Reklama

Niedziela Legnicka

Kolędowe spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza

[ TEMATY ]

ministrant

Ks. Waldemar Wesołowski

W sobotę 23 stycznia w klasztorze o. Franciszkanów przy ul. Rataja 23 odbyło się modlitewne spotkanie dla lektorów i ministrantów dekanatu Legnica Zachód. Gościnnie dołączyło kilku chłopców z Zagrodna.

Inicjatorem i prowadzącym za zgodą ks. dziekana Stanisława Araszczuka był o. Stanisław Paszewski - franciszkanin. Grupa kolędników z Żywca i Zagrodna rozpoczęła to spotkanie. Następnie uczeń szkoły muzycznej, a zarazem lektor w parafii św. Tadeusza w Legnicy, Paweł Orłowski wyśpiewał kilka pieśni.

Słowo do licznej grupy zgromadzonych wygłosił o. Stanisław, cytując m.in. wypowiedzi papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka skierowane do ministrantów zgromadzonych na pielgrzymkach w Rzymie. Głoszący powiedział podkreślił, że ministranci są żywym skarbem każdej świątyni. „Dzięki wam Kościół się odmładza. Wasza obecność przy ołtarzu napawa też nadzieją, że nie braknie chętnych do pójścia za głosem powołania i poświęcenia swego życia na wyłączna służbę Bogu” - mówił o. Stanisław.

Ks. Waldemar Wesołowski

Następnym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu przeplatana śpiewem kolęd. Po adoracji wszyscy udali się na posiłek. Po nabraniu sił duchowych i fizycznych chłopcy obejrzeli piękny film pt. „Brat słońce i siostra księżyc” - film o św. Franciszku z Asyżu. Po projekcji filmu o. Stanisław podziękował uczestnikom spotkania i tym, którzy pomogli w jego zorganizowaniu. Zaprosił też na następne. Pozdrowieniem „Pokój i Dobro” i życzeniem szczęśliwego powrotu do domu spotkanie zostało zakończone.

2016-01-26 11:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ministranci na pontonach

[ TEMATY ]

ministrant

BFV Studio B. Fiałkowski

W sobotę 16 kwietnia z inicjatywy Żołnierzy 62. Kompanii Specjalnej Commando zorganizowany został spływ pontonowy dla członków Służby Liturgicznej z czterech bolesławieckich parafii.

CZYTAJ DALEJ

Bł. Rafał Chyliński – święty stąd

Niedziela łódzka 19/2019, str. 6-7

[ TEMATY ]

błogosławiony

Maria Niedziela

Grób bł. Rafała Chylińskiego

Grób bł. Rafała Chylińskiego

Kiedyś opiekun ubogich, dziś orędownik w uleczeniu z choroby alkoholowej i nowotworowej. – Widać na te biedy teraz jest potrzebny – mówi o. Krzysztof Świderek, gwardian i proboszcz sanktuarium św. Antoniego i bł. Rafała Chylińskiego w Łodzi-Łagiewnikach

Ojciec gwardian pokazuje księgi podziękowań i próśb kierowanych do bł. Rafała. Pisane na karteczkach, są od jakiegoś czasu kserowane i drukowane. Niektóre pisane drżącą ręką matki, żony, dzieci proszących o zdrowie rodzica, o wydobycie z nałogu... Na innych pewnie pozostały ślady łez, strach, ból ale też wielka nadzieja. Że on pomoże.

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskich rodzin: angażujcie się w budowanie prorodzinnej polityki

2022-12-02 16:25

[ TEMATY ]

rodzina

Włochy

papież Franciszek

Stock.Adobe

Ojciec Święty przyjął na audiencji członków włoskiego Forum Stowarzyszeń Rodzinnych. Poparł ich wysiłki na rzecz tworzenia bardziej prorodzinnej polityki, której celem jest m.in. zatrzymanie demograficznej zimy, od lat boleśnie dotykającej Włochy. Mówiąc o pięknie i sile rodziny, Papież przypomniał, że współczesne społeczeństwo bardzo potrzebuje jej świadectwa.

Franciszek dziękował członkom forum za to, że pokazują siłę i radość, jaka tkwi w rodzinach. Nie oznacza to ich idealizowania i niedostrzegania trudności, które przeżywają, ale docenienie tkwiącego w nich potencjału. Papież wskazał, że rodziny potrzebują wsparcia i musi znaleźć to swe odbicie w bardziej prorodzinnej polityce Włoch, w budowanie której, jak podkreślił, aktywnie muszą angażować się także same rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję