Reklama

Polska

Akcja Katolicka w Roku Jubileuszu 1050-lecia

W roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski Akcja Katolicka włączy się w centralne i diecezjalne obchody tego wydarzenia. 500. przedstawicieli organizacji z całego kraju weźmie udział w świętowaniu jubileuszowym, które 16 kwietnia odbędzie się na Stadionie INEA w Poznaniu. Akcja Katolicka obecna będzie także na uroczystościach w Gnieźnie.

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Graziako

Stowarzyszenie podejmie też własne inicjatywy. Tegoroczna ogólnopolska pielgrzymka na Jasną Górę, zaplanowana na 19-20 czerwca, odbędzie się pod hasłem „Z dziękczynieniem za łaskę chrztu i chrześcijańską Polskę”. Pielgrzymce towarzyszyć będzie konferencja poświęcona jubileuszowi.

Natomiast 26 listopada, w Sejmie RP, odbędzie się kolejna konferencja nt. „Chrześcijańskie fundamenty polskiej państwowości” organizowana przez Zarząd KIAK i Parlamentarny Zespół członków i sympatyków Akcji Katolickiej, Ruchu Światło i Życie oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Warto dodać, że zespołowi przewodniczy członek AK z diecezji radomskiej, poseł Robert Telus, a w skład prezydium weszła również poseł Halina Szydełko – prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej.

Zespół, który zainicjował swoją działalność w sejmie poprzedniej kadencji niedawno zawiązał się ponownie. W jego skład weszło m.in. 23 parlamentarzystów rekomendujących się członkostwem w naszym stowarzyszeniu. W najbliższą środę ( 27 bm. ) odbędzie się kolejne posiedzenie zespołu poświęcone kwestiom naprotechnologii. Jak powiedziała Halina Szydełko, posłowie zamierzają wypracować zasady promowania i finansowania tej metody leczenia bezpłodności. (bu)

2016-01-26 15:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę bez masowego udziału

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Marian Florek/Niedziela

W najbliższy piątek 19 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej. Nie będzie ona miała charakteru masowego, jak to było w latach poprzednich, kiedy do sanktuarium przybywało kilka tysięcy osób, lecz przyjadą delegacje z całego kraju. Wszyscy członkowie zaproszeni są do duchowej łączności poprzez transmisje mediów jasnogórskich, TVP3 i TV Trwam.

Mszy św. w piątek o godz. 20.00 będzie przewodniczył Krajowy Asystent Kościelny Akcji Katolickiej bp Mirosław Milewski. Poprowadzi on również Apel Jasnogórski.

CZYTAJ DALEJ

Uskrzydlająca wizja

2023-01-31 15:03

Niedziela Ogólnopolska 6/2023, str. 20

Adobe Stock

Wszyscy potrzebujemy uskrzydlającej wizji, która umocni nas w przekonaniu, że warto żyć i codziennie się trudzić, poświęcając wszystko dla bliźnich. Wielka wizja, która jest nie wyimaginowaną ideologią, lecz odzwierciedleniem rzeczywistości, jest nam potrzebna co najmniej na równi z wodą, powietrzem i chlebem. Ona też wzajemnie nas zbliża i jednoczy. Jest również u podstaw wielkiej kultury. Niestety, całościowe wizje bardzo się od siebie różnią, a to rodzi głębokie podziały, walki i wojny – w rodzinach, w większych społecznościach i między narodami. W Piśmie Świętym poznajemy Bożą wizję ludzkiego życia. Trzeba ją coraz bardziej uwewnętrzniać i często stawiać przed oczami, by mieć duchowy dom, w którym będziemy się czuć bezpiecznie i dobrze. Słuchając Boga i kontaktując się z Nim na modlitwie oraz w sakramentach świętych, znajdujemy wszystko, co najważniejsze: właśnie bezpieczny dom, pożywny chleb, życiodajną wodę i światło, które rozjaśnia wnętrze i drogę przez czas i przestrzeń. W doli i niedoli, „w słabości i w bojaźni”.

CZYTAJ DALEJ

Wielkopolskie/Policja szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu w Świerczynie

2023-02-04 15:37

Adobe.Stock

Policja z Leszna szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu parafialnym w Świerczynie (Wielkopolskie). Sprawca lub sprawcy poprzewracali lub naruszyli nagrobki i krzyże.

Dewastacji dokonano w nocy z piątku na sobotę. Parafia pw. Łukasza Ewangelisty w Świerczynie o zdarzeniu poinformowała w sobotę w mediach społecznościowych. Na opublikowanych zdjęciach widać wywrócone lub uszkodzone płyty napisowe, powyrywane krzyże, oderwane lub rozbite elementy nagrobków.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję