciszkowi ważny list dotyczący naszej wspólnoty. Obiecał, że list przeczyta i na niego odpisze. Odpowiedź nadeszła pod koniec stycznia – opowiada w rozmowie z KAI ks. Bartosz Rajewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję